Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ajutor plugin Barry Allen

Am Newnigma2 instalata in flash si apoi am instalat plugin-ul Barry Allen 4.6.59. S-a instalat bine, iar apoi am pus pe stick Nabilo 0.7 pe dm800, dar dupa 2 reboot-uri se dezinstaleaza singur pluginul Barry Allen si astfel, nu mai am optiunea de bootare a imaginii de pe stick. Pur si simplu nu mai exista. Am incercat sa pun si Pli Jade, dar aceeasi problema. De ce?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Am Newnigma2 instalata in flash si apoi am instalat plugin-ul Barry Allen 4.6.59. S-a instalat bine, iar apoi am pus pe stick Nabilo 0.7 pe dm800, dar dupa 2 reboot-uri se dezinstaleaza singur pluginul Barry Allen si astfel, nu mai am optiunea de bootare a imaginii de pe stick. Pur si simplu nu mai exista. Am incercat sa pun si Pli Jade, dar aceeasi problema. De ce?
    Incearca cu BA 4.6.73, dupa ce faci update soft la newnima2.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dan13 View Post
    Incearca cu BA 4.6.73, dupa ce faci update soft la newnima2.
    La plugin nu imi arata Barry Allen, dar la remove plugin imi apare ca sa-l dezinstalez, dar la reboot tot nu imi apare optiunea de reboot. Nu este niciun update disponibil la imagine.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    La plugin nu imi arata Barry Allen, dar la remove plugin imi apare ca sa-l dezinstalez, dar la reboot tot nu imi apare optiunea de reboot. Nu este niciun update disponibil la imagine.
    Instaleaza-l din nou. Si foloseste versiunea 4.6.73 . Testat de mine atat cu newnigma 2.3 cit si cu gemini 4.00 in flash .

Ps. Reboot newnigma fara stick si ar fi bine sa formatezi stick-ul . Succes

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Instaleaza-l din nou. Si foloseste versiunea 4.6.73 . Testat de mine atat cu newnigma 2.3 cit si cu gemini 4.00 in flash .

Ps. Reboot newnigma fara stick si ar fi bine sa formatezi stick-ul . Succes
    Am dat reboot si fara stick, dar degeaba. La instalare imi apare urmatoarea eroare: "file_move: ERROR: failed to rename /media/usb//usr/lib/ipkg/status.tmp to /medi
    /usb//usr/lib/ipkg/status: No such file or directory". Am pus Barry Allen 4.6.73, dar e aceeasi problema. Acum am pus Nabilo 0.7 in flash, dar acelasi rezultat.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pentru multiboot nu e de pus in flash nici newnigma nici gemini, pune oozoon sau icvs (fostul scvs) in flash, faci software update si instalezi din ele barry allen si nu vei avea nici o problema. De ce astea? Simplu, sunt imagini cvs care fac update la driveri de cum apar, daca pui gemini in flash si pe stick pui o imagine aparuta ulterior nu va merge cum trebuie deoarece in flash tu ai driveri mai vechi decit cei pt care e configurata imaginea de pe stick.

...ar fi bine sa formatezi stick-ul...
    Nu cred ca il va ajuta, stick-ul meu e formatat de primul gemini care a aparut, de atunci am schimbat o gramada de imagini si in flash si pe stick fara sa umblu la stick cu formatare. Iar la update-uri din oozoon, daca face update si la barry allen il verifica si nu-l formateaza ci doar update la versiunea noua.

Bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si ce te face sa crezi ca orice alta imagine nu ar face ce zici tu ci doar amaritul asta de multiboot? Sau ce te face sa crezi ca e asa cum zici tu? Sau ce te face sa crezi ca nu fac asta si alte receivere? Sau o fac? Asta cu furatul de date a devenit o isterie la toata lumea, ce va poate fura? lista de peersi? Da, da, si va trimite politia acasa, si, si, si...
    Haloooooo, trezirea ca nu sintem VIP-uri, nici teroristi, nici nu se invirte lumea in jurul nostru, noi suntem niste "amariti" de care nu-i doare nici in cur pe altii. Cind a facut tam-tam pr***re cu cardurile anaconda nu a cerut acces la listele de cumparatori ci doar la dealeri si cu astia s-au rafuit, nu cu noi, asa ca mai lasati-o moarta ca in afara de lista de peeri si ev un card-doua nu aveti nimic in receiver, nu aveti date de conturi sa va goleasca tot romanii conturile... Cind pescuieste in ocean un vas nu cauta sa prinda carasi cit palma...
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Noo, ho. Pana aici. Rafuielile pe PM.

Topic inchis.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)