Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8

Thread: rai & media set

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default rai & media set

circula un zvon cica rai urile si mediasetul vor fi codate de skyitalia !
    parca e si un spot pe italia 1 cu referire la cele enuntate mai devreme!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am inteles ca raiurile si mediasetu o pun de un nou provider tocmai ca sa contracareze sky-ul[au si sustinere din partea guvernului se pare]/deh legea monopolului la ei este tare afurisita,nu poti fi un singur jucator pe piata libera
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gladix View Post
    eu am inteles ca raiurile si mediasetu o pun de un nou provider tocmai ca sa contracareze sky-ul[au si sustinere din partea guvernului se pare]/deh legea monopolului la ei este tare afurisita,nu poti fi un singur jucator pe piata libera
    si eu am inteles la fel si cica totul va fi fta.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default rai e mediaset

cred ca articolul despre acest lucru e acesta nu? http://rassegna.governo.it/rs_pdf/pdf/JHE/JHED6.pdf ...cred ca va fi free pentru italieni..probabil le vor da cartele cum se dau la noi pt tvr...nu stiu...dar pt extern va fi codat irde*o.....asa scrie in articol.... sper ca cu am deranjat cu aceste cuvinte.....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ceea ce anunţa first_zipper pe 13 octombrie: http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=74664

Although Tivs broadcasts will be offered free-to-air, a smart card will be required because of the issues surrounding sports and movie rights, with '''''' identified as the conditional access provider.
    Cu alte cuvinte, va fi ca şi pnă acum: FTA n majoritatea timpului şi vor fi codate doar n timpul transmisiunilor sportive şi al filmelor mai noi.
    Singurul cştig pe care l văd eu e că vom putea vedea programele codate Mediaset n share.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

se vorbea in tv ca mediaset vor sa-si faca programele lor pe sat ca(tip mediaset premium digital terestru) eu am abonnament la sky si uneori imi apar filmele codate pe canalele mediaset.am intrebat pe aia de la sky si spun ca nu depinde de ei ca prog. sunt preluate.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

deci vor fi ca si pana acum se pare,dar ce canale vor mai face parte din acest dth si cand vor incepe treaba?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

pai ce au deja pe terestru(joi,mya,steel disney.mediaset calcio),plus ceva noutati

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)