Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Page 3 of 17 FirstFirst 12345 13 ... LastLast
Results 31 to 45 of 245
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@ALL

Voi v-ati gandit ce ar putea sa gandeasca despre @VOI & DIGI niste simplii abonati de la operatorii ALBANEZI SI BULGARI ... digialb si bulsatcom ... parca asa le zice ... Eu unul zic ca totusi ar trebui sa fie invitata in Romania o echipa de la CARTEA RECORDURILOR sau de la emisiunea "ASA CEVA NU SE POATE INTAMPLA SI TOTUSI ...".

Vorbesc serios ... dar nu cred ca mai sunt abonati DTH pe acest pamant, care sa-si desfaca receiverele, sa scoata si sa lipeasca piese componente pentru ca acestea sa le faca update la una si alta ... A-si fi vrut sa pun acest simbol de ras ... dar nu pot ... ii de plans deja situatia in care se afla DIGI.

ovex

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Daaa, chiar ma uitam pe canalele albaneze, dvd quality, teletext , tot tacamu, au si aia DTH, se prinde cu semnal klumea , bulgari, albanezi, ne uitam la ei ca la ultimii tigani si iata......

ROMANUL este cel care:

- stie starea vremii la Bucuresti
    - Are sonor cu distorsiuni pe canal mono-stanga, mono-right e rezervat pentru cei ce vor liniste
    - Baga surubelnita in conserva ca sa-si faca update de soft, a , pardon si doi condensatori. (Inteleg ca orice conserva trebuie desfacuta ca sa ajungi la continut dar..... )
    - sigla pe unele posturi: diferentiat ca deh, nu toti au obligatia.

Si mai visam la (m)UE!

Pfui!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

deci sa inteleg ca pt a face update la conserva 1120 ai nevoie de un fel de keye de la provider....normal ca la romani e mai ieftin sa dea un condensator/reprezentanta de vinzari decit sa le dea tot felul de echipamente sofisticate (cu care bineinteles nu ar stii sa umble). Ce sa zic, sint profund socat

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Cresc vanzarile la condensatorii > 4700 uF , @onyx, hai sa facem magazin
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Cresc vanzarile la condensatorii > 4700 uF , @onyx, hai sa facem magazin

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Atentie mare, dupa ce faceti update la conserva nu aruncati condensatorii ca de apare soft nou iar 7 euro... ( @Gitana)...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher

BOZANTA MARE ----Latitude 52.1 N---Longitude 10.4 E
    Posts Thanks / Likes

Eu sunt foarte multumit cu conserva mea pana acum.Nu am avut niciodata probleme cu ea.Singurul of era faptul cu update-ul.Ei acum am rezolvat-o si pe asta.Doar nu eram nebun sa merg 1600 km pt. un update.
    Si pt.greseala cu nefunctionarea update-ului nu este DIGI de vina ci profesionistii aia de la Hyundai.Si omului de rand i-i ajunge conserva,are un pret acceptabil pt.toata lumea si pt. Romania este cea mai buna alternativa la ora actuala.S-au crede-ti ca pe bunica s-au pe oricine de la tara o impresioneaza un Humax .Nu fratilor ei sunt bucurosi sa aiba o cutie ieftina care sa functioneze cu o calitate buna a imaginii si sa-si ecomomiseasca fiecare Leutz sa-si poata cumparara medicamente.Si cu pierderea semnalului
    la Digi exagerati cam mult.Pana si pe ploaie torentiala ai suficient semnal sa vezi ceva.DIGI a facut greseala sa-si puna programele pe 2 TP (este vorba de TP1 si TP2) pe o fregventa asa de inalta.Sunt cele mai inalte fregvente si aici i-i dau dreptate lui @AirBoy i-ti trebuie cablu si LNB de calitate si atunci nu mai ai probleme.TP 3 si 4 merg fara probleme si pe ploaie. Eu stau in germania si am un multifeed(astra,hotbird,sirius,intelsat) si va asigur ca pe ploaie mare cand nu se vedea DIGI nu mergea nici RTL nici ARD(se balbaia, si are cel mai puternic semnal de pe Astra).Si nici Max pe Sirius(am bagate fregventele pe humax) si asta o spun din experienta proprie.Deci eu nu pun botul la multe prostii scrise pe acest forum cel putin la cele care stiu eu sigur din proprie experienta cum sunt.
    Oricum sa supravietuiesti pe Piata Romaneasca i-ti trebuie cel putin 100.000(poate nici aia nu-ti ajung) de clienti daca nu, lucrezi doar in pierdere si la un moment dat te-ai dus cu pluta.Ei acum ma intreb eu cand o sa aiba Focus s-au Max atatia clienti.Cred ca niciodata doar daca DIGI ar
    face greseli de incepatori.Eu personal cred ca Focus si Max nu au nici macar 5000 de clienti pana acum.Digi scoate in Decembrie o Conserva beton pt. cei meseriasi ca voi si vor fi conserve pt. toate gusturile si buzunarele.Voi reveni acum m-am saturat de scris.
    Und Tschss
    Humax 5100;D Box 1; HYUNDAI HSS-1120NA de la RCS+ 2x 0,3 db Invacom,Humax 0,5 db/2,Humax 0,5 db/4,+0,85 offset+DiSEqC 4/1.Astra,HotBird,Sirius,Intelsat 10-02.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

@Gitana:
    Trebuie sa tinem cont de faptul ca spotul Intelsat pe care e digi nu e cel mai optim pentru romania, in special pt zona centrala si de est.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Gitana
    Si omului de rand i-i ajunge conserva,are un pret acceptabil pt.toata lumea si pt. Romania este cea mai buna alternativa la ora actuala.S-au crede-ti ca pe bunica s-au pe oricine de la tara o impresioneaza un Humax .Nu fratilor ei sunt bucurosi sa aiba o cutie ieftina care sa functioneze cu o calitate buna a imaginii si sa-si ecomomiseasca fiecare Leutz sa-si poata cumparara medicamente.Si cu pierderea semnalului la Digi exagerati cam mult.Pana si pe ploaie torentiala ai suficient semnal sa vezi ceva.
    Fragment din monologul Despre Prostie de Ghighi Bejan de la DIVERTIS:

.............................

Mananc bine, beau suficient, ma simt excelent.
    Pot sa stau in maieu in geam sa mai vorbesc cu vecinii.
    Noroc vecine, noroc vecine.
    Ce mai fac copiii? Merg la scoala?
    Si ai tai si ai mei ... Bine.
    Ai vazut filmele? Le-am vazut.
    Ai citit ziarele? Le-am citit.
    Ai vazut meciurile? Le-am vazut.
    Hai sanatate vecine ... sanatate vecine.
    Ai citit afisul? Ce afis?
    CETATENI GANDITI!
    Nu, .. nu l-am citit ... Pentru ca nu l-a scris nimeni.
    Sanatate vecine ... sanatate vecine.
    Ce fac copiii? Merg la scoala?
    Filmele le-ai vazut?
    Ziarele le-ai citit?

ovex

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu stau in germania si am un multifeed(astra,hotbird,sirius,intelsat) si va asigur ca pe ploaie mare cand nu se vedea DIGI nu mergea nici RTL nici ARD(se balbaia, si are cel mai puternic semnal de pe Astra
    regleazati antena, caci la locatia ta programele germane de pe astra intra si cind e potop
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex
    Si omului de rand i-i ajunge conserva,are un pret acceptabil pt.toata lumea si pt. Romania este cea mai buna alternativa la ora actuala.S-au crede-ti ca pe bunica s-au pe oricine de la tara o impresioneaza un Humax .Nu fratilor ei sunt bucurosi sa aiba o cutie ieftina care sa functioneze cu o calitate buna a imaginii si sa-si ecomomiseasca fiecare Leutz sa-si poata cumparara medicamente.Si cu pierderea semnalului la Digi exagerati cam mult.Pana si pe ploaie torentiala ai suficient semnal sa vezi ceva.
    Fragment din monologul Despre Prostie de Ghighi Bejan de la DIVERTIS:

Mananc bine, beau suficient, ma simt excelent.
    Pot sa stau in maieu in geam sa mai vorbesc cu vecinii.
    Hai sanatate vecine ... sanatate vecine.
    Ai citit afisul? Ce afis?
    CETATENI GANDITI!
    Nu, .. nu l-am citit ... Pentru ca nu l-a scris nimeni.
    Sanatate vecine ... sanatate vecine.
    Ce fac copiii? Merg la scoala?
    Filmele le-ai vazut?
    Ziarele le-ai citit?

ovex
    I-mi pare rau pt.tine nu stiu pe ce lume traiesti !
    Ce vezi tu asa amuzant in realitatea din Romania
    Humax 5100;D Box 1; HYUNDAI HSS-1120NA de la RCS+ 2x 0,3 db Invacom,Humax 0,5 db/2,Humax 0,5 db/4,+0,85 offset+DiSEqC 4/1.Astra,HotBird,Sirius,Intelsat 10-02.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai faptul ca realitatea din Romania e de rasul curcilor ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bazil0101
    Eu stau in germania si am un multifeed(astra,hotbird,sirius,intelsat) si va asigur ca pe ploaie mare cand nu se vedea DIGI nu mergea nici RTL nici ARD(se balbaia, si are cel mai puternic semnal de pe Astra
    regleazati antena, caci la locatia ta programele germane de pe astra intra si cind e potop
    Mai intreaba si tu pe altii.Intr-adevar daca ai multifeed nu poti sa ai semnal asa de puternic ca si cum ai avea doar un singur LNB.Dar daca ai avea ceva cunostinte cat de cat ai stii ca pe vreme foarte rea n-au cum sa patrunde semnalele asa usor printre norii grei si e normal sa ai pierderi considerabile
    Antena mea e reglata bine

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Gitana

In Romania atat de dur o fost comunismul si oamenii atat de fricosi si prosti, incat si in anul 2005 ii poti plimba cu zaharelul din Vama Veche pa in Oradea si invers de cate ori vrei. Eu nu ma rad si nu am s-o fac, deoarece creierul la 80% dintre romani se naste din start cu ceva cronic. Asta este deja perpetuare biologica prin ADN. Si in anul 2100 daca unu se apuca sa vanda un kakat, toti din Romania il cumpara, il desac si lipesc componente la el ca mainutzele. Asadar, in aceasta interventie nu am nimik cu RCS-DIGI TV, deoarece acesta este SPECULANTUL (unul destept) si voi fraierii sau maimutzele. Poate @cristi isi da si doctoratul cu microfarazii lui din conserva DIGI si ramane pentru posteritate.

In respect fata de @Fanta, care o spus ca DIGI va face pionerat in DTH-ul romanesc, mai bine va abtineati sa scrieti ce faceti voi cu conserva. Asa intradevar sunteti PIONERII de la ora de LUCRU MANUAL. Bagati mare fratilor, ca deja se rade o lume intreaga de voi. Eu va compatimesc ... atat.

Stiti cum este cu DIGI TV? Este ca pe vremuri cand se folosea formula: La acesta gradiaoasa realizare a participat un larg colectiv de oameni ai muncii, printre care si cativa savanti ... dar daca oamenii sunt multumiti ce drak sa le faci?

ovex

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)