Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    1966dan
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Post montura hh OPTICUM DM 3800

astazi uitanduma la televizor numai ma trezesc ca imi dispare imaginea si mam dus la antena sa vad cand colo era la vest de tot a plecat de pe thor montura este de o luna de zile si ii pusa pe dreambox 500s ,am luato jos de pe antena cand o pun la dream se aprind ledurile stau putin palpaie de trei ori gata nu face numic sau pleaca aiurea si se opreste la capat la west sau la est, cine ma poate ajuta

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am patit aceeasi chestie cu DM3800 legat de un Kathrein UFS910 si cu rotire dezactivat din meniu!
    Simplu intr-o zi a luat razna. Figura a tinut vreo 3 zile si de atunci e ok (tot pe disabled ca-l mut rar). Nu am umblat la nici o setare nici in soft si nici la motor.
    Am vorbit cu cei de la firma de unde am cumparat, au zis ca se mai intimpla ca receptorul sa dea comenzi aiurea.
    Incearca sa resetezi motorul din meniul receptorului, si chiar si din butoane (scrie in prospect cum se face exact), si vezi daca mai face figuri.

Alf

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Red face

si eu sunt tentat sa cumpar un opticum 3800....mai are cineva alte informatii despre ea?....am un strong dm 2100 care merge super de 2 ani si jumatate......eram curios sa mai testez si altceva.......

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)