Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: am o problema

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default am o problema

pt miscat antena am un pozitioner v50 cu 60 pozitii,se pare ca sa defectat imi arata pe display 3 T rasturnate si nu mai primeste comanda numai manual am vrut sal resetez si nu mai vrea.Se poate repara s-au pot cumpara altul .CARE AR FI CEL MAI RECOMANDAT
    VU+DUO2

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Buna. Daca ai telecomanda ,introduci un varf de pix in orificiul pentru reset si tii apasat 3 secunde si pozitionerul isi revine. Daca nu merge,sau daca nu ai telecomanda, procedezi astfel: Tii apasat butonul pover de pe pozitioner si nu il lasi,scoti pozitionerul din priza, fara a lasa butonul de pover, pui in priza din nou, tinand pover apasat. Pe ecran va aparea o succesiune de cifre de la 10 la 0, apoi 3 liniute, dupa aceea poti sa lasi butonul power, pozitionerul este resetat. Dupa aceea trebuie sa rememorezi pozitiile satelitilor. Garantat merge.
    Succes!
    Bos-biciu ( Ant.1,5 al, H-H strong 2100,skystar2 ,Echocmart 791, , Echostar 770, Ant.0.9 Digi,Hyunday 1160, Amoko Alien.)

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default adu-l in casa

adu-l in casa
    1 ziua e cald se topeste zapada pe el noaptea ingheata!
    2 pune o tije filetata in locul lui pina il gresezi cu ulei , tija se gaseste in toate depozitele cu materiale de constructie!pt reglaj alegi un satelit la care te uiti mai des!
    daca nu da semne de viata inlocuieste-l cu altul.
    verifica si cablurile ai tensiune la antena?
    succes!

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Din cate am inteles problema e pozitionerul, care da o eroare, cel mai probabil dintr-un soc de curent. Motorul se pare ca functioneaza, nu a zis nimic de el.
    Bos-biciu ( Ant.1,5 al, H-H strong 2100,skystar2 ,Echocmart 791, , Echostar 770, Ant.0.9 Digi,Hyunday 1160, Amoko Alien.)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)