Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Recomandare receptor HD

As dori sa-mi iau un receptor HD pt. un TV fullHD pe care il am deja. In primul rand mentionez ca nu vreau sa aud de clone, sau de produse originale, dar pentru care deja circula clone pe piata (riscul de a cumpara o clona la pret de original fiind mare). Deasemenea nu-mi doresc neaparat sa aiba posibilitatea de a face share cu el. Apoi, as dori ca sa aiba posibilitatea de a afisa subtitrarile in romana la toate canalele care au aceasta optiune, sa-mi poata decoda mai multe pachete de programe simultan (in primul rand DIGI ma intereseaza :P), si MAI ALES, sa nu se blocheze, sa nu trebuiasca sa-l resetez, sau alte probleme de genul. Suma pe care sunt dispus sa o investesc nu depaseste 12-15 mil.
    Astept sugestii, mai ales de la cei care deja si-au achizitionat astfel de receptoare. Multz'am anticipat!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Problema mare este ca nu prea sunt programe free HD (inca) si trebuie luat in considerare posibilitatea vizionarii si a programelor codate.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by al_pacino View Post
    As dori sa-mi iau un receptor HD pt. un TV fullHD pe care il am deja. In primul rand mentionez ca nu vreau sa aud de clone, sau de produse originale, dar pentru care deja circula clone pe piata (riscul de a cumpara o clona la pret de original fiind mare). Deasemenea nu-mi doresc neaparat sa aiba posibilitatea de a face share cu el. Apoi, as dori ca sa aiba posibilitatea de a afisa subtitrarile in romana la toate canalele care au aceasta optiune, sa-mi poata decoda mai multe pachete de programe simultan (in primul rand DIGI ma intereseaza :P), si MAI ALES, sa nu se blocheze, sa nu trebuiasca sa-l resetez, sau alte probleme de genul. Suma pe care sunt dispus sa o investesc nu depaseste 12-15 mil.
    Astept sugestii, mai ales de la cei care deja si-au achizitionat astfel de receptoare. Multz'am anticipat!
    Pentru Digi iti faci un ab. full si vezi lejer programele cu subtitrare cu tot,deoarece ai specificat ca nu te intereseaza nici clonele nici originalele nici sharingul.......nu prea vad ce ai reusi sa vezi in HD in afara programelor free ce sunt in jur de 15 pe mai multi sateliti!
    Asadar ai de ales;
    ori un receiver HD pentru canale free si posibilitatea de a introduce un card pentru vizionarea unor anumite pachete;
    OPTIBOX HDCX
    ori un receiver performant cu care vei viziona tot ceea ce doresti
    Dreambox DM 800 HD PVR

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris View Post
    Problema mare este ca nu prea sunt programe free HD (inca) si trebuie luat in considerare posibilitatea vizionarii si a programelor codate.
    Cele pe fond deschis sunt free-17 buc;
    http://www.flysat.com/hdtv.php

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Vantage 7100 Combo, e pe undeva pe la 15 mil mai nou.
    Nu face share, dar are suport soft excelent.
    Nu se blocheaza, nu trebuie resetat si e foarte usor de schimbat softul in el.
    Eu am fost destul de sceptic cand l-am luat dar m-a surprins placut.
    T90 + DM500 & Echosmart 791 16E-12.5W
    Gibertini 90 + Vantage 7100TS
    MaxTv de avarie.

Junior Member Teacher

Valenii de Munte, 100 Km Nord de Bucuresti
    Posts Thanks / Likes

Eu am testat pana acum OPTIBOX 7750 HDCICX si OPTICUM 9500 HD 2CI2CX. Merg amandoua bine pe HD si pe SD. La 7750 nu merge subtitrarea DVB pe 1w dar este super la altele si poate fi montat si HDD intern. La 9500 merge subtitrarea dar trebuie sa o activezi de cate ori intri in programul respectiv plus ca nu tine minte aranjamentul listei de programe daca il opresti. Cel putin asa face la mine. Dar mai testez ca le am de putin timp si nu prea am stat pe acasa ca sa testez.
    Last edited by afaco; 20th January 2009 at 13:58.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)