Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Emisiunea nr.4

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Emisiunea nr.4

Maine 22 decembrie voi avea ultima emisiune RDI SATELIT live la IF TV din 2008.

Deoarece maine se implinesc 19 ani de la ceea ce noi numit "Revolutia din decembrie" am decis sa fac o emisiune speciala , putin diferita in comparatie cu precedentele.

Il voi avea in studio pe 007/Ro si pe scriitorul Pavel Corut.Vom dezbate in special modalitatile de interceptare a convorbirilor telefonice , despre televiziunea de acum 20 de ani , despre cenzura din media romaneasca si nu in ultimul rand despre comunicatiile de pe vremea comunismului.

Fanta
    RDI Team

Vreau sa va fac cateva mici precizari :
    -nu am acces la net cateva zile , v-am scris si acest topic de pe telefonul mobil , de aceea activitatea mea va fi redusa pe board.

-Dupa aceasta emisiune voi uploada pe un server toate cele patru emisiuni in format DVD sau alta forma "high quality".Voi avea aceste inregistrari direct de la IF TV astfel ca nu vor fi probleme legate de sunet sau imagine.

-asa cum v-am mai spus de la prima emisiune e posibil sa opresc acest proiect aici.Voi trage linie , voi analiza toate cele patru emisiuni , reactiile dumneavoastra si voi vedea daca are rost sa mai continui cu aceasta emisiune.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Il voi avea in studio pe 007/Ro si pe scriitorul Pavel Corut.

....Fanta, un singur lucru vreau sa-l intrebi pe Pave Corut....pentru ca vorbiti de comunicatii...

..sa ne povestesca putin de unitatea militara (aflata sub comanda directa a generalului Ilie Ceausescu) ce a facut cercetari in domeniul comunicatiilor parapsihologice in anii "80 in Muntii Buzaului....in zona lacului Gotes (un lac pe care, stimati colegi de forum, comunistii au "uitat" sa-l mentioneze pe harta )...oare de ce?

Experimentele de la lacul Gotes priveau aparitia unui fenomen straniu, un vortex energetic ce se instala in anumite conditii geo-magnetice, fiind insotit de tulburari energetice care favorizau transmisia telepatica.

…In inregistrarile din arhiva se afla urmatoarea relatare: “devenim transparenti, putem sa ne vedem oasele si venele, toate obiectele ne apar duble, este foarte intuneric afara, mai avem oxigen doar pentru 43 de ore, dar nu ne mai putem intoarce”.
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Eu cred ca are rost...

...insa atentie mare la intarzierea cu doua sau trei saptamani a vre-unei emisiuni, si conditiile tehnice de transmisie.

Crede-ma ca IfTV ar avea cel mai mare rating din viata IfTv, daca emisiuniile tale ar incepe la ora la care este anuntata, (si chiar si ziua , stii despre ce vorbesc), si daca ar fii transmisiile din punct de vedere tehnic macar ca si primele emisiuni, (nu ma refer la telefonul la ureche si nici la ultima ) cred ca totul ar fii ok.

Sper ca ********elit Tv sa nu se incheie aici. Oricum daca emisiunile ajung in format DVD pe vre-un upload, poate reusim sa urmarim si noi, cei care am fost la munca sa vedem ultima emisune.

Respecte Fanta !
    Nu te opri aici ! Poti fii un mic Dr Dish autohton !

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

daca si emisiunea asta va fii ca cele precedente fara un pic de profesionalism cred ca ar fii cazut sa te opresti

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Nu-l descurajati !

Este un om simplu ca noi, nu este nici artist nici prezentator innascut !
    Doar nu vroiati sa prezinte ca Andreia Esca !
    Lucru bun este ca si-a luat inima in dinti si a incercat macar, fata de noi care ne asteptam sa vedem Dr Dish autohton direct din prima emisiune.
    Dar de emisiunile Dr Dish pe vremea cand era la inceput va mai amintiti oare ?
    Cand avea emisiunile ba pe un satelit ba pe altul, doar pe net aflai ora, ziua si datele de receptie.

Aveti un pic de rabdare cu omul.
    E prima emisiune in domeniu la noi in tara, prima incerare, bine macar ca vrea sa faca ceva !

Fanta nu te lasa !

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nivelul emisiunii este extrem de scazut , si nu ma refer la calitatea tehnica .
    Ma asteptam la altceva .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu ma asteptam la prezentari tehnice, teste ''face to face'', prezentari noutati in domeniu, How to pt diferite scule', etc adica cam tot ceea ce inseamna hobby si mai putina vorbarie gen "cine credeti ca va da faliment primul''. Sint o multime de chestii care pot fi abordate in emisiune ca aceasta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

..intradever...multi ne asteptam la ceva in genul la ce face @mihaip la sectiunea Receptoare....adica prezentari, teste...etc..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Totusi... una-i internetu' si alta-i televiziunea...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca pe tv sunt limitari , sa fie difuzata pe net ....

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

PAVEL CORUT este un mare ....fiiis!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    PAVEL CORUT este un mare ....fiiis!
    Atunci nu te uita la emisiune.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    atunci nu te uita la emisiune.
    decizia asta am luat-o mai demult

Moderator Mentor
    Posts Thanks / Likes

La streaming te-ai gandit Fanta ? ar fi frumos sa poata vedea lumea live
    Dreambox 800HD PVR with 320GB, Sky Star2 USB Plus, Sky Star HD2 pci, Thomson HD DSI8115 with HDD160GB, DM7025, DM500.

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta sincer sper sa nu te opresti aici , de abia incepusei sa te perfectionezi si sa faci emisiuni din ce in ce mai bune.Daca inchei aici lasi lucrurile neterminate , e ca si cum ai pleca la razboi si pe drum te hotarasti sa dezertezi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)