Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ajutor decodare canale .

sunt incepator si as vrea sa ma ajutati cu decodarea unor canale , am citit tutorialele dar nu am reusit , am incercat si cu progdvb dar nu stiu cum sa editez canalele , am toate programele necesare si un strong 6125 , am facut deja update la firmware , acum vreau doar sa decodific canalele .
    multumesc anticipat .

master Master

Posts Thanks / Likes

Lightbulb Foarte rea intentie!

Quote Originally Posted by angel15 View Post
    sunt incepator si as vrea sa ma ajutati cu decodarea unor canale , am citit tutorialele dar nu am reusit , am incercat si cu progdvb dar nu stiu cum sa editez canalele , am toate programele necesare si un strong 6125 , am facut deja update la firmware , acum vreau doar sa decodific canalele .
    multumesc anticipat .
    Ceea ce incerci tu sa faci este ilegal. Daca nu iti poti permite un contract cu digitv sau alti provideri te inteleg! Documenteaza-te pe acest forum utilizand sectiunea SEARCH si cauti tot ce te intereseaza pe tine. Dupa care poti cauta aici http://skystar.org dupa key-uri, emulatoare, binare, dump-uri samd! Daca prin acest post am incalcat una din regulile forumu-lui nu-mi dati disable, imi ajunge un warn ca sa ma invat minte.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Am un prieten care si-a deblocat receiverul deja si la system information are urmatoarele :
    Model ID 3329c
    S/W version 1.2.21 EMU
    H/W version 1.0.00
    Loader version M3329c 1.0.1
    Last Update 1.09.2007

dupa ce am urmarit tutorialul la system information datele sunt foarte vechi , bootloaderul,patchloaderul si restul programelor sunt versiuni vechi si necompatibile cu keyle mai recente . Ajutati-ma sa fac rost de programele noi ..

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

da , tutorialul asta am urmarit dar totusi software disponibilizat nu este prea vechi ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Buna seara.Am un dm500-s ajutat de 4 sateliti :THOR-INTELSAT,HOTBIRD,ASTRA , cu imagine PLI ,softcam CCam2.0.11...Am citit acest forum dar s-ar parea ca nu s-a dat vre-un raspuns la aceasta intrebare : cum reusesc sa decodez (in scopuri pur educationale desigur ) programele de pe HOTBIRD si ASTRA cele de pe 0.8w fiind destul de usor de decodat cu ajutorul unui anume [email protected] ? Multumesc pentru ajutor.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iulisan View Post
    Cum reusesc sa decodez (in scopuri pur educationale desigur ) programele de pe HOTBIRD si ASTRA ?
    Doar in sharing sau cu cartele originale.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

master Master

Posts Thanks / Likes

Wink Sfat!

Quote Originally Posted by angel15 View Post
    da , tutorialul asta am urmarit dar totusi software disponibilizat nu este prea vechi ?
    Cauta update pentru acea marca si model de reciver. Iti recomand motorul de cautare GOOGLE.RO! Ajuta pozitiv in 99% din cazuri. Este imposibil sa nu ai update(bin files) pe internet.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris View Post
    Doar in sharing sau cu cartele originale.
    Sa inteleg ca marea majoritate a celor de pe acest forum sa zicem , au cumparat cartele originale sau sunt in sharing cu altcineva pentru decodare? Cred ca trebuie sa fie inca cel putin o solutie stiu eu gen cam hardware (ex.Diablo).Poate e cineva care imi poate spune daca ma apropii de rezolvare...Multumesc.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iulisan View Post
    ..... trebuie sa fie inca cel putin o solutie ....Poate e cineva care imi poate spune daca ma apropii de rezolvare....
    Este gammacard la vinzare pe Shop ( sau daca vrei m2+card ) .Restul te descurci tu .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by smv167 View Post
    Este gammacard la vinzare pe Shop ( sau daca vrei m2+card ) .Restul te descurci tu .
    Multumesc mult , ma voi documenta.Era imposibil sa fi fost doar 2 solutii la "o problema atat de spinoasa" si indelung comentata.Daca cineva ma (ne) poate ajuta , evaziv sa spun ca nu cumva sa incalcam vreo regula a forumui , il rog sa posteze.
    Inca odata multumiri,este un punct de plecare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread