Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default digi tv alegere proasta

alegere proasta a sistemului de codare(vezi D+)

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@dan007

Uite-te ce am scris si eu aici si asculta de batrani.

Chiar daca prin absurd FOCUS va fi spart, eu tot nu o sa renuntz la abonament, cu toate unul dintre prietenii mei buni poate sa-mi ofere varianta sharing.

ovex

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: digi tv alegere proasta

Quote Originally Posted by dan007
    alegere proasta a sistemului de codare(vezi D+)
    toti speram ca aceasta firma gunoiasa va disparea in curind. Nu mai e mult...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@onyx
    Ura ta ti-a intunecat mintile...bine nu stiu daca avea ce sa intunece. Cel mai rau lucru care i se poate intampla lui Focus si lui Max este sa se sparga Digi. Este valabila si reciproca. Nu vor pleca foarte multi din abonatii digi, dar cu siguranta nimeni nu se va mai abona la ceilalti. Este foarte simplu...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sfetnic
    @onyx
    Ura ta ti-a intunecat mintile...bine nu stiu daca avea ce sa intunece. Cel mai rau lucru care i se poate intampla lui Focus si lui Max este sa se sparga Digi. Este valabila si reciproca. Nu vor pleca foarte multi din abonatii digi, dar cu siguranta nimeni nu se va mai abona la ceilalti. Este foarte simplu...
    ai dreptate, dar eu ma refeream la alta treaba.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Cel mai rau lucru care i se poate intampla lui Focus si lui Max este sa se sparga Digi. Este valabila si reciproca. Nu vor pleca foarte multi din abonatii digi, dar cu siguranta nimeni nu se va mai abona la ceilalti. Este foarte simplu...
    sau ii va obliga pe ceilalti operatori sa-si imbunatateasca grila si politica fata de client, pt a deveni atractivi, ceea ce nu ar fi tocmai rau pentru utilizatori.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ROMANUL, nu va da bani niciodata pe nimic daca poate obtine ceva gratis. Crede-ma, poate doar 2 la suta sunt diferiti, dar totusi suntem un popor in care OTV este in primele 10 televiziuni ca audienta, iar Taraf TV are un succes incomensurabil mai mare ca Mezzo. Asta e.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

ROMANUL, nu va da bani niciodata pe nimic daca poate obtine ceva gratis
    ...si acum chiar are si motivul sa nu o faca

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@sfetnic

Bah mane ... dar astia de la DIGI de ce nu organizeaza concursuri cu tombole si promotii cu conserve gratuite la 2-3 luate, asa cum face o firma care se respecta, emisiuni la concurs la radio cu intrebari, sa sune cetatenii si sa castige un kit, cu intrebari de genul:

1. Componenta electronica din instalatie care sta in casa se mai numeste:

a. risaivahr
    b. conserva
    c. receptor

sau ...

2. Componenta din instalatia DIGI TV, din tabla de fier, care se monteaza pe casa se mai numeste:

a. ciupercah
    b. reflector offset
    c. lighean
    d. cratitzah

3. Cum se numeste dispozitivul care capteaza undele reflectate si le trimite pe cablu catre receptorul de satelit?

a. LNB
    b. concvecter
    c. motz
    d. ala din varful antenei

Ar suna lumea pe rupte ... Iti spun eu ... Si isi face DIGI si niste reclama ...

@onyx mane ... tu care crezi ca ar fi raspunsul corect la intrebarile de mai sus?

ovex

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

o eventuala spargere a unei sisteme DTH din RO, mai ales a celor de la Digi, care au grila cea mai completa, ar duce le o catastrofa la toate cele 3 DTH-uri opretionale, si nu ar da nici o sansa unei al patrulea DTH, care vrea sa apara in curand (teoretic in teste din septembrie-octombire). Nu de alta insa in RO avem o groaza de instalatori privati, carora nu le place nici politica celor de la Digi (care da foarte putin) nici a celor de la Focus (carea duce clienti putini in acest moment). Foarte repede aceste mici firme de instalatori s-ar reprofila catre a vinde sisteme cu receptoare patch-uite pentru pachetul DTH spart, pentru ca asa fara nici o probleme pot cere cat vor ei pentru instalare. Omul de rand, vazind ca primeste pachetul gratuit, fara a platii luna de luna, va fii dispus sa plateasca mai mult pentru instalare, numai sa aiba canale romanesti FREE. Si nu prea ar avea importanta cine ar fii cel spart, vanzarile s-ar reduce considerabil la toate DTH-urile, si o mare parte dintre abonatii existenti ar renunta si ei ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@ovex, mane

am si eu o intrebare care sa completaze seria de mai sus:

XX. Ce trebuie schimbat la conserva 1120 pentru ca aceasta sa faca update de soft:

A. Sursa...
    B. Telecomanda...
    C. Displayul..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@MrMxyzptlk

Aia s-o crezi tu si cu cine vrei ... Estia ca mine cu pravali la strada in centrul orashului nu ne vom ocupa de figuri dintrastea veci pururi. Argumente:

1. Risc mare ... ne cunoaste toata lumea.
    2. Ce ma fac cand nu pot sa-i mai fac la respectivul receiverul, dupa ce i-am luat o groaza de bani? Chiar daca i-mi mut atelierul in pivnitza, de ciuda un dobitoc tot ma da la ANPC si de acolo se aprinde numai fitilul bombei, iar tinta care nu se poate misca deloc ii tot pravalia din centru, ca de acolo ma stie.
    3. In cazul unui astfel de scandal ... pot sa-mi si iau la revedere de la afacere.

S-o faca putzoii aia de prin scari de bloc legati in retea, cu apartamentele burdu-shite de SS2 si phoenix programmere. Eu unul am mai mult de castigat pe calea pe care merg acum.

ovex

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default digi

motzul ala care se pune in virful lighenului poti sa te CACIpe el.
    LA fel si pe conserva.

sirius

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cateodata mi-e rusine ca acest site este ale meu.Nu spun mai multe dar cine vrea sa inteleaga....
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Cateodata mi-e rusine ca acest site este ale meu.Nu spun mai multe dar cine vrea sa inteleaga....
    lasa man stai linistit ca uni nu stiu altceva decat sa dea cu pietre.... nu mai baga in seama tot ce zic uni si altii.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)