Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default "Probleme" cu DM 8000

Incet, incet, se rezolva majoritatea problemelor cu noul Dream. Mai sunt cateva si de aceea intreb aici, poate stie cineva vreo solutie:

1. canalele de radio din pachetul Digi se aud sacadat (aceeasi problema si la DM 800).
    2. anumite canale HD de pe Thor (de exemplu Eurosport si BBC) nu se deschid. Am incercat toate posibilitatile, inclusiv modificarea fisierului "modules.conf" insa fara nici un rezultat palpabil
    3. subtitrarea din skin-urile HD merge numai cu modificarea manuala a parametrilor
    4. la anumite cautari in plugin-ul You Tube crapa boxa

Imaginile folosite de mine sunt: Original in Flash si Newnigma pe Stick.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ProTV View Post
    Incet, incet, se rezolva majoritatea problemelor cu noul Dream. Mai sunt cateva si de aceea intreb aici, poate stie cineva vreo solutie:

1. canalele de radio din pachetul Digi se aud sacadat (aceeasi problema si la DM 800).
    2. anumite canale HD de pe Thor (de exemplu Eurosport si BBC) nu se deschid. Am incercat toate posibilitatile, inclusiv modificarea fisierului "modules.conf" insa fara nici un rezultat palpabil
    3. subtitrarea din skin-urile HD merge numai cu modificarea manuala a parametrilor
    4. la anumite cautari in plugin-ul You Tube crapa boxa

Imaginile folosite de mine sunt: Original in Flash si Newnigma pe Stick.
    Referitor la punctul 3 imaginile noi au deja skinurile HD modificate.
    Referitor la punctul 2 nu ai incercat sa comuti repede intre un canal care se deschide si unul care nu? La mine asa merge deobicei cand nu deschide.
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Pe lngă Mentor
    Posts Thanks / Likes

1.Aceasi problema si la mine pe canalele radio digitv, poate ne spune cineva cu enigma 1 daca functioneaza sau nu, mie imi este lene sa mai pun un alt receptor doar pentru proba
    2.Canalele HD de pe thor, se deschid toate, probabil nu ai carduri la o distanta buna.
    3.Nu cred ca este o problema, in timp oricum se va rezolva direct fara sa aduci modificari
    4.Inca nu este un plugin maturizat.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Pe lngă Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by picollo08 View Post
    Halal pasiune!
    Sa arunci o mie de -uri pe un kkt care nu merge...
    Am zis eu ca lantzul e gros si mintea subtire!
    Asa o fi cum spui tu,nu te cunosc nu ma cunosti si nici macar nu m-as obosi sa o fac, tocmai de aceea nu am plecat in italia la ingrosat lantul, am avut mintea prea subtire.
    Sa ma ierte cei care muncesc din greu pe acolo pentru un trai mai bun.
    Te rog insa data viitoare daca ai ceva de spus la obiect vino si posteaza, daca nu, e mai indicat sa iti stergi mucii.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Pe lngă Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by picollo08 View Post
    Nu te agatza de coasta mea am spus doar un tampit da 1000 pe o "pasiune" care nu merge.
    La Cluj cunosc si baieti faini...am stat vreo 2 ani pe acolo tu esti dintre cei prosti dupa cum vad.
    Eu nu ingros lantzu ca nu sunt manelist ca tine.
    Eu aici fac bani, care tu nu i-ai face in veci cu toata familia nici daca te-ai prostitui.
    Vezi sa nu aflu cumva cine esti ca vin eu si-ti sterg mucii de tot.
    Nu ma cunosti nu te cunosc.Nu sunt un mucea cum crezi tu
    Limbajul spune totul
    Daca doresti sa afli cine sunt, adresa, cod numeric personal, starea civila etc. poti intreba pe PM, sau mai sunt pe aici cativa oameni care ma cunosc, intreaba si vei fi informat.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Este ultimul faul la aceasta sectiune a respectivului user. L'am pus la "favorite" .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu cred ca este problema de enigma2. Pe un Ipbox cu enigma2 merg radio-urile.
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

chiar e cineva care-si cumpara dm8000 ca sa asculte radio de la digi ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    chiar e cineva care-si cumpara dm8000 ca sa asculte radio de la digi ?
    Banuiesc ca daca cumperi ceva vrei sa mearga ok tot ce stie..asta indiferent daca a costat 100 ron sau 4000 ron.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by sorin_bidian View Post
    Banuiesc ca daca cumperi ceva vrei sa mearga ok tot ce stie..asta indiferent daca a costat 100 ron sau 4000 ron.
    @ProTV am vazut dm8000 in actiune , am butunat o leaca pe el, si iti pot spune ca pb. de care mentionezi tu nu exista. imagine gemini . si inca ceva , se misca natural fatza de dm800 .
    la bani astia ar trebui.cat despre procesor nu te intere.
    io nu inteleg , de ce unguru' din voi nu precepe , ca un produs ca iasa pe piata , e testat in draci pana crapa.
    de unde atatea avioane cu coolere , cu imagini , cu freezuri?
    si io is fan tv -hd , laser tv si ce o mai fi , rup telecomanda , da io ce franz am facut , am pikat undeva cand eram mik? la mine merg tate fara probleme? numa la voi se strika.
    ce beleshig facetzi cu ele? nu e cd player de amu 15 ani oameni buni , e o scula de lux.
    nu o freci tata ziulica.scrie pe el dreambox , dar NU E LAMPA LUI ALLADIN

Banned

Posts Thanks / Likes

Unii nici nu au dreambox , dar lor li se "strica" sau "incalzeste" sau "blocheaza" .

Invidia de 2 lei ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce-mi place sa va vad certandu-va aiurea pe aici ...
    Si eu am fost si sunt fan dreambox dupa cum majoritatea stie insa am zis sa incerc si altceva sa vad care e diferenta asa ca am luat un ipbox 910hd.
    Acum vin cu o intrebare retorica oare de ce, cei ce au dm800 si mai nou dm8000 vin pe aici cu o gramada de probleme iar pe ipbox nu prea exista probleme
    La mine merge non stop, a mers si 2 saptamani in share fara sa fie nevoie sa-i dau nici macar odata restart ( fara nici o blocare sau sacadari pe unele canale fie ele de radio,tv sau tv HD). Singurul inconvenient ar fi lipsa cccam pentru procesoare sh40 dar asta doar pentru cei ce folosesc acest emu ( eu fiind insa in continuare fan inrait gbox/mbox, emu ce le folosesc in continuare atat pe dream cat si pe ipbox).

Ce mi se pare si mai interesant e faptul ca si unii dealeri de dm800, de pe acest forum, au ajuns la concluzia ca poate mai rentabila ar fi achizitionarea ipboxului.

P.S. : Se pare ca din ultimele teste ipbox-ul s-ar misca mai lejer decat dm800 pe enigma 2, asta o zic insa doar din citite pe unele forumuri straine.

Banned

Posts Thanks / Likes

Cei care au "probleme" unii nu au nici macar Dreambox , au o placa SS2 sau un receiver d'ala cu patch , d'ala de merg toate canalele cu 100 de lei .

Si cine ar recunoaste ca la receiverul inferior IPbox , ar avea probleme ?
    Dar in definitiv cati dintre userii RDI au asemenea cutie inferioara ? Mai nimeni . Lumea serioasa are produse superioare .

Restul fac misto sau ii roade invidia .

Fiecare clasa cu limitele ei .

P.S. Otheithis abtine-te .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Cei care au "probleme" unii nu au nici macar Dreambox , au o placa SS2 sau un receiver d'ala cu patch , d'ala de merg toate canalele cu 100 de lei .

Si cine ar recunoaste ca la receiverul inferior IPbox , ar avea probleme ?
    Dar in definitiv cati dintre userii RDI au asemenea cutie inferioara ? Mai nimeni . Lumea serioasa are produse superioare .

Restul fac misto sau ii roade invidia .

Fiecare clasa cu limitele ei .

P.S. Otheithis abtine-te .
    Dami un exemplu de problema la Ipbox 910HD ce il am eu.
    Sa aflu si eu sa nu mor prost.

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu am avut curiozitatea de a incerca personal un asemenea produs , pentru ca nu imi place sa ma cobor .

Crede-ma ca ii gasesc minimum 10 probleme . Daca nu , iti fac cadou un DM8000 .
    Nu inteleg de ce va roade invidia ca unii dau 400 sau 1400 de euro pe un receiver , daca merita .
    Last edited by Unuseroarecare; 7th February 2009 at 03:21. Reason: gobi2000 , o cauti cu lumanarea si tu ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)