Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Schimbare sursa: BRASOV

Am si eu o intrebare: in Brasov se schimba sursa la sediul TVS Holding (care apartine lui RCS)? Daca da, unde este sediul si care este programul de lucru?

PS: stiu ca mai exista un topic cu schimbare sursa, insa topicul este despre solutie in Bucuresti ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

TVS BRASOV

- Eftimie Murgu nr.1 program 9-18
    In Centrul Civic linga Hidromecanica

- Calea Bucuresti sediul Gotic-Peugeut program 9-18
    Linga Spitalul Judetean, in spatele Bancii Carpatica

Cred ca ar fi bine sa mergi pe Calea Bucuresti, deoarece acolo se ocupa ei de DigiTv

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

sa vin acum eu cu atitudinea mea Pro-Digi, insa asta este, asta este experienta mea cu RCS. M-am decis ca in ultima zii de concediu, sa ma duc la BV, cu conserva mea 1120. Sincer va zic, dupa ceea ce am citit despre caseriile RCS din tara, credeam ca va fii un iad. Ma duc acolo, pe Calea Buc., lume multa, 5 caserii, la toata cele cinci cateva oameni in fata mea. Vedeam ca sunt numai femei la caserii, si lume multa, m-am asteptat la cel mai rau. M-am prezentat la caserie, am zis care este problema (aproape: "Buna, sunt din Sf. Gheorghe, si am un 1120, sursa ..." aici am fost intrerupt), dominisoara imediat a stiut despre ce este vorba, mi-a zis ca sa revin in 20-25 de minute. M-am intors, domnisoara m-a observat, ma chemat separat la un geam exterior, unde mi-a zis ca totul este rezolvay si mi-a dat receptorul. Nota 10, pentru domnisoara roscata care in ciuda conditiilor a dat dovada de buna vointa si n-a incetat sa zambeasca fata de client, si cand m-a vazut ca m-am intors ma chemat separat sa nu stau la rand. Unii au zis ca le trebuie spaga: nici vorba, fara nici un cuvant si cu mult zambet a fost rezolvat problema. Deci va recomand din suflet sucursala din Brasov, care poate fii gasit foarte usor dupa descrierea lui amadeus. Mersii amadeus pentru indicatii.

In rest despre noul soft (nu eu am facut update-ul, au facut ei la fata locului), la schimbarea frecventelor pare sa fie semnificativ mai rapid decat softul anterior, memoreaza canalele dupa PID-uri, deci canal 1: TVR1, canal 2: TVR2 s.a.m.d; memoreaza setarile la canalele unde exista track audio 2 (si nu pierde nici daca este scos din priza). Acum sunt curios daca problema cu loop a fost rezolvata sau nu, din pacate Dreamboxul este trimis inapoi in garantie si teoretic primesc inapoi saptamana viitoare sau peste 2 saptamni. Pana atunci nu am posibilitatea sa testez. Deci in ochii mei, iarasi nu am avut evenimente nefericite cu RCS. Asta e. Poate ca eu sunt mai norocos decat unii ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

se stie ca in brasov exista civilizatie
    350 kg de scule!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si in alba s-a rezolvat in 25 min la sediul rds
    fara spaga sau alte chestii de genul asta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)