Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: WWE SM FEED

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default WWE SM FEED

Hi Satelescu!

Seara trecuta a fost ceva pe Globcast channel one! Aici e materialul http://merlin.bmk.hu/~kiss/smackdown2.wmv
    ( click dreapta, save target as pt a salva si a viziona materialul).Nu ai vazut cumva unde a fost transmis in intregime SM?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi kope,

Aseara,pina noaptea tirziu,am stat cu antena pe A.B.1,pe channel 1 sa urmaresc activitatea pe acest feed.Din pacate ce-am vazut pe acest transponder n-avea de a face cu Smackdown.Am vazut doar reporteri ce transmiteau de pe strazi{nu m-a interesat ce anume},iar pe channel 3 un feed pentru amatorii de golf.Nimic despre wrestling.Practic nu s-a vazut SD decit eventual pe un feed codat la 22W.Ma indoiesc c-a fost accesibil o astfel de emisune pentru amatorii acestui sport.Cel putin deocamdata nu ma pronunt asupra unui lucru,pe care nu-l pot proba.Mai trebuie rabdare pina ce putem da de acest feed.Tinind cont ca Smackdown nu prea a fost transmis ca feed,la fel ca Raw,de citiva ani,n-as fi sigur ca englezii sa-l lase liber.E ceva cu totul ciudat ca Raw-ul il transmite la vedere{FTA} de ani buni,desi acesta e cotat mai bine in ratingul emisiunilor de acest gen,iar SD este tinut intr-un con de umbra cu toate ca,daca ma iau dupa ce transmit posturile tv din Europa si Orientul Mislociu,ar trebuii ca acesta sa fie mai bine promovat.E adevarat ca una este preluarea unei emisiuni prin feed si alta este situatia cind ea e transmisa pe post.De aceea numai asteptind si vinind cu obstinatie activitatea pe feed-urilor ce ne intereseaza am putea trage citeva concluzii.Deocamdata plutim intre dorintele noastre si interesele celor care nu se gindesc la noi,cei care asteptam sa ne "pice"din cer emisiunile preferate.
    Dar sa nu disperam!,satelescu

ps-Saptamina viitoare n-am sa pot verifica daca Raw-ul va fi transmis din nou pe Eutelsat W2,16E.Te-as ruga,daca ai posibilitatea sa vezi,sa ne spui daca ramine acelasi feed pentru Raw.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Kope,

Am vazut materialul pus de tine mai sus,dar nu ne-a ajutat cu nimic.Eu n-am vazut decit mira cu Liveshot cu care se termina clipul.A fost preluat mai devreme decit ora 21.00 decind am tinut sub observatie feed-ul de pe care s-a inregistrat anuntul cu NoMercy de luna viitoare.Poate cu concursul si altora vom gasi ce cautam! satelescu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default wwe raw pastreaza satelitul

Hi Satelescu!

Raw-ul a fost transmis tot pe Eutelsat W2, 11168 Pol: H SR: 5632 - FEC: 3/4! Se pare ca frecventa si satelitul raman definitive.

Numai bine!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Buna!

Imi spune-ti va rog frumos la ce ora e transmis marti raw-ul de pe eutelsat w2.

Va multumesc

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi mihairol,

Incearca in jurul orei 08.00. satelescu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Hi All!

In 23.09.2005 pe satelitul HB, frecv. 12560 -V- 27500 a fost transmisa emisiunea TNA pentru canalul eurosport.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)