Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MAX TV SE VINDE ILEGAL DAR OFICIAL IN SPANIA !

http://www.ciberland.com/indice2.htm
    Priviti si contractul ce se incheie cu potentialul abonat

Fara alte comentari.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: MAX TV SE VINDE ILEGAL DAR OFICIAL IN SPANIA !

In curind vine puterncul Prigoana "cu baietii", sa le faca o vizita ...
    Cu ocazia asta fac si o baie in mediterana ...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ORICUM ARE IN EL O SPANIOLA DE DOAMNE FERI`.MA UIMESTE CUM INCEARCA UNII SA SCOATA BANI SIN ORICE.ROMANI DIN SPANIA,NU FITI FRAIERII NIMANUI,FACETI-VA VOI CONTRACTE ACASA CA FIECARE AVETI FAMILII SI VA TRIMITA CARTELA PE POSTA IN PLIC,ASA CUM AM FACUT SI EU

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default max

SI NU este tot aia
    NU este tot ilegal?
    ATUNCI, CARE ESTE PROBLEMA
    TI-O TRIMITE PRIN PLIC DIN ROM dai 10 euroi la transport+ comisinul la trimis bani in rom+ eventualele problene care le ai cu cartela.

DACA NU AR FI SCOASE DIN ROM caretele MAX si aparatele de la DIGI citi abonati ar fi in rom
    PUTINI.

SIRIUS

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

eu cred ca formularea titlului e aberanta... nu e oficial e o chestie de care cineva profita ( e ilegal si max nu si-ar permite sa puna distribuitori in strainatate) ne aducem aminte perfect cazul Digi Benelux

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

asa e titlul e aberant, oricum din ce se vorbeste prin MAX bajetii aia din Spania vor primi o somatie de la firma de avocati ai DCS .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Re: max

[quote="sirius"]SI NU este tot aia
    NU este tot ilegal?
    ATUNCI, CARE ESTE PROBLEMA
    TI-O TRIMITE PRIN PLIC DIN ROM dai 10 euroi la transport+ comisinul la trimis bani in rom+ eventualele problene care le ai cu cartela.

DACA NU AR FI SCOASE DIN ROM caretele MAX si aparatele de la DIGI citi abonati ar fi in rom
    PUTINI.
    1.Un plic pe posta nu costa 10 euro(cel mult 2).
    2.Cartela cu abon. pana in februarie costa in jur de 50(ca sa trimiti 50 de euro nu-ti ia atata comision)
    3.Fii sigur ca baietii nu o fac din generozitate(aminteste-ti cand se vindea digi in Madrid cu 400 de euro,iar eu de ex. eram nr. 800 pe lista in cluj),nu cred ca-si adauga doar 10 euro in plus fata de abon. oficial.
    4.Ma enerveaza bisnita in general,profitul de pe urma oamenilor care crede-ma,in afara de noi astia pt. care e un hoby,habar nu au ce-i aia parabolica si cu ce se manaca(daca ar merge si ar instala antena,aparatul si sa ia un pret just pt. instalare treca-merga ,dar asa nu)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ok

@cristian_unguras
    sint de acord cu tine si pe cuvint ca as merge oriunde in europa sa instalez antene pentru digi sau max si as lua intre 5 si 10 eur pentru montaj si nimic in plus pentru receptor sau cartela ,dar cum sa fac cu transportul ,costa cam mult.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Re: ok

Quote Originally Posted by claudiu
    @cristian_unguras
    sint de acord cu tine si pe cuvint ca as merge oriunde in europa sa instalez antene pentru digi sau max si as lua intre 5 si 10 eur pentru montaj si nimic in plus pentru receptor sau cartela ,dar cum sa fac cu transportul ,costa cam mult.
    MA REFEREAM LA CEI CARE STAU DEJA ACOLO,CRED CA ERA DESTUL DE CLAR

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ok

@cristian
    te rog nu te supara,dar sincer ma supara faptul ca romanii plecati din tara,stabiliti sau doar la munca , sint jecmaniti cu atita nerusinare(preturi marite de 3 ori). Si pentru ce ? ca inca se mai gindesc la tara lor,si vor sa mai vada cite o stire din tara?

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

amigos,inca nu ati aflat ca domnia si prostia costa? daca propavaduiti fi-
    lantropia,de ce nu distribuiti voi cartele gratuit,eventual si receivere? exista oameni care au simtul afacerilor si care il si folosesc.acestia nu au decit sa va multumeasca pentru ca probabil dar nu neaparat afacerea lor va cadea. in continuare presupun ca sinteti noi in bransa pentru ca altfel
    a-ti fi stiut ca este o practica veche practicata de mult timp de foarte multe
    posturi tv care accepta tacit cresterea numarului de abonamente prin metode mai putin ortodoxe.oare prin aceasta metoda nu sint satisfacute ambele parti? sper ca am reusit sa va determin sa priviti problema si dintr-un alt unghi.noroc,nirolf

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

@ nirolf

plateste tu mai frate daca vrei si de 10 ori pretul. se stie ca exista oameni si mai putin cultivati dar asta nu inseamna ca tre sa faci abuz. o afacere cu adaos mic are mai multa viata decat una cu adaos maxim. dai odata bufu si ai plecat dar a-doua oara ti-ai luat adio. eu cred ca este exagerat sa platesti de 3 ori chiar daca lucrezi in strainatate. NU UITA CA IN STARINATATE SE TRANSPIRA MAI MULT PT BANI DECAT IN ROMANIA.

reyx

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@claudiu
    Inseamna ca coincidem in idei.
    @nirolf
    -nu fac acte filantropice insa i-am informat pe multi asa cum la randul meu
    am luat informatii de aici si din alte parti;sunt altii cu min. de cunostinte dobandite pe acest forum sau altele care iau bani grei pe programat cartele,cam-uri s.a.m.d
    ceea ce tu numesti afacere e de fapt bisnita(cumperi de la altii si o vinzi ILEGAL la suprapret),s-ar putea numi afacere daca le-ar facilita aparatul si
    cartela si le-ar lua bani pe instalare(ceea ce mi s-ar parea corect pt. ca e munca lor desi in teorie e ilegala vanzarea in afara)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default da

@cristian
    tatal meu a fost refugiat ,si el tot timpul cit a trait a ajutat din toata inima ,pe romanii din teritoriile romanesti aflate sub ocupatie straina ,si pe romanii care dintr-un motiv sau altul erau plecati din tara.
    Si scriu aici ce imi spunea tot timpul "in primul rind trebuie sa ne ajutam ,noi romanii intre noi ,ca de la straini pea putine sanse"
    Ca intre timp romanii au imprumutat din comportamentul occidental -vezi italian ,cind il prinzi arde-l ,e partea a doua.
    Dar daca noi astazi existam ca popor e datorita faptului ca inaintasii nostrii au fost oameni.Dumnezeu sa le dea ginduri bune la toti romanii ,oriunde s-ar afla .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)