Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: placa dvb-s2

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Default placa dvb-s2

As vrea sa-mi iau o placa dvb s2 dar inca nu sunt foarte hotarat ce marca. As opta pentru Skystar HD2..dar cum am spus vreau si alte pareri de la cei care au TerraTec sau Tehnotrend..etc
    Am citit cat de cat pe aici ..dar vreau niste pareri pertinente de la cei care detin astefel de placi. Plusuri, minusuri..etc

Multumesc anticipat

PS: Technotrend S2-3650 CI am inteles ca ar fi buna dar nu se gaseste pe la noi.
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

pe la noi se gaseste , de exemplu aici :http://www.ditech.at/itemList.do?cat=148

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Si te-ai gandit sa-mi faci tu una cadou...ce dragut

Retrag intrebarea....ca n`are nici un rost
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

placa in sine nu merge in sharing nici sa vrei, in schimb programele merg cu diferite combinatii
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus View Post
    placa in sine nu merge in sharing nici sa vrei, in schimb programele merg cu diferite combinatii
    Sa inteleg ca nu merge sharingul nici cu alte modele de placi Exista posibilitatea de a da din dream in placa cu aceleasi rezultate
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Uite ce iti propun eu: Skystar2-HD +CCCam pt sharing.
    Spor!

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris View Post
    Sa inteleg ca nu merge sharingul nici cu alte modele de placi Exista posibilitatea de a da din dream in placa cu aceleasi rezultate

Mai voi ori sunteti turci ori nu stiu ce sa zic. DECI IN PLACA NU POTI SCRIE UN PROGRAM CARE SA MEARGA IN SHARING. Sigur ca daca placa ta e vazuta de un program DVB (alt-dvb, dvbviewer, progdvb etc etc) poti folosii sharing cu acel program si cu pluginuri corespunzatoare. Daca folosesti placa cu programul original adio sharing. Orice placa care merge cu un program cum am dat exemple mai sus o sa mearga si in sharing, de fapt nu placa ci programul. Altfel nu stiu cum sa mai explic.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus View Post
    Mai voi ori sunteti turci ori nu stiu ce sa zic. DECI IN PLACA NU POTI SCRIE UN PROGRAM CARE SA MEARGA IN SHARING. Sigur ca daca placa ta e vazuta de un program DVB (alt-dvb, dvbviewer, progdvb etc etc) poti folosii sharing cu acel program si cu pluginuri corespunzatoare. Daca folosesti placa cu programul original adio sharing. Orice placa care merge cu un program cum am dat exemple mai sus o sa mearga si in sharing, de fapt nu placa ci programul. Altfel nu stiu cum sa mai explic.

Moo tu ne iei drept dobitoci ? Eu cand am intrebat, la ce mama draq crezi ca m-am referit ? Daca pot vedea in sharing folosindu-ma de o astfel de placa. Nu daca pot scrie nu stiu ce in ea ca doar nu sunt incepator. Ma mir ca nu-mi zici ca trebuie si calculator ca sa o folosesc eventul si antena..etc
    Poate oi fi si eu tampit si nu stiu sa pun intrebarile...dar chiar asa....stiu si de AltDVb,ProgDvb si de vplug, s2emu....eu voiam sa stiu merge sau nu merge share-ingul..Atat
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by abadon View Post
    Moo tu ne iei drept dobitoci ? Eu cand am intrebat, la ce mama draq crezi ca m-am referit ? Daca pot vedea in sharing folosindu-ma de o astfel de placa. Nu daca pot scrie nu stiu ce in ea ca doar nu sunt incepator. Ma mir ca nu-mi zici ca trebuie si calculator ca sa o folosesc eventul si antena..etc
    Poate oi fi si eu tampit si nu stiu sa pun intrebarile...dar chiar asa..

mam referit cumva la tine de te bagi in seama?

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Tinand cont ca eu am deschis topicul....si am avut si o astfel de intrebare mai sus( pe care am sters-o).si la care tu ai raspuns asemanator...da, ma simt vizat de remarca ta
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by abadon View Post
    Tinand cont ca eu am deschis topicul....si am avut si o astfel de intrebare mai sus( pe care am sters-o).si la care tu ai raspuns asemanator...da, ma simt vizat de remarca ta
    Deci am facut quote la postu lu cris nu m-am referit neaparat la tine si problema cu sharing nu se pune de placa se pune de program, si in 90% din cazuri o sa gasesti cel putin un program cu care sa poti face acel lucru. Mai ales daca iei o placa cu nume ai sanse sa iti mearga mai multe programe cu placa respectiva. Sper ca te-ai lamurit, sau poate erai deja ...

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Merci..asta mi se pare un raspuns pertinent.
    Eventual daca ai o astfel de placa poti sa-ti exprimi si impresiile tale despre ea...daca binevoiesti..normal.
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Posts Thanks / Likes

eu am versiunea PCI adica Technotrend DVB-S2 3200 cu telecomanda si CI. Merge bine, cel mai bine merge cu DVBViewer 4 care stie subtitrare dvb, stie sa folosesasca si interfata CI si merge si cu cccam+acamd. Nu stiu daca DVBViewer stie DiseqC 1.2 ca nu am sa testez. Personal mi se pare cel mai complect soft de pe piata chiar daca costa 15 euro

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Eee..asa mai merge..
    Deci merge...nu ai blocaje, freez-uri, probleme cu semnalul..etc?
    Si in plus softul poate fi configurat sa primeasca linii de cccam...ok.Da normal cu plugins...
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Posts Thanks / Likes

Softu stie prin intermediul unui plugin evident sa mearga cu cccam, nu direct. Exista un topic in care este explicat cum se poate face.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)