Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default interfete phoenix-smartmouse

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default salut,

Pretul este negociabil in functie de nr interfetelor comandate,provenienta sunt eu ca doar de la mine pleaca, piesele sunt din taiwan si China iar cablajul este comandat in romania dupa un proiect de colaborare cu mai multi impatimiti ai sharing-ului.S-a urmarit in principal o viteza de raspuns cat mai buna,partea hardware de o cat mai buna calitate (a se vedea in mod expres cablajul ) si nu in ultimul rand un pret mic pe piata.Intradevar sunt detalii care nu pot fii postate pe forum,cred ca e de inteles.
    Deci "aveti grija oameni buni" de unde cumparati !

Quote Originally Posted by realsat View Post
    de ce atita secret-o-manie

?

pret nimica , proveninta nimika , aveti grija oameni buni

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Proiect ?

Dupa cum arata este schema clasica luata de pe net. Asa ca s-o lasam moale ...
    Pune pret daca vrei sa vinzi.
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Intradevar interfetele Phoenix -Smartmouse sunt foarte asemanatoare iar scheme se gasesc o gramada pe net .Interfetele care pleaca de la mine din intamplare nu sunt identice cu niciuna din shemele de pe net ,sunt usor modificate pt imbunatatirea vitezei de transfer ,cine are deja de la mine poate verifica.In doua-trei saptamani sunt gata si cele cu pic-uri pe USB la care nu mai ai nevoie de alimentator si nici de convertorul rs 232 to usb doar de un simplu cablu usb to usb de 3-4 lei.Sunt curios de unde le-am copiat si pe alea.
    Imi cer scuze celor pe care ii deranjez sau le-am stricat afacerea de casa pionierilor,probabil pt asta sunt atacat cu tot felul de comentarii fara nici un sens.S-a nimerit ca interfetele care pleaca de la mine sa fie de o calitate superioara si mai ieftine fatza de cele de pe piatza.
    Nu oblig pe nimeni sa ia ceva de la mine nici acum nici pe viitor.

Quote Originally Posted by sorin_bidian View Post
    Proiect ?

Dupa cum arata este schema clasica luata de pe net. Asa ca s-o lasam moale ...
    Pune pret daca vrei sa vinzi.
    Last edited by danielday25; 19th January 2009 at 23:07.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danielday25 View Post
    Intradevar interfetele Phoenix -Smartmouse sunt foarte asemanatoare iar scheme se gasesc o gramada pe net .Interfetele care pleaca de la mine din intamplare nu sunt identice cu niciuna din shemele de pe net ,sunt usor modificate pt imbunatatirea vitezei de transfer ,cine are deja de la mine poate verifica.In doua-trei saptamani sunt gata si cele cu pic-uri pe USB la care nu mai ai nevoie de alimentator si nici de convertorul rs 232 to usb doar de un simplu cablu usb to usb de 3-4 lei.Sunt curios de unde le-am copiat si pe alea.
    Imi cer scuze celor pe care ii deranjez sau le-am stricat afacerea de casa pionierilor,probabil pt asta sunt atacat cu tot felul de comentarii fara nici un sens.S-a nimerit ca interfetele care pleaca de la mine sa fie de o calitate superioara si mai ieftine fatza de cele de pe piatza.
    Nu oblig pe nimeni sa ia ceva de la mine nici acum nici pe viitor.
    Dar totusi pune si tu niste preuri ptr fiecare montaj(model)asai frumos,pe alte forumuri trebuie pus pretul daca vinzi ceva si asa trebuie,negocierea de pretz se poate face in PM sau telefon ,messenger , face to face ,etc

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Salut,
    Pretul este negociabil in functie de nr de bucati.
    Imi cer scuze din nou dar nu pot posta pretul pe forumul deschis.Stii ca au inceput vizitele de la sfinti..Iti scriu un pm.Toti care m-au contactat au primit raspuns.

Quote Originally Posted by porcusor View Post
    Dar totusi pune si tu niste preuri ptr fiecare montaj(model)asai frumos,pe alte forumuri trebuie pus pretul daca vinzi ceva si asa trebuie,negocierea de pretz se poate face in PM sau telefon ,messenger , face to face ,etc

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mie sigur nu-mi strici nici o afacere.
    Daca tot spui ca interfetele tale sunt mai bune trebuia sa dai detalii.
    In alta ordine de idei interfetele pe USB trebuie suportate de sistemul de operare. Asta nu e o problema pentru windows dar devine important cand e vorba de receivere. Parca momentan suportul este asigurat in principal pentru cele cu chipset PL-2303 parca. Dar oricum spor la treaba.

PS.
    Deja sunt in vanzare interfete compatibile Phoenix cu interfata USB.
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Ok ,am inteles nu stric afacerea nimanui si nu deranjez pe nimeni.
    Poti sa-mi explici si mie atunci de ce nu mi se cer informatiile de genul asta in PM unde pot sa explic liber fara sa-mi fac probleme de gen fisc ,etc?
    Pt phoenix-urile cu usb si pic banuiesc ca stii ca nu se pot copia,in primul rand ca softul trebuie scris in pic iar pic-urile se blocheaza dupa scriere deci nu le mai poti citi.Se vor face dedicat pt pc servere linux/unix la care bineinteles ca se vor pune la dispozitie si drivere iar pretul va fi aprox 85 ron.

Iar de azi am imbunatatit oferta, in pretul stabilit anterior pt interfatza phoenix cu RS 232intra si alimentatorul de 7,5 V CC.

Imi face placere sa discut pe orice tema chiar si pescuit de ex dar va rog sa-mi scrieti in pm

Quote Originally Posted by sorin_bidian View Post
    Mie sigur nu-mi strici nici o afacere.
    Daca tot spui ca interfetele tale sunt mai bune trebuia sa dai detalii.
    In alta ordine de idei interfetele pe USB trebuie suportate de sistemul de operare. Asta nu e o problema pentru windows dar devine important cand e vorba de receivere. Parca momentan suportul este asigurat in principal pentru cele cu chipset PL-2303 parca. Dar oricum spor la treaba.

PS.
    Deja sunt in vanzare interfete compatibile Phoenix cu interfata USB.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

vad ca sunteti amandoi de la Cluuuuj . mareti amandoi la o bere .....

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Fantaloglu cauta artisti pentru emisiunile viitoare, a-ti putea participa amindoi!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

salut,
    pana la sf saptamanii nu mai am surse de 7,5.Cei care vor interfata cu tot cu sursa o sa-i rog sa ma contacteze incepand de saptamana viitoare.
    Multumesc!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Salut,
    De azi am din nou surse de 7,5 V,cele incluse in pretul interfetei.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Salutare

Nu mai sunt pe stoc interfete numai de miercuri.Imi cer scuze pt intarziere celor care au comandat azi.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Interfete Phoenix si DM 800 HD

Interfete phoenix - 75 ron + transport
    DM 800 HD originale -1830 ron + transport
    http://www.mst.ro/dm800.html

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Interfete phoenix - 75 ron + transport
    DM 800 HD originale -1830 ron + transport
    http://www.mst.ro/dm800.html
    Montajele arata f.bine ,cred ca voi comanda unul,eu spun ca pute-ti sa comanda-ti si de la colegul danielday25,acum fiecare face ce crede ,nu oblig pe nimeni,,de la gelvis ,montajele sant lucrate 100% manual cablaj,plantare piese ,lipire,la danielday cablajele sant facute de o firma specializata in confectionarea cablajelor,restul pieselor ,tot asa plantate si lipite manual.
    pretul e acelasifunctionarea aceeasi.
    Last edited by porcusor; 27th February 2009 at 23:01.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)