Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ajutor Cardsharing

Cum pot sa fac un carsharing pe un dm500s nu am card local? Poate cineva sa ma ajute?

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chosalmedia View Post
    Cum pot sa fac un carsharing pe un dm500s nu am card local? Poate cineva sa ma ajute?
    1. pi cum vrei s faci "CARDsharing" fr CARD
    2. Salut baetii, sant nou pe rdi, bla, bla, bla
    adevrul este inventia unui mincinos

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Pai sunt mai multe posibilitati:Gbox,CCcam si mai nou Mbox,sunt cele mai populare si folosite Emu.
    Inainte de toate precizez ca ai nevoie sa poti face portforwarding la unul sau mai multe porturi,functie de situatie;o conexiune activa la net,iar in privinta liniilor de share,cu sau fara local nu va fi o problema sunt sectiuni de carsharing dedicate si pt cei fara locale.
    De restul ,configurare,etc. in mod sigur vei gasi sprijin din partea cuiva dupa forum.Daca vrei intra pe mess si vb acolo si te ajut la configurari.
    Desigur ca cei ce au locale ,nu prea le convin sa imparta localul cu cei fara local,dar problema asta poate o vei rezolva cumva.
    In mod cinstit e ca fiecare sa aiba un abonament oficial,sau preplatit cum e cazul focus,pt ca si cei care au locale platesc un abonament pt ele
    Last edited by johnny29; 11th December 2008 at 18:30.

P R I M E Mentor
    Posts Thanks / Likes

Mai sus ,daca te uiti, o sa vezi doua threaduri: Dreambox 500 How to si Totul despre Dreambox 500S.Iti sugerez sa citesti cat mai mult ca sa inveti cum se instaleaza o imagine,plugin,emu..etc.Toti am facut la fel.E greu inceputul dar cu putina vointa vei reusi.Referitor la sharing..te sfatuiesc sa iei un card local mioritic ca in ziua de azi nu prea mai reusesti sa intri in share daca nu ai card local.
    Bafta.
    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Imi pare rau baieti, dar inainte sa postez ceva pe forum am invatat ceea ce inseamana dm (sa instalez imagini, emu si toate cele pt un dm), am citit si toate "how to" ca sa vad cu ce se maninca un dm. M-am poticnit la sharing. Stiu ce inseamna linii de configurare dar nu stiu cu cine sa fac acest lucru nu am intrat inca foarte adinc in sharing pentru ca nu am lucrat cu sharing-uri. Mi-am luat si router pentru asta am facut portforwading dar mai departe nu prea mai am ce sa mai fac, din aceasta cauza am cerut un ajutor din partea voastra.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Stiu ce inseamna linii de configurare dar nu stiu cu cine sa fac acest lucru?
    Probabil tot cu cineva fara card...merge beton.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris-walter View Post
    Probabil tot cu cineva fara card...merge beton.
    hai mai .....))))))))) :P ...
    HUMAX 5400z ,2 x Dreambox 7020Si HDD320 GB, DM 800HD

http://web-remote.com

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

haideti sa ii dam cate o linie promo , macar 2 saptamani , sa vada si baiatul ceva !

una o ai de la mine ! contact me !

mi-a placut topicul tau !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sigur, se poate. Si au am mai facut asa o data. Riscul e ca dupa perioada promo, dupa ce tu ii scoti linia, sa te trezesti ca nu mai scapi de atacuri, el nestiind sa iti scoata linia, sau nu mai dai de el. Nu vorbesc de chosalmedia poate el e un tip ok, ci asa, in general, la oameni cu doar un singur post.
    SHALOM

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Se poate face un server gb0x pe PC (chiiz beizd), iar sharingul se face intern, via router, cu DM500. Dupa ce te joci cu el asa si prinzi spilul, cauti parteneri. Ca sa ai succes, ar fi bine sa ai un card local.
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cum fac Gboxu sa mearga emu cu key? .... am inteles ca merge.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum si eu am inceput fara local, in scopuri pur educative, iti dau si eu o linie ...detalii pe PM
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

citeste si vezi cat de nevinovat scrie in primele randuri , ca mai apoi sa nu dea nici un detaliu despre ce are , ce antena , ce emu , ce vrea sa vada ! pur si simplu te regasesti pe undeva !
    toti am inceput cu piosenie si nici nu erau atatea echipamente la dispozitie ! imi aduc aminte cu placere ca si eu am fost ajutat si de @stelian savin ,@hidric , @satwien si nu in ultimul rand @dongle si @first_zipper care si-au batut capul cu mine !
    cred ca daca ne va da mai multe informatii sigur va si vedea ceva ! acum partea cu localul depinde de posibilitatile fiecaruia si de cat de mult am fost atrasi de aceasta pasiune !
    personal , nu il cunosc , dar un F printre multe altele nu se cunoaste ! ce-i drept nici eu nu accept fara local , dar am zis un promo de 2 saptamani !

numai bine !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ambasadorul View Post
    citeste si vezi cat de nevinovat scrie in primele randuri , ca mai apoi sa nu dea nici un detaliu despre ce are , ce antena , ce emu , ce vrea sa vada ! pur si simplu te regasesti pe undeva !
    toti am inceput cu piosenie si nici nu erau atatea echipamente la dispozitie ! imi aduc aminte cu placere ca si eu am fost ajutat si de @stelian savin ,@hidric , @satwien si nu in ultimul rand @dongle si @first_zipper care si-au batut capul cu mine !
    cred ca daca ne va da mai multe informatii sigur va si vedea ceva ! acum partea cu localul depinde de posibilitatile fiecaruia si de cat de mult am fost atrasi de aceasta pasiune !
    personal , nu il cunosc , dar un F printre multe altele nu se cunoaste ! ce-i drept nici eu nu accept fara local , dar am zis un promo de 2 saptamani !

numai bine !
    cie ma poate ajuta sie pe mine cu o linie am un DM7000S:farog sa ma ajutati sie pe mine

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by andi26 View Post
    cie ma poate ajuta sie pe mine cu o linie am un DM7000S:farog sa ma ajutati sie pe mine
    scriei lui Mos Craciun
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)