Salutare!

Tot căutam pe aici un forum dedicat problemelor cu serverele CCcam dar mare lucru nu am reuşit. PE alte site-uri de satelit exista asa ceva şi se postează foarte mult. Ţin să cred că romnii noştrii sunt foarte norocoşi.

Acum urmează să vă cer ajutorul că doar de aia am facut topicul. De curnd am nceput să fac un server de CCcam pe Fedora10. Nu cred că, contează foarte mult Pc-ul deşi e un Core2duo 7200,4gbram, 500gb hdd. Nu aveam card local şi am nceput aşa...pot să zic de la zero să fac rost de o amărtă de linie apoi să fac schimb şi cu alţii pnă ieri cnd am ajuns la ~50 de linii şi cam toţi atţia clienţi conectaţi la mine.

Au nceput să apară problemele. Am un abonament Clicknet de 8mb, adica un uplload de 768kbps.E prea slab?

Problemele sunt pentru clienţi, pentru mine nu prea. Jumate din linii sau poate chiar mai mult sunt din alte ţări, am vorbit cu persoane de pe forumuri străine.

De la alte servere văd linii nsă ei dacă vor se conecteze la mine, ii sterge automat şi apar probleme de genul:

16:42:46.851 CCcam: deleting client xx.xx.xx.xx(userX), read result -1

Acuma intrebarea mea spre voi. Chestia asta se poate ntmpla din cauza pingului prost? totuşi, eu le văd cardurile lor dar ei nu pe ale mele. Care ar fi numărul de servere şi de clienţi maxim pe un server?

Multumesc şi aştept răspunsurile voastre