Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default SatWien & "n3 keys"

Topicul deschis de mine "n3 keys" a fost sters de moderatorul SatWien cu mentiunea: "Keyle sunt fake! Testeaza inainte de a inghiti toate mustele din zbor".

- unu la mana, daca citeai cu atentie, ai fi vazut ca nu inghitisem nici o musca, puneam doar o intrebare si daca nu aici punem acest gen de intrebari, atunci unde?
    - doi la mana, cam unde/cum vroiai sa testez eu, in NA, keyle alea? Desigur tu, in EU, le-ai testat inainte sa stergi threadul. Oricum, spre informarea ta, topicul nu era despre keys.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

3) Fiti mai atenti cu keile de Nagra , nu vrem inca un proces .....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am inteles si respectat consemnul despre keys. De asta nici nu le-am postat, nici macar nu am dat un link. Si nici chiar asa de naiv nu sunt incat sa cred in toate keyle postate aiurea. Topicul era despre credibilitatea ideii "N3 already open" pe DB pentru 3 provideri europeni. Daca nu putem discuta despre asta pe forumul RDI atunci o sa ma limitez la topice despre Regina.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

"...nici macar nu am dat un link..."

linkul era acolo diva_ta. daca citesti si pe alte forumuri sti foarte bine ca informatia aceasta nu poate fi validata la aceasta data. si daca ar fi valida este prea devreme ca cineva sa posteze un howto pe internet.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Tu stii ce e ala link?
    N-am timp acum, ca ti-as pune eu un link acum la un citat din Moromete, scurt, de 2 cuvinte.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by diva_ta View Post
    Tu stii ce e ala link?
    N-am timp acum, ca ti-as pune eu un link acum la un citat din Moromete, scurt, de 2 cuvinte.
    pacat de tine, credeam ca esti baiat bun. deja sinteti doi cu aceleasi apucaturi pe forumul asta. unu' baga fitile si altu' incearca sa le scoata. lasa sa fim noi sanatosi. cu timpul mai se pun cateva cute la mansarda.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Greseala mea ca te-am bagat in seama.
    Crede-ma, n-o sa se mai repete.

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Terminati, dragilor, cu agitatia. Deci Ng3 nu e spart inca, sperante exista, dar nu e spart (se tot lauda betatesterii portugheji de luni de zile ca au facut treaba, fara nimic concret insa).
    Cheile respective sint probabil fake-uri (si daca erau reale, atita vreme cit nu sint programe care sa emuleze Ng3 tot n-aveau oamenii unde sa le testeze). Satwien a fost, probabil, mai dur in exprimare, asa e cind urmaresti zi de zi o gramada de topicuri care pot genera probleme.
    Site-ul acela pe care ni l-a indicat diva_ta (diva_ta, un link este o referintza catre un site, clickable sau nu, deci il putem fara probleme numi link, chiar si in versiunea "codata") functioneaza de citeva luni, e destul sa-l cautati in Google cu ghilimelele de rigoare, sint sute de referinte catre el, si peste tot s-a cazut de acord ca nu este o sursa plauzibila de informatii.
    Nu e cazul sa va certati pentru nimic. Daca imi permiteti, am sa inchid topicul aici.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

1. Thread-ul tau era tipic pentru un troll, lucru confirmat si de unul din raspunsurile pe care le-ai primit.
    2. Nu sunt permise postarile de key sau de linkuri care trimit la alte site-uri ce ofera key pentru providerii din RO.
    3. Ai postat un link catre un site care isi face trafic pe baza a diferite cuvinte keye legate de receptia programelor emise pe sateliti, dar care de fapt vinde clone de DM500. Te rog nu mai insista ca nu ai postat nici-un link, iti pot dovedi asta daca e cazul.
    4. Daca vroiai sa intrebi ceva o puteai face simplu si nu facand trimitere la diverse DTH-uri care utilizeaza carduri Nagra.

Mai sunt si altele, dar cred ca e suficient pentru moment.

PS
    Nu o lua ca pe ceva personal, dar exista niste reguli pe care trebuie sa le respectam cu totii. Daca mai ai ceva de spus, foloseste, te rog, PM-ul.

Topic closed

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Cu tot respectul oameni buni nu va mai certati a gresit omul se mai intimpla si la case mari dar nu cred ca a fost facut intentionat,mai ales ca este situatia asa cum e cu neagra3.............
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cut & Paste from hxxp://en.wikipedia.org/wiki/Hyperlink
    Daca e nevoie, postez si un link (nu doar o referinta).

In computing, a hyperlink is a reference, link, or navigation element in a document to another place, such as another section of the same document or to another document that may be on or part of a (different) domain. To insert a hyperlink to another place is often simply called to "link". Hypertext (meaning "more than just" text) is a form of text typically published on websites that provides a richer functionality than simple text documents by enabling the reader to explore interesting links to other web pages linked to specific words or images within the page."

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by diva_ta View Post
    Cut & Paste from hxxp://en.wikipedia.org/wiki/Hyperlink
    Daca e nevoie, postez si un link (nu doar o referinta).

In computing, a hyperlink is a reference, link, or navigation element in a document to another place, such as another section of the same document or to another document that may be on or part of a (different) domain. To insert a hyperlink to another place is often simply called to "link". Hypertext (meaning "more than just" text) is a form of text typically published on websites that provides a richer functionality than simple text documents by enabling the reader to explore interesting links to other web pages linked to specific words or images within the page."
    ca sa fac o referinta la formulele favorite ale amicului tau:

"...nu intelegi nimic !"
    EDITAT DE "AMICU"
    NUMAI UN BOU FACE "REFERINTE" CIND NU ARE ALTI TERMENI SA FOLOSEASCA

de ce nu vrei sa pricepi ca orice cautare pe web dupa termenul na g ra3 si ke y s vor directa traficul la postul tau cu pricina si care va aduce probleme forumului daca cineva se sesizeaza. orice legatura intre acest site si oricare loc de pe internet fie el facut cu "link", "hyperlink" sau ce o mai fi poate pune acest loc in primejdie. fa o incercare si vezi in cateva ore deja postul asta o sa-l gasesti google cache.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Scuze abia acum am observat ca thread-ul fusese inchis de @hgfdgfui iar eu de fapt l-am redeschis. Acum sper sa se termine disputa asta pentru nimic.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)