Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default User cu Spalatorie Auto ?

Este vre-un user de are Spalatorie Auto ? am ceva intrebari referitor la spalatorie auto

multumesc anticipat

Bagator de seama Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce anume te intereseaza ?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Vreau sa mi fac o spalatorie auto cu 4 boxe de spalare si ma intereseaza ceva scule profesionale care sunt rezistente la apa din romania kercher am deja oferta pe la 10000 euro daca mai sti tu ?

Bagator de seama Teacher

Posts Thanks / Likes

Am avut si eu Karcher la inceput...
    Acum cateva luni am trecut pe varianta statie de pompare independenta la care am legate 4 lancii (4 posturi de spalare). O statie de pompare BUNA o gasesti in Germania undeva la 2500-2800 euro, iar cu 4 lancii + furtune + instalatie aferenta ajungi la 6000-6500 euro.
    Asta are o durata de viata mult mai mare decat pompele de presiune clasice, tot mai multe spalatorii trec pe acest sistem

PS Pe cat posibil incearca sa eviti Karcher...gasesti produse mai bune si mai ieftine (chiar si cu nea gogu...produsele italiene sunt foarte rezistente in timp, si unele sunt chiar ieftine )

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dan_y View Post
    Am avut si eu Karcher la inceput...
    Acum cateva luni am trecut pe varianta statie de pompare independenta la care am legate 4 lancii (4 posturi de spalare). O statie de pompare BUNA o gasesti in Germania undeva la 2500-2800 euro, iar cu 4 lancii + furtune + instalatie aferenta ajungi la 6000-6500 euro.
    Asta are o durata de viata mult mai mare decat pompele de presiune clasice, tot mai multe spalatorii trec pe acest sistem
    nu sti cum este cu mediul trebuie filtru de hidrocarburi altfel nu iti da autorizatia de functionare pretz estimativ 14 000 euro ?

multumesc de info

Bagator de seama Teacher

Posts Thanks / Likes

Oficial trebuie mai nou , neoficial daca ai pe cineva care te ajuta cu informatii bune nu trebuie decat un decantor/separator...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Oficial trebuie mai nou , neoficial daca ai pe cineva care te ajuta cu informatii bune nu trebuie decat un decantor/separator...
    multam fain

imi lasi si mie in pm un nr de telefon te rog

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ma scuzi ca intervin, dar ceea ce tu incerci sa accepti este o pura tziganie. Nu este chiar atat de simplu. Pentru a fi competitiv azi, nu cred ca cele 4 lancee iti vor asgura viitorul. Nu-ti spun asta din nestiinta de cauza. Cu toate cunostiintle pe care le ai va exista intotdeauna un maine, cand cunostiinta ta cea mai buna iti va spune ca va trebui sa inchizi sau sa te pui in regula fata de normele in vigoare care deja exista in Romania in acest moment din acest punct de vedere. Initial trebuie sa te prezinti cu un proiect bine dezvoltat si evaluat din cel mai mic punct de vedere. Aici intervin multi factori decisivi din punct de vedere spatiu, vecini, intrare, iesire, ca sa nu mai vb. de reciclare, varsare in mediu a substantelor toxice si.. si... si.... s.a.m.d. Daca intri pe Bizoo.ro ai sa ajungi sigur si la settingul dorit de tine. Citeste cate un pic si dezvolta-ti ideea.

http://megaajutor.bizoo.ro/cauta/auto-spalatorie/
    http://megaajutor.bizoo.ro/intrebare...alatorie-auto/

Iti urez succes
    Le099

P.S.
    In caz ca decizi ceva referitor la Ceccato, sunt aici.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

multam fain de linkuri cu vecinul ce sa il intrteb ca tot eu sunt pe mine ma intereseaza sa am ceva de lucru.... sa iasa de o ciorba nu mai mult terenul este destul de mare ca sa fac 10 boxe linistit daca cu 4 nu o sa fac fatä....

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

am fost eu la mediu azi, nu trebuie filtru de hidrocarburi scump se poate face si din beton..... informatia buna am lut-o de la un inspector de mediu de la relatiile cu publicul... deci nimic deosebit oricum multam de ajutor

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Spalatorie Auto

@dongle
    Da un nr. de tel. si te sun eu.M-am ocupat de realizarea unei spalatorii auto cu patru posturi de spalare unde se spala ( si desinfecteaza)masini aprospe non-stop.Ptr. realizarea ei d.p.d.v. al utilajelor (pompe industriale de inalta presiune italiene) pot sa-ti recomand pe cineva,tot de la el se pot lua si furtune si lancii.Ei ne livreaza si spuma activa si desinfectantul si ptr. ca noi comandam cantitati mari am putut negocia pretul pompelor f. avantajos.Salut.
    Remember you are born to live.
    Don't live because you are born!
    Don't go the way life takes you...
    Take life the way you go!
    prays
    Happiness Lies In Your Own Hand...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)