Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Red face intrebare de profan...

salut baieti...am si eu o problema...am un fortec star transformat in PUFF.As vrea sa il transform acum in LZMA. Am download-at arhivele necesare dar la dezarhivare in loc sa am fisiere bin am tot arhive dar ISO. E normal sau cu ce program trebuie sa dezarhivez aceste arhive astfel sa pot avea fisiere bin. merci anticipat pentru orice raspuns.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

fa-ti un acont la satnow.info, ai tot ce vrei acolo.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu sunt chiar atit de profan... problema mea este legata de dezarhivarea arhivelor zip. care ciudat devin apoi arhive iso.exista un dezarhivator care sa fie capabil sa dezarhiveze iso. in bin.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by corneliu38 View Post
    Nu sunt chiar atit de profan... problema mea este legata de dezarhivarea arhivelor zip. care ciudat devin apoi arhive iso.exista un dezarhivator care sa fie capabil sa dezarhiveze iso. in bin.
    Corneliu,
    Arhivele ISO sint imagini ale unor CD-uri sau DVD-uri. Poti pune imaginea ISO pe un CD sau un DVD sau poti folosi un emulator ISO. Da-i cu prietenul google.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Angry

Cei care mai au fortec star ultra si l-au transformat ,CUM REUSESC SA DEZARHIVEZE ARHIVELE ZIP? Merci anticipat !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Angry

Merci de raspuns ANNNA tocmai asta vreau sa inteleg, ce legatura are formatul bin. cu iso. ?Eu am un viewsat ultra si cind dezarhivez binurile ele sunt ca o imagine cu terminatia bin...totul corect numai ca la fortec dupa dezarhivare ma pomenesc cu o arhiva ISO pe care daca incerc sa o transform in bin imi da eroare....sunt confuz...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Merci de raspuns ANNNA tocmai asta vreau sa inteleg, ce legatura are formatul bin. cu iso. ?Eu am un viewsat ultra si cind dezarhivez binurile ele sunt ca o imagine cu terminatia bin...totul corect numai ca la fortec dupa dezarhivare ma pomenesc cu o arhiva ISO pe care daca incerc sa o transform in bin imi da eroare....sunt confuz...
    OK, am inteles problema ta. Cerna are dreptate, fa-ti cont acolo si vezi poate n-ai fisierul care trebuie. Asa este, un soft pentru receiver are extensia .bin. Sau o fi ceva nou pentru Fortec.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cauta cu Google programul "Daemon Tools" si instaleaza-l. Dupa instalare tre' sa restartezi calc. si o sa-ti apara programul in bara de jos, langa ceas. Click pe icoana cu butonul din dreapta si intra in meniu, pune "All options ON" si apasa pe "Mount image" parca, cauta si selecteaza fisierul tau ".iso". Du-te in Explorer-ul de la Windows si vei vedea ca ti-a mai aparut un drive: o sa ai C, D, E etc. si inca unul nou. Deschide ala si vei vedea ce-i in imaginea aia.

Bafta!

Sper sa intelegi ...!

Miracle can happen!

Bătrn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

salut baieti...am si eu o problema...am un fortec star transformat in PUFF.As vrea sa il transform acum in LZMA. Am download-at arhivele necesare dar la dezarhivare in loc sa am fisiere bin am tot arhive dar ISO. E normal sau cu ce program trebuie sa dezarhivez aceste arhive astfel sa pot avea fisiere bin. merci anticipat pentru orice raspuns.
    dane situ de unde ai scoso sa vedem extensia
    daca vine in bin folosesteo asa cum e
    daca vine in rar sau zip apasa cu dreptu pe ia si dai extract here
    iti apare iso pentru ca la programu de scris dvd-uri ai pus chec pe asociate la .bin files
    sa scapi de problema dai clic cu dreptu open with choose program alegi winrar si pui chek pe
    always use the selected progra to open this kind of files

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Uite ca la asta nu m-am gandit ...! Ce rusine ...!

Dar poate ca nu e asta pentru ca el a spus ca in .rar sunt fisiere .iso
    Miracle can happen!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Unhappy

exact...arhivele pe care le downlodez sunt arhive .zip...iar in momentul cind le dezarhivez, cu POWER ARCHIVER 2007,acestea au aceiasi infatisare ca si arhivele .zip doar ca se schimba in arhive .iso...cind vreau sa le pun in downloader imi da eroare..cum ca fisierul e corupt. am luat fisiere de pe mai multe situri si toate sunt la fel...daca vreau sa le citesc cu DAEMON arhivele par goale Poate nu este bun dezarhivatorul dar ma indoiesc pentru ca am incercat si cu WINZIP si la fel...sunt de ceva ani buni pe acest site dar niciodata nu mam confruntat cu asa ceva .pe vremea mea arhivele pentru fortec erau arhivate normal,nu stiu ce sa intimplat intre timp de le-au schimbat.....merci mult pentru timpul vostru,poate cineva care are inca fortec sa imi srie cum si ce anume foloseste pentru ca pe siturile de specialitate nu fac nici o referire la dezarhivarea fisierelor...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Latest bin file for FLU converted

corneliu38, aici gasesti ultimul fisier bin pentru receiver-ul tau:
    http://rapidshare.com/files/20041019..._V208.bin.html
    Succes! iar daca nu reusesti si esti pe-aproape, te pot ajuta.
    ViVe

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Red face

merci l-am dowlodat ...si pare o arhiva iso ..vrei sa spui ca nu trebuie sa incerc sa o mai dezarhivez si sa o folosesc ca atare?

Bătrn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

merci l-am dowlodat ...si pare o arhiva iso ..vrei sa spui ca nu trebuie sa incerc sa o mai dezarhivez si sa o folosesc ca atare?
    nu
    dane adresa so scoatem noi sa vedem ce minune e acolo
    aia care tia dato VikyVega e buna folosesteo asa cum a venit nu e comprimata

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)