Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Realitatea terestru in Bucuresti? Stop?

De ieri am vazut ca nu mai emite pe canalul 42. Nici dimineata nu era semnal.
    SHALOM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    De ieri am vazut ca nu mai emite pe canalul 42. Nici dimineata nu era semnal.
    Se mută pe DVB-T?

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

asa merita .. mi la plasat in aria cartierului meu la 1.02km
    impreuna cu "gorila fm"

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zvartoshu View Post

asa merita .. mi la plasat in aria cartierului meu la 1.02km
    impreuna cu "gorila fm"
    pana la urma care e adevarul ,?

pregatesc ceva dvb-t sau?
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Emit iarasi.
    SHALOM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by popetedenis View Post
    Se mută pe DVB-T?
    S-ar putea muta anul asta.
    Nu de alta dar aseara la Realitatea intr-o emisiune de stiri, Bogdan Olteanu
    (finu lu Tariceanu) se vaita ca de ce a aprobat actualul guvern nu stiu cati bani pentru televiziunea digitala, si ca de fapt mai sunt 3 ani pana atunci(2012) si ca se mai putea astepta, ca doar e criza.
    Asta il durea pe el. Mai bine se lega de bugetul lui coana Udrea.
    Mama lor de nesimtiti.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Bogdan Olteanu e una din tinerele hahalere ale politicii romanesti.
    SHALOM

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

e in cartier la mine dar nu intrat pe dvb-t , pe masa snr radiocom se discuta separarea hd de vechiul pachet si introducerea de semnale .. , asa pana imi vine sa le zic

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Costi Guy View Post
    S-ar putea muta anul asta.
    Nu de alta dar aseara la Realitatea intr-o emisiune de stiri, Bogdan Olteanu
    (finu lu Tariceanu) se vaita ca de ce a aprobat actualul guvern nu stiu cati bani pentru televiziunea digitala, si ca de fapt mai sunt 3 ani pana atunci(2012) si ca se mai putea astepta, ca doar e criza.
    Asta il durea pe el. Mai bine se lega de bugetul lui coana Udrea.
    Mama lor de nesimtiti.
    Ce criză? Cānd īşi votează salarii şi veniturile nu mai ţin cont de criză, dar atunci cīnd trebuie făcută o investiţie pentru accesul la informaţie, subit apare criza.
    Cred că face parte din programul de īndobitocire a populaţiei prin privarea accesului la informaţie.
    Ar fi bine ca realitatea să facă un MUX pe dvb-t tot pe canalul 42 īn Bucureşti sau alăturat.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zvartoshu View Post
    e in cartier la mine dar nu intrat pe dvb-t , pe masa snr radiocom se discuta separarea hd de vechiul pachet si introducerea de semnale .. , asa pana imi vine sa le zic
    nu stiu ce au schimbat , mutat, dar la mine inainte se vedea lacrima inainte..

acum se vede foarte prost, cu umbre si pureci la greu?

de ce oare?

PS: la SNR e liniste si pace, de DVB-T nu stie nimeni nimic, si ma indoiesc anul asta sa se miste ceva.. timpic romanesc..
    la tvr cred ca e la fel..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

asta e inceput-ul
    pe mine ma pus cu bot pe labe ca au bagat realitatea si gold fm exact sub antena de la realitatea tv , eu vad pahar ca sunt la 1km de ea si intra si fara antena la tv. normal ca au probleme cu emisia televizata ca transmit de la nivel de cladire si nu din aer , in are ultima antena trebuie televiziune nu prima .. dar la tehnicul lor de 2 lei ce sa ceri
    combiner de toata jena ca are noise pe multe bucati de banda si armonici sus in whf3 , banda fm picata si cu vizualizor aceeai problema "pureci de banda" cresucti enorm la nivelul caselor , deci site-ul irealitatii este cel mai bastan din parcare .. mai ceva ca piratii fm care baga sunet in tvr1 costila si formeaza dungi cand vb cei de la realitatea fm am si film daca vrei sa razi

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

uitati sa vedeti majoritatea cata lucrarea de raat au facut cei de pe tehnicul lor
    http://www.trilulilu.ro/dxfmromania/23cb2fef0864eb
    asa face fm pe o zona buna de maxim 2km dupa emitatoarelel lor

http://www.trilulilu.ro/dxfmromania/4ca023a22d1a34 armonica pe tv a semnalului din fm
    http://www.trilulilu.ro/dxfmromania/e5f47e14e6e556 si asta o autooscilatie

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Bai frate... ce pana mea e cu realitatea tv? Nu se poate, e imposibil, conform legilor fizicii, sa se vada atat de prost. Bah, datzi-o naibii de chestie, atzi pus ditamai sistemul de antene pentru ca sa gorileze goldu copilu de aur (pe care oricum nu ma oboisesc sa le ascult) si... pe realitatea tv atzi inghesuit-o pe antena aia cea mai de jos? Ia, punetzi mana si facetzi cunva. Cat era in Militari sau unde naibii era se vedea beton in tot bucurestiul. De cand s-a mutat in centru... la 5km distantza, in sud-vestul bucurestiului (Raul Doamnei) se vede ferfenitza, e si dublat, si triplat, si cu pureci. Si asta cu antena pusa spre emitzator. Da-o dreaq, iau teveredoi de la tampita senila cretina dobitoaca (adica Tampa) perfect, cu curu antenei spre ea sau vine prima a doua a cata dreaq este de la minisolnitza oblinda cu latu' lu antena, si realitatea, nici macar cu antena spre ea nu se vede cum trebuie. Inainte, cand era in Militari, se vedea perfect si cu degetul in loc de antena.
    O sa le fac celor de la realitatea o surpriza, le trimit un QSL, ca asta chiar e performantza, o sa le scriu ceva de genul "Felicitari, in conditzii nu foarte bune, dar am reusit performantza sa va recepztonez la incredibila distantza de 5km"

Bah, pe bune, unii chiar se uita pe canal 42, ca "nu vrea mushchii mei" sa imi bag cablu, ca eu sunt contra la astia cu monopolul gen astral. Deci, pe bune, pana mea... opritzi-l intr-o zi si... facetzi la loc cum era inainte ca era mai bine. Altfel, o sa ajunga, daca mai creste tvr 2 de la mare sa-l faca muci in bucuresti...

Junior Member Teacher

Valenii de Munte, 100 Km Nord de Bucuresti
    Posts Thanks / Likes

O singura observatie. TVR 2 vine de la COSTILA nu de la TAMPA.
    Last edited by afaco; 12th March 2009 at 12:41.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

tāmpa e pe undeva la 33 spate in spate cu tvr 1 bucuresti [releul tāmpita]
    prostila este pe canal 22

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)