Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Intrebare rds/rcs/digitv???

Se poate renunta la cablu TV RDS si sa iei antena DIGITV + receiver la oferta care e in momentul respectiv?

Am nevoie de RDS pt internet neexistand alt furnizor in zona mea dar sa iti bage pe gat si cablu TV mi s-a parut o prostie de la inceput ......... am semnat ca imi trebuia urgent ... acum fac 1 an si pot rezilia dar sigur nu accepta sa reziliez doar cablu TV si sa ma mut pe digi .........

E aceeasi companie intra banii tot la teszari nu vad care e pb lor ca in loc de cablu infect imi pun digi ....... acelasi pret la abonamentu de baza ........

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

dupa cum spun pe site-ul lor ai putea face asta dar vad ca numai daca ai cablelink : http://www.rdslink.ro/cablelink/cable_abonamente.htm

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default ??

DIN CE CITESC AICI MERGE, DAR IDIOTII DA LA CASIERIE ZIC BA .........
    http://www.rcs.ro/oferta.php?selectat=digitvcablu

Digi TV, serviciul de televiziune digitala oferit de RCS & RDS este acum disponibil tuturor abonatilor serviciilor noastre clasice de televiziune.

Pe langa conditiile de receptie - calitate digitala a sunetului si a imaginii - va aducem un supliment de filme, documentare, sport sau programe pentru adulti.

Cum il puteti avea?

Este simplu. Conditia este sa fiti deja abonat al unuia dintre serviciile noastre clasice de televiziune. Va asteptam in oricare dintre punctele de prezenta RCS & RDS sa alegeti un pachet de programe , sa semnam un contract si sa luati decodorul Digi TV.

Eu sunt si abonat INTERNET le dau 27 lei/luna si TEELFONIE si nu vreau nici sa renunt de tot la cablu ci doar sa il mut pe DIGI ......imagine mai clara etc ......

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Pai te abonezi la Digi cablu!
    Quote Originally Posted by lukas75 View Post
    DIN CE CITESC AICI MERGE, DAR IDIOTII DA LA CASIERIE ZIC BA .........
    http://www.rcs.ro/oferta.php?selectat=digitvcablu

Digi TV, serviciul de televiziune digitala oferit de RCS & RDS este acum disponibil tuturor abonatilor serviciilor noastre clasice de televiziune.

Pe langa conditiile de receptie - calitate digitala a sunetului si a imaginii - va aducem un supliment de filme, documentare, sport sau programe pentru adulti.

Cum il puteti avea?

Este simplu. Conditia este sa fiti deja abonat al unuia dintre serviciile noastre clasice de televiziune. Va asteptam in oricare dintre punctele de prezenta RCS & RDS sa alegeti un pachet de programe , sa semnam un contract si sa luati decodorul Digi TV.

Eu sunt si abonat INTERNET le dau 27 lei/luna si TEELFONIE si nu vreau nici sa renunt de tot la cablu ci doar sa il mut pe DIGI ......imagine mai clara etc ......

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

stiu dar si scriu ceva pe site-ul lor si alta fac in realitate. m-am interesat la un prieten si are decat serviciul fiberlink si telefonie in contract, cablu nu il are. deci ar merge sa renunti, pana la urma e tot serviciul lor tv.
    Am incercat si eu ca tine dar m-am trezit cu raspunsul NU STATI LA CASA deci dumneavostra nu puteti benificia de acest serviciu.Acum depinde unde stai tu si ce sfori poti sa tragi. In Pitesti unde stau eu e moharhie mare a RDS-ului.
    Last edited by cristy84; 30th January 2009 at 13:36.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by matelajos View Post
    Pai te abonezi la Digi cablu!
    digi cablu are mai putine programe,si nu include Antena1 si Protv.care au audienta foarte mare.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Citeste contractul si o sa vezi ca poti renunta la cablu tv fara probleme. Nu au voie sa faca reguli din mers si daca ii iei tare vor renunta la trucuri.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by geor4 View Post
    Citeste contractul si o sa vezi ca poti renunta la cablu tv fara probleme. Nu au voie sa faca reguli din mers si daca ii iei tare vor renunta la trucuri.
    daca internetul vine pe cablu tv atunci nu poti sa renunti si la cablu.daca s-a facut modernizare in zona si netu iti vine pe utp atunci poti sa renunti la cablu
    boy2good

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    digi cablu are mai putine programe,si nu include Antena1 si Protv.care au audienta foarte mare.
    digi cablue este un upgrade la cablu.posturile pe care le amintesti tu raman in analogic pe cablu
    boy2good

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

ca tot veni vorba, sa ma bag si eu in seama, am sunat la digimobil si am intrebat daca si abonatii digitv beneficiaza de oferta digi mobil si mi-au spus "da bineinteles este una si aceeasi treaba", cand ma duc la caserie cica doamna de acolo nu a auzit de asa ceva. asta s-a intamplat acum 3 luni si nici pana-n ziua de azi nu stiu pe cine sa cred. Din cate am mai citit pe aici am ajuns la concluzia ca RDS-RCS isi bate joc de abonatii sai
    Last edited by danyell79; 30th January 2009 at 15:41.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

cam asta au facut de cand au venit pe piata cu pachetele acestea. si-ai facut abonati la greu si acum cand au acaparat cam cat au vrut isi bat joc. si cel mai rau este cand rds-rcs au pus monopol pe orasele unde sunt singuri in afara de rtc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danyell79 View Post
    ca tot veni vorba, sa ma bag si eu in seama, am sunat la digimobil si am intrebat daca si abonatii digitv beneficiaza de oferta digi mobil si mi-au spus "da bineinteles este una si aceeasi treaba"
    Daca dai numai peste nepriceputi. Daca intrebai pe forum ai fi aflat ca numai la catv/net sa da in custodie la abon. 0 (adica in share cu fixul rds), in rest oricine poate sa-si ia cu 2euro si cu tarife mai avantajoase.
    Last edited by geor4; 30th January 2009 at 17:16.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Daca dai numai peste nepriceputi. Daca intrebai pe forum ai fi aflat ca numai la catv/net sa da in custodie la abon. 0 (adica in share cu fixul rds), in rest oricine poate sa-si ia cu 2euro si cu tarife mai avantajoase.
    mda, mersi pentru informatii, oricum nici nu ma mai intereseaza, sa-si bage telefonul lor undeva

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

E mult 2 euro 1 pachet de tigari .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ha ha, ce tare sa ma duc iar la cucoana de la rcs-rds si sa-mi zica ca este valabila doar pentru abonatii la retelele de cablu, hai sa fim seriosi unde scrie ca isi poate lua oricine telefon ca eu sincer nu gasesc?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)