Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Question down........dbfn

stie cineva daca e down -dbfn- deoare-ce de doua zile e imposibil sa deskid pagina lor........

tnx
    Unde esti tu TEPES doamne .....

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Sper ca nu ii duci lipsa. Oricum iti confirm ca e down pe motiv de ...."prea multi smecheri pe acolo"

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Sper ca nu ii duci lipsa. Oricum iti confirm ca e down pe motiv de ...."prea multi smecheri pe acolo"
    inca nu duc lipsa dar era chiar OK cu privire la Linux......iar smecheri de acolo sint chiar simpatici si ajuta.........ma refer la Raton si COMPANY

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Raton d'aia si-a deschis site propriu ca sa scape de smecherii & simpaticii ....care ajuta. Ce sa mai zicem de jagaer sau sizemore care au tulit-o fara site propriu.
    Opencam...helllloo!?
    Ai uitat sau nu vezi "the big picture"?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

opencam e deja de domeniul trecutului ....p-tru moment sa nu neglijam suportul dat de Raton si alti Rqcamu-lui,despre site propriu asta o stiam ca are deja citeva luni decind a facut-o dar sincer nu stiu sau nu ccred cca a facut asta sa scape de asa zisi smecheri ..........mai sti poate ai alte info.si sti tu ce sti.....

sa auzi de bine

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kiwwi View Post
    opencam e deja de domeniul trecutului ....p-tru moment sa nu neglijam suportul dat de Raton si alti Rqcamu-lui,despre site propriu asta o stiam ca are deja citeva luni decind a facut-o dar sincer nu stiu sau nu ccred cca a facut asta sa scape de asa zisi smecheri ..........mai sti poate ai alte info.si sti tu ce sti.....

sa auzi de bine
    kiwi nu uita opencam a fost la domeniu trecutului dar de ce iti merge rqcamd pe TD
    iti spun eu tot cu ajutorul sursei de opencam adica jager de a introduso si pt TD
    nu stiu daca iti aduci aminte ca rqcamd avea suport numai pt DB si toti eram disperati ca TD este un gunoi
    e uite Zuze are ceva dreptate
    dute la raton forum si gasesti tot ce ai nevoie acolo

Hacker Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Kiwwi mergi la mydreambox.co.cc/cs/forumdisplay.php?f=73

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by caraveci View Post
    Kiwwi mergi la mydreambox.co.cc/cs/forumdisplay.php?f=73
    tnx dar uite aici sursa http://rqcamd.doesntexist.com/

sa auzim de bine si viata lunga LINUX

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Kiwi,
    Sint sigur ca iti iubesti dragonul si ai fost incintat cind a aparut imaginea pt NA prezentata de "megalomaniac". Nu intru in prea multe detalii ca e chiar "soap opera" dar pot sa-ti spun ca raton a intrat intr-un argument puternic cu megalo De aici si pina la destramarea multor relatii intre "smecheri", fiecare cu "bisericutele" lor, nu a fost decit un pas.
    Aici cind face cineva ceva pt DB sau TD vor sa devina faimosi si pupati in cur non-stop pentru ca suportul la receiverele astea e tare sarac si ei se cred zei.
    Amicii din europa au zeci de imagini, pluginuri si cam-uri. S-or certa si astia dar cel putin creeaza un suport excelent. La noi daca n-ar fi raton, SULA imagine la TV!
    Si noroc cu Gemini si Pli ca suporta DB-ul pt nord-america ca altfel cu ce am sta? DSM? - un gunoi de imagine cu erori si probleme.
    Nemaivorbind de TD care e cam mort la suport si se va duce pe lunecus tot mai la vale.
    Iar la DBFN lui hemi si updatelee le-a crescut nesimtirea pe masura ce crestea numarul userilor.
    Singurul de care imi pare rau e gandalf cu care am avut o relatie buna pe vremea cind testam cu el ccamd.
    DBFN a aparut ca un forum foarte serios dar cum zdranganitul banutilor suna frumos in urechilor administratorilor, incet dar sigur asta ia dus la pierzanie. Trebuie sa fi idiot sa mentii un forum ca asta pe un server in kakanada.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Kiwi,
    Sint sigur ca iti iubesti dragonul si ai fost incintat cind a aparut imaginea pt NA prezentata de "megalomaniac". Nu intru in prea multe detalii ca e chiar "soap opera" dar pot sa-ti spun ca raton a intrat intr-un argument puternic cu megalo De aici si pina la destramarea multor relatii intre "smecheri", fiecare cu "bisericutele" lor, nu a fost decit un pas.
    Aici cind face cineva ceva pt DB sau TD vor sa devina faimosi si pupati in cur non-stop pentru ca suportul la receiverele astea e tare sarac si ei se cred zei.
    Amicii din europa au zeci de imagini, pluginuri si cam-uri. S-or certa si astia dar cel putin creeaza un suport excelent. La noi daca n-ar fi raton, SULA imagine la TV!
    Si noroc cu Gemini si Pli ca suporta DB-ul pt nord-america ca altfel cu ce am sta? DSM? - un gunoi de imagine cu erori si probleme.
    Nemaivorbind de TD care e cam mort la suport si se va duce pe lunecus tot mai la vale.
    Iar la DBFN lui hemi si updatelee le-a crescut nesimtirea pe masura ce crestea numarul userilor.
    Singurul de care imi pare rau e gandalf cu care am avut o relatie buna pe vremea cind testam cu el ccamd.
    DBFN a aparut ca un forum foarte serios dar cum zdranganitul banutilor suna frumos in urechilor administratorilor, incet dar sigur asta ia dus la pierzanie. Trebuie sa fi idiot sa mentii un forum ca asta pe un server in kakanada.

Merci de explicati si iti dau dreptate,este asa cum ai spus si mai sus dar cred ca cutiile astea despre care vb DM si TD cum sti si tu sint facute de aceelas tata dar cu mame diferite.De la bani se strica multe ...cs la inceput.....si sper ca sti sa citesti intre degete.Oricum sint de acord cu tine ca daca nu e spaniolul R C bagat la suport p-tru ambele cuti ne-am uita la free to air.

sper sa fie un an bun p-tru toti useri

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

dbfn.tv is dead. traiasca si infloreasca db4na.net

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)