Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DIGITV PE 2 TELEVIZOARE

Se poate vedea pe 2 tv de pe un kit DIGITV ?
    Amandoua vad acelasi program sau fiecare pot vedea in acelasi timp alte programe ( se poate adapta cu ceva ca sa vada separat alte programe )?

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum s-a mai spus...ar trebui sa ai conserva cu doua tunere. Slabe sperante!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

merge cu 2 conserve si o antena?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Se poate in cazul in care ai doua conserve, ambele cu cartele , si o conditie: amandoua receptoarele sa mearga pe acelas transporder, sau ar mai fi o solutie, dual LNB, caz in care merge fiecare receptor separat.
    benix

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

De ce nu cate un LNB pentru fiecare transponder? Deci 4 transponderi*2 receptoare = 8 LNBuri. Cred ca asta e solutia Problema ar fi mai grava daca ar mai cumpara astia de la RCS al 5-lea transponder.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@Sfetnic

TP 5 ? Pai in curand Digi Tv o sa devina SKY East Europe !
    Nu faceti asa ceva ca intra in faliment cei care incearca sa va faca concurenta.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

pai in cazu asta toti aia 100 de mii de abonati or lua mue....
    ca aia de la sky mi se pare mie sau folosesc videoguard ?!?

PS: nu stiu mi se pare mie sau au si altii asa un gust dubios in gura....

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@fanta si @sfetnic, raspudenti celor care au probleme reale cu gunoiul RCSului, vad ca sariti la toate mizilicurile. Cind o sa plece sfetnicii si gunoierii de la RCS de pe forumul nostru?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by benix
    ...si o conditie: amandoua receptoarele sa mearga pe acelasi transporder.
    Pot fi si transpondere diferite, singurele conditii pentru 2 receptoare legate prin splitter la un single LNB sunt: aceeasi banda si aceeasi polaritate. Ambele conditii sunt indeplinite in cazul lui Digi TV (high band, horizontal). Probleme ar fi daca ar apare un transponder vertical.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    @fanta si @sfetnic, raspudenti celor care au probleme reale cu gunoiul RCSului, vad ca sariti la toate mizilicurile. Cind o sa plece sfetnicii si gunoierii de la RCS de pe forumul nostru?
    @onyx
    Sfetnic este cel mai bun prieten de-al meu din aceasta "lume" minunata care este receptia TV prin satelit,deci el va fi cel care "va stinge lumina" pe acest forum.
    Cat despre receptoarele Digi TV etichetate cu apelative obisnuite echipei Rapid,vreau sa te anunt ca cele cu ultima versiune de soft nu mai creaza nici o probleme utilizatorilor cu un nivel minim de cunostinte tehnice.
    Eu ma amuz si testez in aceste zile receptorul viitorului ce va fi oferit de Digi Tv poate pana la sfarsitul anului,o bijuterie de receiver ce poate concura pe cele oferite de marile pachete ale Europei, si va garantez ca nu este "gunoi" marca Strong sau Kaon.

Pana atunci nu ezitati sa atacati la comanda,eu ma amuz ...si nu numai eu
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Quote Originally Posted by onyx
    @onyx
    Sfetnic este cel mai bun prieten de-al meu din aceasta "lume" minunata care este receptia TV prin satelit,deci el va fi cel care "va stinge lumina" pe acest forum.
    .......

Digi Tv poate pana la sfarsitul anului,o bijuterie de receiver ce poate concura pe cele oferite de marile pachete ale Europei, si va garantez ca nu este "gunoi" marca Strong sau Kaon.

Pana atunci nu ezitati sa atacati la comanda,eu ma amuz ...si nu numai eu
    man, in curind o sa mearga pe Dream, asa ca te poti pisa pe orice receptor ar aduce.

Daca esti asa bun prieten cu sfetnic roaga-l te rog pe el si colegii lui sa isi gaseasca alt forum...nu cred ca RCS nu-si permite un forum. Fac pariu cu tine pe o lada de bere ca de la anul nr abonatilor la serviciul hortisto-pesedist va scadea. Te astept la o bere in TM (o dai tu)

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@Onyx
    Berea o dau eu,numai sa vi sa o bem.
    Uite vezi,voi vorbiti numai la viitor.."o sa mearga" pana o sa mearga mai e de asteptat !
    Cine ii tine pe cei de la Focus sau Max sa nu scrie in acest forum ? Eu ? Nu cred....Ce rezulta de aci : nu-i intereseaza potentialii clienti si stiu ca 95% din cei ce acceseaza RDI au abonament la Digi Tv si celelalte pachete prezinta un interes scazut.
    Asta e adevarul,nu convine mereu...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    @Onyx
    Berea o dau eu,numai sa vi sa o bem.
    Uite vezi,voi vorbiti numai la viitor.."o sa mearga" pana o sa mearga mai e de asteptat !
    Cine ii tine pe cei de la Focus sau Max sa nu scrie in acest forum ? Eu ? Nu cred....Ce rezulta de aci : nu-i intereseaza potentialii clienti si stiu ca 95% din cei ce acceseaza RDI au abonament la Digi Tv si celelalte pachete prezinta un interes scazut.
    Asta e adevarul,nu convine mereu...

man, 90% din cei care au digi sciu aici sa se plinga. Asta e adevarul. Daca nu crezi fa un sondaj. Si cu asta am incheiat, e ultimul meu post aici.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@Onyx
    E problema lor ca nu le merge aparatul...mie de 9 luni de zile imi merge un 1120 fara oprire,fara alarme...perfect !
    Acum ce sa le fac eu ? sa ma duc se le potrivesc antena? Aici e probleme montatorilor....

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

digi fligi..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)