Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 108

Thread: QBoXHD

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default QBoXHD

A fost deja introdus in site-ul oficial.

http://www.duolabs.com/qboxhd.html

449 euro cu 2 tuner (un DVB-S2 si un terestru DVB-T), modulul WiFi 802.11 N este optional pentru moment. Instalare usoara pentru cei ce doresc al -3- lea tuner de tip DVBT, DVBS2, DVBC si WiFi 802.11 N. Distributia ordinelor vor incepe din data de 20.12.2008 in cantitate limitata datorita cerintelor neasteptate.

Stai sa vezi ca incep sa-i dau dreptate lui @rusudanion. DM 8000 cum o fi primit vestea

P.S.
    Continutul postului expus este direct din sursa oficiala.

Banned

Posts Thanks / Likes

Mercedes S Klasse nu tremura cand se anunta un nou model de Ford Fiesta sau Opel Corsa .....

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Mercedes S Klasse nu tremura cand se anunta un nou model de Ford Fiesta sau Opel Corsa .....
    Mercedes S Klasse nu are HDMI? Vorba neamtului: masina frumoasa, buna dar nu face banii!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Este si BMW, AUDI si poate multi le prefera in loc la Mercedes. Si la aceeasi bani ai mai multe dotari.
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

exista o mentalitate cam ciudata (cel putin asa mi se pare mie) ca la firmele "mari" sa se lase mai greu cu "facilitatiile/dotarile" in versiunile standard , pana nu scot ei un ban "ca lumea" de la "extra optiunii" nu le vor introduce la "dotarii standard"
    vezi oarecum si in cazul "div x-ului" (este adevarat ca la vremea cand aparuse era ilegal) , dar firmele mai putin cunoscute de dvd-playere il si introduse-se la noile lor modele de playere , pe cand firmele de renume pana cand "div x-ul" nu a devenit legal nu a fost inclus la playerele lor , deci atata timp cat dm-ul nu plateste licenta pt. "hdmi" ........, in rest "no comment"

Banned

Posts Thanks / Likes

Ce imi place ca astia care nu au vazut DM800 nici in vitrina , ce sa mai vorbim de DM8000 , isi dau cu parerea despre HDMI si DVI , habar n-avand ca in cutia Dreamboxului (pe care nu vor pune mana in urmatorii 32 ani) , poate in magazine , daca ii lasa cineva sa atinga 'visul' , habar nu au deci ca exista un cablu DVI to HDMI , iar in televizor folosesti intrarea HDMI .

Visele sunt vise . Nu la toata lumea se indeplinesc si asta nu trebuie sa oftice pe nimeni .

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

"unde dai si unde crapa" , stiu si eu ca exista cablu adaptor dvi-hdmi , var vad ca ocolesti ideea sau nu vrei sa recunosti kb ,incepem sa umblam cu "n" cabluri/adaptoare cand se putea direct si frumos ca la altii si tot legat de apropouri "visul " tau este masina de sus neagra , fiindca practic tu poate o ai pe cea alba , asa este fiecare viseaza la mai bun si spera sa obtina , numai ca unele vise nu-si merita investitia si atunci te orientezi catre ceva mai practic
    off : lucrand in domeniu tv, am intalnit practic (cel putin la noi in romania) ca si firme de renume sa foloseasca pl. de baza de la turci , nemtii care se por intalnii si pe alte tv-uri fara "prestigiul" celor de mai sus si atunci oare merita sa dai cu 10-15% mai mult pe un tv doar ca sa ma mandresc ca am un "tv" de marca in casa si in unele situatii cu facilitatii mai putine decat unul la fel da "neconsacrat" , fiindca oricum mai devreme sau mai tarziu amandoua vor ceda si atunci service-ul ma va costa si acolo cu 10-15% mai mult la cel de firma fiindca brand-ul intotdeauna se plateste

Banned

Posts Thanks / Likes

Ce te freaca grija ce cablu ai ?

Spre informarea ta , desi IQ-ul tau ma face mult sa ma cobor , NU AI NEVOIE DE NICI UN ADAPTOR . E un cablu normal .

Vrei sa iti desenez ? Am un talent GROAZNIC la desen .

later edit : unii au fost mai destepti si au facut poza :

Ce adaptor vezi tu aici , cu inteligenta ta sclipitoare , orbitoare de-a-dreptul ?

Recunoaste ca ai auzit de DM800 doar din vorbe , nici nu l-ai vazut macar . In cazul asta nu mai bruia .

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Acum ca tot am sarit din HDRECEIVER in masini si fiind chiar interesat in cumpararea uneia, profit de ocazie.
    Din pozele postate de KB am reusit sa-mi fac o idee si am decis.
    Imi voi cumpara un Ascona de culoare verde prazuliu, Mertz-ul de sus nu mai este in voga si asta datorita schimbarii in timp. Volumul interior al acestei onorabile masini (cu tot respectul) a suferit modificari masive. Azi nu mai vezi imaginea care reprezenta clasa de lux de odinioara (soferul si intreprinzatorul), ci doar o culoare galben mandarin. Multumesc pentru pozele postate KB, mi-ai redeschis campul vizual. Cu siguranta acest ASCONA (ca cel din foto), de culoare prazulie, va face mai mult efect, acesta fiind determinat de ........................

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[QUOTE=*********;632671]Ce imi place ca astia care nu au vazut DM800 nici in vitrina , ce sa mai vorbim de DM8000 , isi dau cu parerea despre HDMI si DVI , habar n-avand ca in cutia Dreamboxului (pe care nu vor pune mana in urmatorii 32 ani) , poate in magazine , daca ii lasa cineva sa atinga 'visul' , habar nu au deci ca exista un cablu DVI to HDMI , iar in televizor folosesti intrarea HDMI .

Visele sunt vise . Nu la toata lumea se indeplinesc si asta nu trebuie sa oftice pe nimeni .

Scuze ca am indraznit sa criticam regele neincoronat al receiverelor. Punctul meu de vedere ramana, insa, acelasi: acest receiver nu isi merita banii decat in masura in care este utilizat pentru sharing, ceea ce este ilegal din punct de vedere juridic.
    Daca ai posibilitatea sa iti faci 1-2 subscriptii la DTH-uri adevarate (ceea ce reprezinta "visul" multor detinatori de Dream-uri care dau la schimb super DTH-urile mioritice) atunci la banii acestia iti iei un receiver adevarat (cu HDMI, Diseq complet, CI, cardreader, HDD inclus, soft impecabil fara tot felul de buguri, imagine si sunet impecabile) si urmaresti in liniste programele favorite fara sa te trezesti ca iti cade netul sau nu mai merge pachetul in share din diverse motive. Dar acest vis nu este valabil pentru mentalitatea noastra, ci pentru cea germana, nordica si a altor popoare civilizate..
    In privinta IQ-ului celor care critica DM 800 nu stiu cum l-ai determinat. Probabil ca pe langa licenta in psihologie posezi si capacitati paranormale care iti permit sa calculezi IQ-ul la distanta.
    Si din experienta proprie am vazut multi detinatori de Q7 sau Mercedes S-Klasse care nu posedau un grad prea ridicat de inteligenta (ce sa-i faci ei "e" smecheri nu "e" destepti) care bineinteles se faleau cu masinile lor desi locuiau intr-un mini apartament dintr-un jaf de bloc comunist. Ce sa-i faci snobismul e in floare la romani.
    Si cu asta eu inchei dialogul aici pentru ca nu dialoghez cu persoane care nu accepta si opinii diferite de ale lor. Iar a accepta si opiniile altora chiar daca sunt diferite de a ta reprezinta pana la urma o dovada de bun simt.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

salut "tra" ai scris un mare adevar si care pe unii ii supara : "persoane care nu accepta si opinii diferite de ale lor"
    in general pe acest forum cine are vreo parere diferita despre dm este catalogat "impotriva"
    cat despre IQ ce sa-i faci si el este roman si s-ar putea ca IQ-ul lui sa nu fie prea departe de a altora , legat de cablu (care am mai scris ca stiu de el , fiind livrat ca accesoriu) eu am vrut sa scot in evidenta ideea ca dm-ul care se considera o firma de top nu plateste licenta pt. a folosii conector hdmi venind cu cabluri adaptoare si alte firme care nu se ridica la prestigiul dm-ului folosesc la produsele lor de mult timp conectorul hdmi , ast era ideea pe care am scris-o in posturile mele de mai sus
    da bine inteles se prefera ocolirea ideii in sine si se leaga de "vise" si alte chestii care se indeparteaza de idee (pana la urma si citirea printre randuri tine de IQ)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[QUOTE=lupull;633154]" legat de cablu (care am mai scris ca stiu de el , fiind livrat ca accesoriu) eu am vrut sa scot in evidenta ideea ca dm-ul care se considera o firma de top nu plateste licenta pt. a folosii conector hdmi venind cu cabluri adaptoare si alte firme care nu se ridica la prestigiul dm-ului folosesc la produsele lor de mult timp conectorul hdmi"

Exact acelasi lucru am vrut sa spun si eu. Si ar fi mai multe de spus, de exemplu designul si finisajele STB-ului care mi se pare mai mult decat modeste pentru o firma "cu pretentii". In aceasta privinta si noul QBox nu exceleaza. In concluzie profit maxim cu investitii minime.

Banned

Posts Thanks / Likes

Da , asa este , strugurii sunt foarte acrii , ba chiar cred ca sunt inruditi cu grapefruit-ul ......

Dream Multimedia NU A PRIMIT licenta pentru HDMI pentru ca este vazuta ca o firma de hack , dar asta nu i-a impiedicat sa le-o traga tuturor cu iesirea gratuita si nelicentiabila DVI .

Si mult mai bine asa , le-a dat multora peste nasul lor mare , care credeau ca o firma la nivelul DMMM se impiedica de un asa marunt aspect .

Probati un Dream 800x . Indrazniti sa intrati in magazin si sa il rugati fara timiditate pe vanzator sa va lase pentru 5 minute sa butonati cutiile .

Ca sa nu mai vorbiti din auzite .

Serios , strugurele nu e grapefruit decat pentru uni . Pentru altii e un fruct foarte dulce .....

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Dream Multimedia NU A PRIMIT licenta pentru HDMI pentru ca este vazuta ca o firma de hack , dar asta nu i-a impiedicat sa le-o traga tuturor cu iesirea gratuita si nelicentiabila DVI .
    Corect, nu era vorba de platirea licentei ci nu a fot acordata din motivele posibilitatii eliminarii protectiilor prin softuri. Dar unii vad asta ca un lucru ieftin si rau, de fapt e un avantaj, chiar daca cei ce nu vor nu inteleg.
    Iar de finisaj nu stiu ce aveti contra lui, ce trebuia sa aiba colturile cu cornier sa fie mai stabil sau ce? Cit nu-l aveti il balacariti, daca l-ati avea l-ati ridica in slavi, dar ce sa-i faci, asta este.

Bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Exclamation

Da , asa este , strugurii sunt foarte acrii , ba chiar cred ca sunt inruditi cu grapefruit-ul ......

Si mult mai bine asa , le-a dat multora peste nasul lor mare , care credeau ca o firma la nivelul DMMM se impiedica de un asa marunt aspect .

Probati un Dream 800x . Indrazniti sa intrati in magazin si sa il rugati fara timiditate pe vanzator sa va lase pentru 5 minute sa butonati cutiile .

Ca sa nu mai vorbiti din auzite .

Serios , strugurele nu e grapefruit decat pentru uni . Pentru altii e un fruct foarte dulce .....
    eu grapefriut-ul il mananc numai decojit de pielite si fara zahar

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)