Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Criza de idei ! Help !

Pentru emisiunea de luni doream sa va pregatesc o mare supriza , dar din pacate invitatul meu nu se afla in tara in aceste zile.

Tocmai pentru ca sunt in pana de idei am la voi doua intrebari :
    -ce sa discutam in aceasta emisiune
    -ce ati spune daca aceasta emisiune ar fi dedicata hobby-stilor in mod special , motiv pentru care as dori sa am in studio alaturi de invitatul meu permanent (007/Ro) as dori sa am alaturi si doi useri RDI.

Daca aveti un subiect ce credeti ca merita abordat si mai mult , puteti sa-l dezbateti live va astept la emisiunea de luni seara.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Un subiect ar fi grilele operatorilor si preturile [pentru comparatii]
    Altul...noua oferta Boom si restul....om vedea luni seara inainte sa intram live,se vor mai aduna idei pana atunci,cum am vorbit si la telefon luni seara sunt in studio!

Banned

Posts Thanks / Likes

Fanta nu adu pe toti clownii ! Iar il aduci pe capsunar ? Pana mea , esti grav .... Inspiratia ta este la minus infinit .

Ideea e sa ridici standardul emisiunii cu invitati seriosi si subiecte pertinente si intereseante , nu sa aduci toti figurantii sa debiteze ineptii . Nu vrea nimeni sa concurezi OTV-ul . Incearca sa-l concurezi pe Dr.Dish ...

Adu vreo zece 007 , cauta si(-i) vei gasi .

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Fanta nu adu pe toti clownii ! Iar il aduci pe capsunar ? Pana mea , esti grav .... Inspiratia ta este la minus infinit .

Ideea e sa ridici standardul emisiunii cu invitati seriosi si subiecte pertinente si intereseante , nu sa aduci toti figurantii sa debiteze ineptii .

Adu vreo zece 007 , cauta si(-i) vei gasi .
    Ms,pentru compliment!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

spaniolul ar trebui sa mearga la DDTV, la o emisiune DDD in reluare.
    i s-ar potrivi mai bine.
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by amadeus View Post
    spaniolul ar trebui sa mearga la DDTV, la o emisiune DDD in reluare.
    i s-ar potrivi mai bine.
    Abia acum te-ai trezit? iar ai visat urat! incearca niste morfina combinata cu heroina,poate adormi definitiv!

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Eu as vrea sa vad la emisiune si ceva practic.
    De exemplu cum se instaleaza o antena, de la a la z.

Nu cred ca e greu de facut si ceva educatie, daca nici un post tv nu face.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

...ar fi interesant si o prezentare practica....am vazut multe tv-ui conactate cu receptorul prin RF...sunt destui care nu fac diferenta intre RF, CVBS, RGB, YC...si habar nu au ca tv-ul lor le poate oferi o imagine mai buna facand niste simple conexiuni/setari...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by realsat View Post
    ca idee eu ccconsider ca cei care se uita la emisiune s-au saturat de preturi de boom de comparatii de istorie si alte minuni.As vrea sa-l vad la emisiune pe
    membrii rdi de factura lui satelescu si a altora din cluj care se lupta cu ASTRA2D , as vrea sa aud de cei care se ocupa de receptoare obisnuite gen kaon , opticum, humax si cred ca nu sunt singurul.In nici un caz nu ma intereseaza aberatiile unor instalatori frustrati care posteaza pe 3-4 forumuri doar sa prosteaca lumea
    Sti ceva? prostiti-va singuri atunci ....!
    @Fanta,sorry nu mai vin!

Complicated & Antisocial Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile 2 posibile teme

"Posturi Tv receptionate free prin satelit - O alternativa la televiziunea prin cablu"

Prezentarea sistemului de televiziune prin satelit.
    Prezentarea unui sistem de receptie prin satelit.
    -echipamente + preturi
    Instalarea unui echipament.
    -montarea + conectarea.
    Sfaturi si recomandari.

"Cum alegem un operator DTH"

Prezentare operatori.
    Sfaturi si recomandari.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Şi eu am impresia că această emisiune a sărit direct la clasa de avansaţi, uitndu-i pe cei neiniţiaţi n domeniu. Sunt mulţi care ar fi interesaţi să aibă o instalaţie de recepţie prin satelit, dar nu ştiu de unde să nceapă. Pentru ei ar trebui o rubrică n care să li se explice ce e un LNB, diferenţa dintre parabolică şi offset, ce sunt programele FTA, ce e un receiver analogic şi unul digital, ce e o montură polară şamd.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Sti ceva? prostiti-va singuri atunci ....!
    @Fanta,sorry nu mai vin!
    Acum pe bune: ce rost are acest rol de copil ingamfat? Daca intradevar esti baiat destept si simpatic, atunci nu renunti la invitata lui Fanta numai din cauza a 2-3 reactii negative de pe forum, ci te duci in emisiune si faci un show de care toti ramanem cu gura cascata si murim de ciuda. In caz contrar s-ar putea sa nu ai destula incredere in sine, avand teama unui eventual esec.
    "The Truth Is Out There"

Banned

Posts Thanks / Likes

Sincer nu ne intereseaza toti figurantii capsunari sa ii vedem intr-o emisiune care se vrea as in domeniu .

Vrem o emisiune PROFESIONISTA , gen Dr Dish TV , si nu cred ca Dr Dish invita gugumani sa discute despre platile de la Kabel Deutschland .

RDI a inceput ca un forum de satelit si hack , nu ca un forum de DTH , deci nu ne intereseaza subiectul DTH , si nici frustratii care isi plang in pumni din diverse motive .

Pe mine m-ar interesa sa ii vad in emisiune pe 007 , satenicu (versiunea vorbareata , NU CEA MUTA) mihaip , satelescu , chooleen , first zipper , SatWien , ruk22 , ermethic, Kroky , Altxro etc .
    Nu zvzci .

Cei care nu sunt din Bucuresti se pot contacta pe Skype , cu webcam si voce .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Azi am vazut si eu bucati din emisiuni pe trilulilu. Cred ca emisiunea nu ar trebui sa dezbata un singur subiect pe toata durata emisiunii ci sa aiba mai multe rubrici care vor atinge subiecte din diverse teme pa parcursul a mai multe emisiuni.

Rubrici ar putea fi :

1. ABC satelit rubrica de initiere LNB, parabole , cabluri , receptoare, televizoare
    2. Universul Dreambox se discuta despre DM500, 600, 7xxx, 800 , imagini, add-ons, mods HW
    3. DTH Romania noutati despre DTH-urile romanesti , evolutie
    4. Noutati sateliti noutati sateliti transpondere etc
    5. Lista de programe programe noi, feed-uri
    6. Televiziune HD receptoare, programe noi , televizoare, tehnologii

In felul acesta emisiunea ar deveni mai dinamica si mai usor de facut si pregatit. Nu va mai trebuie in subiect pentru 30-60 min ci subiecte de 5-10 minute. Emisiunea trebuie sa treaca de la un talk-show moderat la o emisiune cu desfasurator , cu rubrici .
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Si eu am sperat ca RDI TV va fi ceva interesant. Dar pana acum cred ca doar 5 - 10 % din continut a meritat timpul petrecut in fata TV-ului. Cine falimenteaza? Cine nu plateste? Subiecte interesante doar pentru OTV.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)