Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default cine vrea HBO la MAX sa sune

din seara asta iese

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

adica?
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

adica a fost in teste cateva zile , nu e free , se plateste, nu stiu cat , sunati la comercial sau la call center si va abonati

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mda,proasta decize,atat timp cat la Digi Tv si Focus Sat e gratis.Nu stiu cate lume sa va abona,ca romanul nu prea se da in vant dupa HBO.
    BOOM TV betatester !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiu pentru cine e "proasta "

cei din mediu rural nu il vor oricum, sunt cativa iar cei care il vor se vor abona .
    In mediul urban exista cablu...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@newsat
    Iti multumesc pentru informarea care o faci pe acest board.Apreciez foarte mult astfel de membri care stiu profesionist cum sa promoveze un operator DTH.
    Daca este posibil ar fi bine pentru toata lumea sa fie facut update si pe situl oficial al providerului ,poate chiar si pretul pentru acest program.
    http://www.digitaltv.ro
    http://www.maxtv.ro

Este foarte important pretul care il va cere MAX TV pentru HBO deoarece acesta va fi cu siguranta si un reper pentru Digi Tv.Din cate stim Focus Sat va percepe o taxa de 190.000 (19RON) ~ 6.60 USD pentru HBO+Cinemax.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default HBO on MAX / relatii cu clienti lasa de dorit

Dupa ce a disparut HBO am sunat la MAX pentru informatii despre HBO si mi sa spus ca a disparut din cauza vremi dar reapare maine.

Nu le-am spus ca sunt abonat dar i-am intrebat cat costa HBO si daca va fii gratis pana la sfarsitul anului sau care este situatia si mi sa spus ca daca nu le spun numele si numarul de contract nu-mi pot da nici o informatie despre HBO si preturi.

Mi se pare destul de ciudat ca un neabonat nu poate suna sa le ceara o informatie despre niste canale si preturi in general.

Personal nu le-am spus ca sunt abonat pentru ca am sunat din Germania si nu stiam daca pot vedea sau nu numarul de unde sun. Stie cineva daca cei de la call center de la MAX pot vedea de unde suni sau nu?

Multumesc

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

asa ca informatie generala, daca chiar vrei sa nu vada de unde suni poti folosi un telefon celular si inaintea numarului care vrei sa il formezi pui secventa #31#. ex: #31#004021XXXXXXX. exista secventa si pentru sunat de pe telefon fix dar nu o stiu, desi cred ca depinde de operator.
    cu privire la serviciul de informatii, nu uita ca vorbim inca de romania un spiritul comercial inca lipseste.

reyx

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

satx32
    hmm un singur post, primul, prima denigrare
    eu cred ca nu ai sunat unde trebuie, in nici un caz la max

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    @newsat
    Iti multumesc pentru informarea care o faci pe acest board.Apreciez foarte mult astfel de membri care stiu profesionist cum sa promoveze un operator DTH.
    Daca este posibil ar fi bine pentru toata lumea sa fie facut update si pe situl oficial al providerului ,poate chiar si pretul pentru acest program.
    http://www.digitaltv.ro
    http://www.maxtv.ro

Este foarte important pretul care il va cere MAX TV pentru HBO deoarece acesta va fi cu siguranta si un reper pentru Digi Tv.Din cate stim Focus Sat va percepe o taxa de 190.000 (19RON) ~ 6.60 USD pentru HBO+Cinemax.

Fanta
    RDI Team
    Bine Fanta si ma intreb acum cat o sa coste HBO & Company de la 1.01.2006 ?! Nu mai este mult pana atunci dar cred si sper ca pretul sa nu depaseasca 5 $ pe luna/ Oare ma insel?!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by newsat
    Nu stiu pentru cine e "proasta "

cei din mediu rural nu il vor oricum, sunt cativa iar cei care il vor se vor abona .
    In mediul urban exista cablu...
    Eh, vedeti ce usor judeca DTH-istii nostri? La sat sunt prostii care nu stie cu ce se mananca HBO, la oras exista cablu. Pai atunci atunci scoateti-l din grila fratilor ca ocupa locul degeaba

Eu cred ca lucrurile stau putin altfel: la sat nu si-a luat DTH, taranu taran, care se multumeste cu 5-10 canale oferite pe cablu local la un pret scazut. Si-au luat DTH cei putin mai dezghetati la minte, cei care au facut o scoala si au trait o perioada oras si care vor sa aiba acces la informatie, la HBO, la internet, etc

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

man ideea e in felul urmator :

De mult mai mare interes se bucura : Favorit , Etno, Taraf, Otv

Nu stiu unde locuiesti dar daca i merge prin tzara ai vedea ca sunt zone intregi in rural unde NU EXISTA cablu . In special acestora este destinat MAX;

Dar nu sunt exclusi si restul de abonati :

cei care vor Telesport , HBO, Cinemax etc .

vrei calitate? - nu e gratis, de fapt nimic in lume nu e gratis

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

deci HBO la max a fost introdus numai de reclama ca oricum nu il ia nimeni.. O politica destul de precara, din mai multe cauze, odata HBO nici nu apare pe grila lor oficiala, nici nu stii in ce tip de pachet se incadreaza, si daca tot s-au hotarat sa il faca platit, sa anunte, chiar pe canalul HBO, ca de la data X va fi platibil si costul va fi. Nu e corect.. imi programasem pvr-ul sa inregistrez un film astazi.. dar s-a taiat filmul

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nu man , nu de reclama , am zis in mai multe posturi , erau teste

cu canalul local ai dreptate, rezolvam

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by newsat

Nu stiu unde locuiesti dar daca i merge prin tzara ai vedea ca sunt zone intregi in rural unde NU EXISTA cablu . In special acestora este destinat MAX;
    Man, io locuiesc in Ardeal si nu prea stiu zone din aceasta parte a tarii unde sa nu fie cablu Poate in alte parti

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)