Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    I'm the truble man! Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Filme noi pe DIGI FILM

1. Wanted

Premiera in Romania
    27.06.2008

Premiera pe DIGI FILM
    26.12.2008

Un tanar pe nume Wesley (James McAvoy) afla in urma asasinarii tatalui sau ca acesta fusese liderul unei misterioase organizatii de asasini, al carei scop era pastrarea ordinii mondiale. Antrenat de Sloan (Morgan Freeman) si echipa lui, Wesley va incerca sa calce pe urmele tatalui sau. Va reusi el sa devina unul dintre cei mai buni asasini din lume, singurul capabil sa imprime spectaculoase traiectorii gloantelor.

2. Run Fat Boy Run

--------------------------------------------------------------------------

Wanted, l-am vazut impreuna cu userul cipy1982 . Este superb! Daca nu ati avut ocazia sa-l vedeti, ei bine, acum este momentul!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu chiar acum acum, ci la 3:30 pe Digi Film 1 sau la 15:00 pe Digi Film 2 sau la 21:30 pe Digi Film 1 sau n zilele următoare.
    L-am tras de cteva zile şi chiar aveam de gnd să mă uit la el n noaptea asta, dar e mai fain la televizor.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Le-am vazut...in HD 1080p....deci....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Z0ltan View Post
    Le-am vazut...in HD 1080p....deci....

Daca mai cauti in acest board am observat ca exista un sablon : le-am vazut in HD.Bravos , eu platesct putin peste 100 RON pentru un blue-ray iar voi gasiti toate filmele de pe Digi FILM pe net in format HD
    Nu va multumeste ca vedeti GRATIS filme pe care Premiere sau SKY le difuzeaza azi in sistem PPV.
    In schimb sunteti "exteziati" de filmele anilor '90 oferite de Boom Action sau Cinestar.

In alta ordine de idei , situl digifilm.ro va fi schimbat iar accesul va fi permis doar pe baza seriei a smartcardului Digi TV (achitat la zi).

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    In alta ordine de idei , situl digifilm.ro va fi schimbat iar accesul va fi permis doar pe baza seriei a smartcardului Digi TV (achitat la zi).Fanta
    Acum nu vreau sa fiu rautacios dar ce asa secrete informatii sunt pe site-ul acesta incat sa fie nevoie de autentificare . In alta ordine de idei , la o privire pe lista tuturor evenimentelor difuzate pot spune ca Digifilm a fost cu foart mult peste toate posturile cu filme din Romania insa marea problema este cu promovarea si stimularea abonatilor de a comanda evenimente PPV .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Acum nu vreau sa fiu rautacios dar ce asa secrete informatii sunt pe site-ul acesta incat sa fie nevoie de autentificare . In alta ordine de idei , la o privire pe lista tuturor evenimentelor difuzate pot spune ca Digifilm a fost cu foart mult peste toate posturile cu filme din Romania insa marea problema este cu promovarea si stimularea abonatilor de a comanda evenimente PPV .

Nu vor fi informatii secrete , accesul va fi corelat cu baza de date a clientilor Digi TV.
    Situl va avea alta structura.

Corect , DigiFilm are SUPER CONTENT dar exista cateva probleme :
    -slaba promovare a acestui serviciu de catre RCS
    -piratarea sistemului n2
    -cea mai mare problema : lipsta unei culturi paytv a abonatului roman.
    (Boom Cinema a dat faliment la mai putin de doi ani de la lansare)

Telespectatorul roman e prost si zgarcit.Ce vreti sa le ofere marile platforme digitale ? manele , telenovele , elodii , fotbal si ceva sex.
    Cine vrea film fura de pe dc++ si torrent.

Cati sunt maniaci si hobbysti va noi ? 3000 ? 5000 ? 10000 ? credeti ca ne va face cineva o platforma digitala doar pentru noi ? Never.

Ma multumesc cu cea mai buna , nu mai spun numele.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bibbicu View Post
    De exemplu, nu se poate promova DIGI Film pe GSP TV, daca tot s-a cumetrit RDS cu INTACT?
    ...sau pe programele grupului INTACT,antenele...
    Last edited by mariuss; 4th January 2009 at 16:58.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Problema-i cum spunea Fanta , romanii se zgarcesc unde nu trebuie . Am fost la un vecin mai amarastean (da are DVD!) si mi-a aratat ca si-a luat doua DVD-uri cu filme de la oras cu 20 de lei bucata si m-a enervat asa tare prostia lui , cu 40 de lei comanda 10 filme (poate si mai bune) la Digifilm dar cand l-am intrebat de ce nu a facut asa mi-a zis -"da bah , da am ramas cu DVD-urile , daca comandam , ramaneam numai cu vazutul . Asa cand vine si pe la el cineva are cu ce se lauda - colectie pe DVD . Mie-mi pare rau numai de o chestie , daca ar comanda mai multi poate si contentul ar fi mai spectaculos , da asa la 3 lei care-i dau eu si inca vreo doi ca mine , slabe sanse . Am fost un pic suparat pe ei (Digifilm - am scris in alt post) da mi-a mai trecut insa acum astept filme noi .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cine vrea film fura de pe dc++ si torrent.
    Am experimentat si eu asta odata da sa stii ca nu-i mare zbang , imaginea e naspa (nu mai zic la cele filmate in cinematograf ...ihhh) sonorul asisderea si neavand viteza pe net am mai stat si 5 ore ca sa-l descarc . Asa ca tot Digifilm ramane prima optiune da sa fie un pic mai seriosi nu cum mi-au facut mie de-am platit un film nevazut .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu zic ca mai sint si alte probleme ....

- schimbarea prea rara a filmelor ... reluarea lor pana la plictisire si indiferenta , adaugarea cate unui film nou pe saptamina ... ar fi un lucru mai rational
    - difuzarea lor in format 4:3 cand evident PPV se adreseaza celor care-si pot permite si deci au si un TV la zi ! in 16:9 ar fi mult mai interesant si de ce nu ... ar fi pasul pregatitor pentru HDTV
    - promovarea DigiFilm ...ZERO ! nu-ti faci promotie ...nu existi ! cheltuiesti ca sa cistigi !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Complet de acord cu mihaip. Digi are receptoare care suporta standardul 16:9, ai setare care iti permita sa selectezi modul de functionare (16:9 - 4:3), si totusi toate transmisiile sunt in 4:3. Nu numai ca sunt 4:3 insa acum 2 luni am comandat la taica meu un eveniment (nu mai stiu ce film, dar cred ca ma pot uita undeva nu?), clar ca se vedea, ca era un film 16:9 stretched ca sa fie 4:3. Deci era basolut catastrofal calitatea. Acum, cum zice mihaip: PPV este ceva mai exclusivist, de ce nu se poate rezolva ca cine are un HDTV, cu 16:9 sa se bucure fara artificii de acessta? Chiar daca nu se da HD macar sa avem imagine 16:9.

Oricum eu am vazut deja Wanted pe blu-ray (Fanta, mai bine comenzi din anglia blu-ray-uri, nu costa acolo 100 ron, daca prinzi o promotie - de carciuni de pilda - o sa iei filme superbe de nota 10 la 50 ron/bucata ...) si zic ca merita de urmarit pe blu-ray ca este spectaculos ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca mai cauti in acest board am observat ca exista un sablon : le-am vazut in HD.Bravos , eu platesct putin peste 100 RON pentru un blue-ray iar voi gasiti toate filmele de pe Digi FILM pe net in format HD
    Nu va multumeste ca vedeti GRATIS filme pe care Premiere sau SKY le difuzeaza azi in sistem PPV.
    In schimb sunteti "exteziati" de filmele anilor '90 oferite de Boom Action sau Cinestar.

In alta ordine de idei , situl digifilm.ro va fi schimbat iar accesul va fi permis doar pe baza seriei a smartcardului Digi TV (achitat la zi).

Fanta
    Corect!
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

The Mummy: Tomb Of The Dragon Emperor

Premiera in cinematografe : 08.08.2008
    Premiera pe Digi Film : 14.01.2009 ora 01.00

La numai 5 luni de la premiera cinematografica , digi film il difuzeaza!. Oare de ce DIGI TV nu-si face 3 canale proprii de filme? . Daca ar da filmele dupa 8 luni de la premiera in cinematografe , ar fi super extra premium.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Telespectatorul roman e prost si zgarcit.
    Te iert ca stiu ca esti baiat bun... dar aici toti suntem telespectatori romani.

Pe de alta parte cred ca RCS in loc sa umble dupa tunuri cum ar fi GSPTV, care e o gaura neagra si orice s-ar zice nu scoate banii, mai bine s-ar fi concentrat pe un data-rate mai bun... si pe HD... ca tot mi se pare ca vad (pe) Luminita de la capatul tunelului.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.digifilm.ro/

..esti sigur ca astazi? nu vad nicio Mumie in program..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)