Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default dm500 nu upgrade-aza

am legat micutul direct la net prin ethernet si nu vrea sa upgradeze,are enigma original pe el si cand ii dau internet update dupa o pauza cu ecran negru zice ca nu gaseste pagina de web a fabricantului(webhost not found)dream multimedia.
    la comunication set-up am pus valorile din manual,unde gresesc?
    de ce nu pun astia si un cablu nul modem in cutie?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca de cand au oprit fabricatia DMM nu mai ofera update, ceea ce ar fi destul de logic.

Pe de alta parte, daca esti convins ca ai un dream original si nu o clona, instaleaza una din nenumaratele imagini noi, de la Gemini, PLi, Satan etc etc.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

am sperat sa nu mai fie nevoie de computer,cablu nul-modem,pentru ca acum vreo 3 ani am rezolvat unul asa direct.
    ps are o holograma pe care se vede DREAM ON pe 2 randuri undeva in dreapta unui mos cu un toiag si la info scrie 2006.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca dreamul e legat la net printr-un router, nu o sa-ti trebuiasca decat un calculator, nu ai nevoie de cablu nullmodem.
    Dar pana sa ajungi acolo, incearca sa te lamuresti daca e Dream original sau clona, aici o sa gasesti mai multe detalii: http://rdi-board.com/showthread.php?t=56666
    Din cate stiu, exista destule clone cu holograma, asa ca nu te poti baza numai pe asta. Eventual, daca nu te lamuresti, intreaba aici, sunt destui care au trecut prin asta.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Instaleaza orce imagine geminii daca este original si vei avea nenumarate variante de upgradare!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)