Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Merge Digital+ de pe Hispasat pe un Philips GoldBox ???

Am gasit un Philips GoldBox la cineva si vreau sa mi-l pun la firma ca acolo nu am antena satelit, merita 3 milioane ? E ceva de capul lui ?
    Astept un raspuns urgent!

Toate cele bune!
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

da domnu merege si ce bine unul de asata nu e de aruncat ,merge tot ce se poate vedea in momentul de fata ca si cu cel mai bun aparat existent in momentul de fata
    Ilusion.Clarke-Tech 2100/2500/3100/5100,Ilusion,Vantage,AbIpBox,Unixbox,Doulabs importator ,cas3 ,etc....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

scrie si modelul ca nu cu toate merge.daca e 175a arunca-l daca este 6071 6072 merge orice pe el in afara de cardsharing.cardsharing merge numai pe modelele pioneer cu soft de samsung 9500,probat de mine 100%
    350 kg de scule!

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gogi
    scrie si modelul ca nu cu toate merge.daca e 175a arunca-l daca este 6071 6072 merge orice pe el in afara de cardsharing.cardsharing merge numai pe modelele pioneer cu soft de samsung 9500,probat de mine 100%
    urmatoarele versiuni de firm pentru philips o sa ne dea posibilitatea de a sharui ceva.
    acest philips este fenomenal eu am 2 acasa si vede tot ce se poate vedea cu un cam dragon.
    oricum aci in italia unul se vinde cu 80 de euro.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@rusudanion eu am pioneer din 98 si stiu ce le poate capu am patchuit o groaza si cu ajutoru lui @secagold am pus jtagu pe cateva,
    dar singurele care stiu sharing sunt pioneer.philipsul nu stie,poate sa confirme
    oricine,sau intreaba pe forumurile spaniole.daca vrei iti dau un co9nt de proba si softul sa incerci sa vezi ca nu merge.
    este adevarat ca din prima zi sa vazut nagra2 pe ele,de altfel spanioli pe ele lucreaza mai mult la hackuit.
    350 kg de scule!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@rusudanion eu am pioneer din 98 si stiu ce le poate capu am patchuit o groaza si cu ajutoru lui @secagold am pus jtagu pe cateva,
    dar singurele care stiu sharing sunt pioneer.philipsul nu stie,poate sa confirme
    oricine,sau intreaba pe forumurile spaniole.daca vrei iti dau un co9nt de proba si softul sa incerci sa vezi ca nu merge.
    este adevarat ca din prima zi sa vazut nagra2 pe ele,de altfel spanioli pe ele lucreaza mai mult la hackuit.
    auzi mai expertule trankilo se vede de minune pe un 6071 si un 6072 doar trebuie sa pui bine firmul ...
    care vrei firmul de DSX6071_HDL452 si DSX6072_HDL452 am sa le ur acuma -->> http://www.upsuper.altervista.org//index.php?

se vede tot OK

SAlut

[/url]

Antes de postear en este foro, lea las normas y preséntese. Y al presentarse respete las normas Nş 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

descarca-ti un soft pentru philips ala italian hdl si citeste readme din el si sa vezi ce scrie acolo.

NoTeS

I DON'T TAKE ANY RESPONSIBILITY FOR THE USE OF THIS SOFTWARE, DON'T FORGET IT MIGHT BE ILLEGAL TO USE PIRATE CARD/SOFTWARE IN YOUR COUNTRY.THIS SOFTWARE MAY NOT BE SOLD OR COMMERCIALLY USED. YOU MAY FREELY COPY AND REDISTRIBUTE THIS SOFTWARE BUT ONLY IN IT'S ORIGINAL FORM

The file "firmware.sfv" is for use with any "SFV" checker software, and allows you to check authentic firmware.

For updates check: .............[www.brasolino.com]

CoMiNg SoOn

Multilanguage x5 (ITA/ENG/FRA/SPA/DUT)
    New Blocker subroutines
    SH*Crypt
    e*m*u via RS232
    CardSharing
    multic*m / NDS embedded
    FIX new V9.0 Spain cards

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@obywans nu am pe ce sa incerc ptru ca nu am philips,dar acum cateva luni nu mergea cand a incercat un amic de al meu.
    oricum merci de informatie.primul philips care imi cade in mana am sa ma joc cu el.
    350 kg de scule!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)