Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default SPAM de la...Dolce !

Prima stire interesanta de pe 2009 : Angajatii si colaboratorii Dolce TV sunt obligati sa scrie cat mai nou pe toate boardurile (inclusiv pe cele obscure cu 2 vizitatori online).Bineinteles ca nu conteaza ceea ce posteaza , important ca si pe acest segment (internetul) Dolce sa fie cat mai mult promovat.
    Rugamintea mea este ca moderatorii sa taie pe viitor odele inchinate RTC-ului de catre useri cu 4-5 topicuri la activ.

Deoarece eu am mai mult de 4-5 topicuri , vreau sa remarc campania de publicitate facuta de Dolce in luna decembrie.Practic pe toate canalele de media Dolce a avut parte de o promovare agresiva si cred ca sufiecient de bine "targhetata".

Dolce baga bani , e pe un drum bun , dar din pacate nici in 10 ani nu va ajunge la nivelul celui mai mare operator din Europa de Sud.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

De exemplu acest gen de topic: http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=83892 se īncadrează acolo?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *Victor* View Post
    De exemplu acest gen de topic: http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=83892 se īncadrează acolo?

Bine ochit !

Stati linsitit ca o sa gasiti colegii de-ai lui pe toate sectiunile.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Aha, cred că am īnţeles. Deci să fac un rezumat:

• dacă spui ceva de rău de alţii <=> eşti cu Digi <=> īl perii pe Fanta

• dacă spui de rău de Digi <=> eşti un om bun, care zice bine, doar că eşti persecutat pe forum de către Fanta & co., motiv pentru care probabil ar trebui să fii declarat martir sau erou naţional.

Deci nicicum nu e bine. Totuşi, nu am īnţeles ce legătură are faptul că unele firme nu şi-ar fi primiit banii de la Digi cu māncătorii de cacao angajaţi la Romtelecom să spameze forumurile.

Hai noroc şi numai bine!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Prima stire interesanta de pe 2009 : Angajatii si colaboratorii Dolce TV sunt obligati sa scrie cat mai nou pe toate boardurile (inclusiv pe cele obscure cu 2 vizitatori online).Bineinteles ca nu conteaza ceea ce posteaza , important ca si pe acest segment (internetul) Dolce sa fie cat mai mult promovat.
    Iar am avut dreptate....pe softpedia e deja paradisul angajatilor de la Dolce Se spameaza si se abereaza in acelasi timp !
    Nu spun ca rdi-ul a scapat de spamul made by RTC , dar din fericire aparitiile "Flaviilor" sunt cenzurate de moderatorii nostri.

Multumesc sursei mele din Romtelecom ce mi-a dat aceasta informatie la inceputul anului , respectiva persoana mi-a spus ca este deja in pana de idei , astfel ca nu stie ce sa mai posteze laudativ la adresa Romtelecomului.Poate o ajutati voi cu ceva idei

Fanta

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

E un fenomen cunoscut, iar linkul de sus e chiar o dovada. Pentru Victor, una este sa spui ceva de bine pe aria rds/digi, alta e sa spui de bine despre RTC/Dolce PESTE TOT si sa arunci cu noroi in toti ceilalti (perioada de activatate: 24/24, 7/7, 365/365 - inclusiv de sarbatori). Fenomenul chiar are un nume: troll, dar la noi sunt si alte motivatii asta e clar.
    Poate observati si comentariile negative cvasi-identice pe toate blogurile si ziarele ce au ca subiect rds. Undeva (RT*) exista multa oftica, daca nu ura (asta la amaratii mai de jos)
    Last edited by geor4; 9th February 2009 at 15:54.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ca si curiozitate si scuze de offtopic...

de spamul cu DIGI pe acest forum cand vom scapa?

apropo.. nu sunt detinator digi, dolce, focus, max si ce or mai fi...

noroc si la mai mare...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aklik View Post
    ca si curiozitate si scuze de offtopic...

de spamul cu DIGI pe acest forum cand vom scapa?

apropo.. nu sunt detinator digi, dolce, focus, max si ce or mai fi...

noroc si la mai mare...
    bine lovit

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aklik View Post
    ...de spamul cu DIGI pe acest forum cand vom scapa? ......
    Cata vreme proprietarul forumului este de partea lui Digi nu cred ca e greu de inteles. Cand o sa ai forumul tau atunci poti sa stergi orice SPAM despre Digi.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Care spam ? eu va dau doar informatii....mai mult scriu de alti decat de Digi.
    Pana la urma dreptate are nenea Rares.

Fanta

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Cata vreme proprietarul forumului este de partea lui Digi nu cred ca e greu de inteles. Cand o sa ai forumul tau atunci poti sa stergi orice SPAM despre Digi.
    pai atunci trebuia sa se numeasca forum.digitv.ro

Tārnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Hai sa-ti spun ceva: am sau am avut abonamente la toate DTH-urile din RO, cu o singura exceptie: Digi TV. Nu am si nu am avut nimic de castigat de pe urma acestui DTH, dar de pe RDI am castigat ceva fantastic: o groaza de prieteni si multe, foarte multe cunostinte legate direct sau indirect de sateliti, receptoare, sisteme de codare etc.
    Pe mine nu ma obliga nimeni sa intru aici, pe tine te obliga cineva? Pentru ca daca nu-ti place si totusi intri ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Hai sa-ti spun ceva: am sau am avut abonamente la toate DTH-urile din RO, cu o singura exceptie: Digi TV. Nu am si nu am avut nimic de castigat de pe urma acestui DTH, dar de pe RDI am castigat ceva fantastic: o groaza de prieteni si multe, foarte multe cunostinte legate direct sau indirect de sateliti, receptoare, sisteme de codare etc.
    Pe mine nu ma obliga nimeni sa intru aici, pe tine te obliga cineva? Pentru ca daca nu-ti place si totusi intri ...
    asa suntem toti "batranii" de pe acest forum...se vede la noi la semnaturi de cit timp ne hranim cu RDI...la inceput chiar era fantastic...acuma...ne-am cam "ramolit" sa zic asa...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    sunt perfect de acord cu tine, ce m-a deranjat pe mine a fost ce a scris Nrares, daca Fanta ar gandi ca el probabil forumul s-ar numi cum am scris eu mai sus

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Rugamintea mea este ca moderatorii sa taie pe viitor odele inchinate RTC-ului de catre useri cu 4-5 topicuri la activ.

Deoarece eu am mai mult de 4-5 topicuri , vreau sa remarc campania de publicitate facuta de Dolce in luna decembrie.Practic pe toate canalele de media Dolce a avut parte de o promovare agresiva si cred ca sufiecient de bine "targhetata".

Dolce baga bani , e pe un drum bun , dar din pacate nici in 10 ani nu va ajunge la nivelul celui mai mare operator din Europa de Sud.

Fanta
    @fanta o sugestie si sper sa nu mi-o iei in nume de rau! fi si tu mai echidistant, ai un forum care asta face, ofera informatii despre companiile DTH fie ele bune sau rele.
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)