Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Panasonic 58PY700

In fiecare an imi fac upgrade la tv-ul din sufragerie si acum ma gandesc sa incerc modelul Panasonic 58PY700.
    Ce parere aveti ? Bun sau rau ? Altceva in afara de Panasonic nu imi cumpar.

Fanta

Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

http://panasonic.ro/Produse/Televizo...py700/599.html

Disponibil: 10 Octombrie 2007 asa scrie pe site-ul panasonic.ro...totusi..nu e un model cam vechi?
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

http://panasonic.ro/Produse/Televizo...py800/701.html

..asa e mai mic...dar mai "destept"...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Anul acesta (cel putin in ultimele luni) doar seria 8 a fost disponibila din cate stiu eu, atat la plasme cat si LCD. Oricum in stoc la Panasonic Romania un ultimele zile a fost doar TH-58PY800P.
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    In fiecare an imi fac upgrade la tv-ul din sufragerie si acum ma gandesc sa incerc modelul Panasonic 58PY700.
    Ce parere aveti ? Bun sau rau ? Altceva in afara de Panasonic nu imi cumpar.

Fanta

Salut ,acum cateva zile am luat si eu un TH42PY700AP si sant f multumit de alegerea facuta ,imagine ,sunet ,tot ce vrei de la un tv adevarat,apropo l-am luat si la oferta vreo 2350 roni de la Media Galaxy
    In definitiv ,recomand cu caldura plasmele Panasonic

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

As avea si eu o intrebare referitor la plasme ; mai e valabila la plasmele noi problemaa aceea ca ramane pe ecran sigla postului daca te uiti mult la acelas canal ?
    Eventual cine are plasma poate sa spuna daca apar probleme in timp.
    E timpul sa-mi cumpar un televizor si am tot citit despre lcd,plasme avantaje , dezavantaje, dar as fi vrut o parere de la cineva care are.
    Multumesc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La ultimele modele aceasta problema (burn-in) s-a rezovat aproape complet. La seria 7 si cu atat mai mult seria 8 de la Panasonic aceasta problema este deja nesimnificativa.
    Ii faci rodajul de 200 de ore si gata (rulezi cd-ul de burn-in).
    LCD nu am si nici nu am avut, dar din teorie si din ce zice lumea, LCD-ul este bun daca te joci mai mult pe consola, plasma este mai buna la filme si sport. Acuma tu stii ce vrei sa faci cu ea .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Multumesc. La TH 46PY85 m-am gandit. Deci seria 8.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

TH-58PZ800 dvb-t avchd

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Atunci astept de la voi o idee pentru a achizitiona o plasma sau LCD fuul HD cu diagonala de minim 58".
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

In fiecare primavara apar modelele noi a,anul asta seria G12 si in citeva zile va fi prezentarea .Mai asteapta citeve zile s-a vezi ce ofera noua serie.
    DM7080 , DM8000, DM800-SE,VU+Zero, DM500-s, DM500-s/clone, Humax5400, Nokia 9500, Hyundai 1120 (polizat) , T90 / 23°,19°,16°,13°,9°,5°est,1°w .Panasonic 46GT30.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lau View Post
    In fiecare primavara apar modelele noi a,anul asta seria G12 si in citeva zile va fi prezentarea .Mai asteapta citeve zile s-a vezi ce ofera noua serie.
    Rar dar se mai intampla ca o vers.mai veche sa fie mult mai reusita decat una nou.
    Si eu sunt adeptul plasmelor Panasonic si sper ca in curand sa achizitionez si eu una
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hd56fox View Post
    ...mai e valabila la plasmele noi problemaa aceea ca ramane pe ecran sigla postului daca te uiti mult la acelas canal ?
    Eventual cine are plasma poate sa spuna daca apar probleme in timp.
    Am o plasma Sony de 107cm, in primavara implineste 5 ani si functioneaza intre 6-8 ore pe zi. Pot sa-ti spun ca imaginea este impecabila si nu am observat nici o deosebire fata de cum era la inceput. Nu o spun din subiectivism, am un ochi foarte critic si ma deranjeaza cel mai mic defect. Deci poti sa fii linistit, nu are nici o urma de burn, cu toate ca merge destul pe canale 4:3 si unii spun ca raman dungi verticale in partile laterale. Nici vorba.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Multumesc mult.De luni dau comanda.Sa vedem daca sunt pe stoc. Cele noi care apar in acest an, o sa fie probabil foarte scumpe la inceput. Si anul trecut tot asa am asteptat. Daca mai astept mult , la anul o sa fiu tot in faza asta.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Da numai ca cele noi modele 2009 se pare ca o s-a consume 20-30 %mai putin curent,deci la 50 zoli si fullHd 400 w sau 250 w nu e tot aia.In fine fiecare face cum crede el cu e mai bine.Bafta
    DM7080 , DM8000, DM800-SE,VU+Zero, DM500-s, DM500-s/clone, Humax5400, Nokia 9500, Hyundai 1120 (polizat) , T90 / 23°,19°,16°,13°,9°,5°est,1°w .Panasonic 46GT30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)