Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: mrv 2.42/Max Tv

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default mrv 2.42/Max Tv

Vreau sa stiu daca varianta de soft este compatibila cu MAX ;sincer sa fiu nu CAM-ul ma ingrijoreaza ci receptorul: Nokia9600 (nefericit mariaj).Am fost nevoit sa revin la soft original CI 2.6 deoarece DVB 2000 nici macar nu recunoaste Matrix-ul;am incercat chiar si patch-ul Dvb2000 pt . Matrix,dar merge rau , la fiecare schimbare de canal trebuie resetat CAM-ul.
    Alta nelamurire: emulatorul intern functioneaza in paralel cu o cartela oficiala sau acesta trebuie dezactivat (cu o combinatie de taste, de exemplu)?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Cred ca ....

Cred ca te referi la MRV2.24 ! CARE ORICUM CU RECUNOASTE NICI UN FEL DE CARD singura solutie este utilizarea unei versiuni MR1.170 sau MR1.180 ( le ai ambele la Matrix files ). In general Nokia nu exceleaza in relatia cu Matrix dar ... prietenul @LAURI il foloseste cu succes de vreo 2 ani ! asa ca se poate ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Scuze maestre,aveti dreptate-2.24. CAM-ul asa l-am cumparat , schema unui programator serial pt . MRV si oarece documentatie privind procedura de incarcare pe unde gasesc? Poate v.1.80 se va impaca si cu DVB2000, nu de alta dar e pacat sa renunt la facilitatea de a regla o antena fara a mai cara si televizorul afara.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ok

Se pare ca nokia 9600 cu dvb 2000, se impaca cu matrix dar dupa ce se face o modificare in placa receptorului . Eu nu m-am mai ocupat ,dar gasisem pe net ceva poze cu modificarea . Si cred ca si pe un site unde era ceva suport pentru dragon cam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)