Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: Anunt DigiTV!!!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Anunt DigiTV!!!

Maine,14.01.2009, intre orele 10 si 12 vor avea loc cateva intreruperi de scurta durata , care insumate nu ar trebui sa totalizeze 3 min pe fiecare transponder, pe urmatoarele frecvente :
    12527 H, 12563 H, 12643 V, 12687 V, 12607 V, 12718 V.

Pe data de 15.01.2009 va avea loc o intrerupere de aproximativ 3 ore a trasponderului 11785 H pentru o lucrare de mentenanta.

1.Start:15 Jan 2009 9:00Romanian time (8:00 CET) 2.End: 15 Jan 2009 12:30 Romanian time (11:30 CET)

Ne cerem scuze pentru inconveniente.

Last edited by [email protected]; 13th January 2009 at 20:46.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Imi poti spune te rog daca este vre-o problema cu posturile de radio. Mi-am luat Dream 800 si toate posturile radio de pe sateliti de la 19,2 EST pana la 1 VEST se aud ok mai putin cele de pe transponderele Digi. Acestea se aud sacadat rau de tot. Este vorba despre toate posturile radio de pe transponderele digi(romanesti, unguresti...) si am semnal foarte bun. Cu posturile tv de pe aceleasi transpondere nu intampin probleme.
    Mi-e lene sa mai scot cablurile din aparat sa pun 500-ele la loc sa verific.\
    Sunetul il scot prin cablu optic.

Mersi!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vasilis View Post
    Imi poti spune te rog daca este vre-o problema cu posturile de radio. Mi-am luat Dream 800 si toate posturile radio de pe sateliti de la 19,2 EST pana la 1 VEST se aud ok mai putin cele de pe transponderele Digi. Acestea se aud sacadat rau de tot. Este vorba despre toate posturile radio de pe transponderele digi(romanesti, unguresti...) si am semnal foarte bun. Cu posturile tv de pe aceleasi transpondere nu intampin probleme.
    Mi-e lene sa mai scot cablurile din aparat sa pun 500-ele la loc sa verific.\
    Sunetul il scot prin cablu optic.

Mersi!
    Am incercat acuma la mine,si in afara de Sztar FM care e doar mono/stanga,restul sunt OK.Curat si fara sacadari.
    .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daaaaaaa, intrebarea este, cand intarzii cu plata 10-20 de zile sau chiar o luna, platesti penalizare?....... Asa ca fi sigur ca nu se va face reducere

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    firmele serioase ofera in astfel de situatii reduceri ale tarifelor. este gigi o firma serioasa ?
    Orice firma ofera reduceri in situatia asta daca ai semnat un asemenea contract cu ei
    Toti au obraz gros

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Maine,14.01.2009, intre orele 10 si 12 vor avea loc cateva intreruperi de scurta durata , care insumate nu ar trebui sa totalizeze 3 min pe fiecare transponder, pe urmatoarele frecvente :
    12527 H, 12563 H, 12643 V, 12687 V, 12607 V, 12718 V.

Pe data de 15.01.2009 va avea loc o intrerupere de aproximativ 3 ore a trasponderului 11785 H pentru o lucrare de mentenanta.

1.Start:15 Jan 2009 9:00Romanian time (8:00 CET) 2.End: 15 Jan 2009 12:30 Romanian time (11:30 CET)

Ne cerem scuze pentru inconveniente.

In data de 15 Ianuarie, in intervalul 9-12:30, pe frecventa 11785 H va avea loc o intrerupere datorata unei lucrari de mentenanta.

Posturi afectate:
    Fish & Hunting
    Money Channel
    AXN SciFi
    AXN Crime
    Trinitas Credo
    HBO Comedy
    TV 6
    Nat Geo Wild CE
    Nat Geo Wild RO
    Mezzo
    Music Channel
    GSP 1 TV
    GSP 2 TV

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

oricum e un interval orar cu audienta maxima
    Digi rulz

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

firmele serioase ofera in astfel de situatii reduceri ale tarifelor. este gigi o firma serioasa ?
    amu chiar reduceri pt 2-3 minute de intrerupere ...mai laso dracu-ca nu-ti place tie digi corect fiecare are dreptul sa se culce cu cine-i place(mai trebuie sa vrea si partea vatamata) dara sa te agheti de orice numai sa te afli in treaba mi se pare aberant.este deja bine ca am fost pusi la curent.sanatate si fericire.spune-mi te rog oarece firme serioase care-ti fac reduceri pt intreruperi de 2-3 minute .ciao.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mie (si la alti cateva mii) nu mi-a mers mobilul din cauza unui nenorocit de releu aproape o saptamana si n-am mai cerut reducere (nici n-aveam cui - Cosmote=servicii de c...t)asa ca lasati-o moarta cu aberatii din astea . Ce dracu , chiar nu puteti fi realisti - TRAIM IN ROMANIA ...........

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

aha,dar nu toti !

mr stei , mi se pare ca in loc de palinca ai baut vodca .sunt sigur ca stii care e diferenta intre produse in zona.
    prietene ma asteptam,din partea ta,la un raspuns mai la obiect.la un raspuns de circotasi sau taraba te rog sa ma intelegi dara ma abtin.o zi buna si crede-ma alcoolul nu este doar apanajul celor din bihor.s-apoi sunt atitia imbatati fara a fi baut ca nu-ti inteleg raspunsul.oricum sanatate si fericire tie si celor care dau cu ochiul pe ast forum.doamne ajuta.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu stii ca asta e stilul lui nirolf , sa bage bz ? Trebuie sa te obisnuiesti si sa il ignori .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

blana , multumesc pentru ignoranta !

nirolf eu nu cred ca nici tu nici un alt user de pe ast forum nu trebuie sa fie tratat cu ignoranta.fiecare dintre noi are posturi mai mult sau mai putin interesante dara participarea la discutii pe ast forum este deja un semn de interes si de ce nu de investitie.apoi oameni suntem si dumnezeu mai da cu bita-n balta daramite noi.oricum eu am avut numai de invatat de pa ist forum si chiar daca am mai sarit gardul consider ca toti cei care dau cu ochiul sau cu calimara merita tot respectul.multa sanatate si fericire.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)