Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
    The One Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Scumpiri abonamente - DIGITV si Focus Sat

Pachet Popular 13 LEI
    Pachet Baza 22 LEI
    Pachet Extra I 27 LEI
    Pachet Extra II (Baza) 27 LEI
    Pachet Extra II (Popular) 18 LEI
    Pachet Extra Complet 32 LEI
    Pachet HBO 11 LEI
    Pachet Cinemax 7 LEI
    Pachet HBO MaxPak 14 LEI

sursa: http://www.digitv.ro/promotii.html

Se pare ca si Focus Sat va opera scumpiri din 1 ianuarie 2009.

Începând din 1 ianuarie 2009, Focus Sat introduce două noi canale, TVR 3 şi TVR Info, în pachetul Familia.
    Tot începând din această dată, Focus Sat lansează o nouă ofertă legată de cartelele de reîncărcare a pachetelor de programe TV şi radio.

Cartela rosie reincarcare Pachet Familia sau Cinema 1 luna noul pret: 22 lei
    Cartela rosie reincarcare Pachet Familia sau Cinema 3 luni noul pret: 66 lei
    Cartela rosie reincarcare Pachet Familia sau Cinema 6 luni noul pret: 132 lei
    Cartela rosie reincarcare Pachet Familia sau Cinema 12luni noul pret: 264 lei
    Cartela albastra reincarcare Pachet Aventura sau Sport 1 luna noul pret: 11 lei
    Cartela albastra reincarcare Pachet Aventura sau Sport 6 luna noul pret: 66 lei
    Cartela Total reincarcare toate Pachetele 1 luna noul pret: 44 lei
    Cartela Total reincarcare toate Pachetele 1 luna noul pret: 132 lei

Preţurile cartelelor verzi de promoţie pentru activarea serviciului Focus Sat, în cazul noilor clienţi, rămân nemodificate, respectiv:
    - cartela de activare Pachetul Familia şi Aventura timp de 2 luni 45 lei (ofertă custodie echipament recepţie)
    - cartela de activare Pachetul Familia şi Aventura timp de 6 luni 75 lei (ofertă achiziţie echipament recepţie)

Din decembrie 2008, va exista o nouă modalitate de reîncărcare prin terminalele Pay Point din toată ţara. Pay Point este un nou sistem de plată, bazat pe o reţea de terminale amplasate în magazine care vând produse de larg consum. Comisionul de tranzacţie este zero!
    Cartelele de reîncărcare Focus Sat pot fi în continuare achizitionate şi de la distribuitorii noştri locali .
    Nu în ultimul rând, ramane şi soluţia de plată online, o modalitate accesibilă şi sigură de a vă prelungi perioada de vizionare a programelor TV şi radio dorite, chiar din faţa calculatorului!

sursa - Softpedia Board.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ciudat,eu am platit pt ianuarie BAZA 19.70 lei
    ai mai apare o STELUZA
    *Tarife valabile pentru Echipament in 3 rate/integral.
    PS si cei cu echipament in custodie?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Hai ca am sunat la 0356400466,faza funny
    Ea:Alo,Alina sunt
    Eu:Buna ziua,imi spuneti va rog daca s-au majorat abonamentele la pachetele Digi?
    Ea:NU
    Eu: Doamna asa apare pe situl DIGI
    Ea:Nu,dom-nu-le,NU (foarte raspicat si hotarata)
    Eu: Doamna,v-am sunat sa am o certitudine in plus
    Ea: Domnule,eu de 5 minute am intrat pe tura
    @ [email protected] : acum serios,toti avem de invatat in viata dar sa invoci ca de 5 min ai intrat in tura e penibil,eu inainte de a deschide locatia,imi citesc mailurile cu toate informarile si apoi am ce sa discut exact cu clientii,de aceea iti propun inca ceva:nu e mai corect ca si in repreentante sa raspunda la telefon:
    "BUNA ZIUA,DIGI TV,xyz ma numesc,CU CE VA PUTEM AJUTA?"
    PPS Asa ca Alina ar trebui sa te informezi inainte si sper sa nu te superi ca am postat aceasta speta daca sefii tai te vor mustrului putin

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by csachiri View Post
    Vezi ca probabil ti-a raspuns Alinuta....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by csachiri View Post
    Eu:Buna ziua,imi spuneti va rog daca s-au majorat abonamentele la pachetele Digi?
    Ea:NU
    Eu: Doamna asa apare pe situl DIGI
    Ea:Nu,dom-nu-le,NU (foarte raspicat si hotarata)
    Eu: Doamna,v-am sunat sa am o certitudine in plus
    Ea: Domnule,eu de 5 minute am intrat pe tura
    @ [email protected] : acum serios,toti avem de invatat in viata dar sa invoci ca de 5 min ai intrat in tura e penibil,eu inainte de a deschide locatia,imi citesc mailurile cu toate informarile si apoi am ce sa discut exact cu clientii,de aceea iti propun inca ceva:nu e mai corect ca si in repreentante sa raspunda la telefon:
    "BUNA ZIUA,DIGI TV,xyz ma numesc,CU CE VA PUTEM AJUTA?"
    PPS Asa ca Alina ar trebui sa te informezi inainte si sper sa nu te superi ca am postat aceasta speta daca sefii tai te vor mustrului putin

Buna ziua, sunt @[email protected] de la DigiTV, cu ce va pot ajuta
    Ahh, trebuie sa va informez ca din pacate nu ati sunat la numarul corect, Serviciul nostru de Clienti poate fi contactat de Dumneavoastra dupa cum urmeaza la urmatoarele numere de telefoane:

DigiTv lb. romana 031-4004000
    DigiTV lb. maghiara 031-4004011
    DigiMobil: 031-4007777
    DigiCablu: 031-4004321

Daca va mai pot ajuta cu altceva? Nuuu? Va multumesc si va doresc o zi placuta!
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

pai aia de la focussat ce mai scumpesc vor sa-si grabeasca falimentul?

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

pe facturi apare scumpirea la Digi...asa ca luna "cadourilor "a inceput....
    dm500s Vu+Zero hss1170...şî maxim şasă cai frumoşi

P R I M E Mentor
    Posts Thanks / Likes

Macar Digi ofera ceva si ne puteam astepta la o posibila majorare a tarifelor.Dar Focus ce motiv ar putea avea?Ca introduc cele 2 magnifice tvr-uri?Doar pentru atata lucru
    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Mic comentariu...

Pana acum scumpiri nu prea au fost la noi, acum din cauza cursului euroi/ron a fost din pacate nevoie...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Hai ca la digi tv se explica intr-un fel,dar la focu sat?
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Buna ziua, sunt @[email protected] de la DigiTV, cu ce va pot ajuta
    Ahh, trebuie sa va informez ca din pacate nu ati sunat la numarul corect, Serviciul nostru de Clienti poate fi contactat de Dumneavoastra dupa cum urmeaza la urmatoarele numere de telefoane:

DigiTv lb. romana 031-4004000
    DigiTV lb. maghiara 031-4004011
    DigiMobil: 031-4007777
    DigiCablu: 031-4004321

Daca va mai pot ajuta cu altceva? Nuuu? Va multumesc si va doresc o zi placuta!

hai ca esti tare
    Daca nu era femeie poate nu o aparai
    PS tu crezi ca daca pe mine ma intreaba clientul in locatie de exemplu : preturi si tarife ii raspund:
    "Pentru aceasta va rog apelati gratuit serviciul 1234 de pe telefonul dumneavoastra?"

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce teapa v-ati luat mai ales cel care a creat TOPICu pentru ca nu se scumpeste nik, interesati-va inainte sa postati. Pe siteu lu DIGI apar preturile cu TVA INCLUS nu fara tva cum spuneti voi. Ia cititi asterixu de jos

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Sedan View Post
    Pachet Popular 13 LEI
    Pachet Baza 22 LEI
    Pachet Extra I 27 LEI
    Pachet Extra II (Baza) 27 LEI
    Pachet Extra II (Popular) 18 LEI
    Pachet Extra Complet 32 LEI
    Pachet HBO 11 LEI
    Pachet Cinemax 7 LEI
    Pachet HBO MaxPak 14 LEI

sursa: http://www.digitv.ro/promotii.html

Se pare ca si Focus Sat va opera scumpiri din 1 ianuarie 2009.

Începând din 1 ianuarie 2009, Focus Sat introduce două noi canale, TVR 3 şi TVR Info, în pachetul Familia.
    Tot începând din această dată, Focus Sat lansează o nouă ofertă legată de cartelele de reîncărcare a pachetelor de programe TV şi radio.

Cartela rosie reincarcare Pachet Familia sau Cinema 1 luna noul pret: 22 lei
    Cartela rosie reincarcare Pachet Familia sau Cinema 3 luni noul pret: 66 lei
    Cartela rosie reincarcare Pachet Familia sau Cinema 6 luni noul pret: 132 lei
    Cartela rosie reincarcare Pachet Familia sau Cinema 12luni noul pret: 264 lei
    Cartela albastra reincarcare Pachet Aventura sau Sport 1 luna noul pret: 11 lei
    Cartela albastra reincarcare Pachet Aventura sau Sport 6 luna noul pret: 66 lei
    Cartela Total reincarcare toate Pachetele 1 luna noul pret: 44 lei
    Cartela Total reincarcare toate Pachetele 1 luna noul pret: 132 lei

Preţurile cartelelor verzi de promoţie pentru activarea serviciului Focus Sat, în cazul noilor clienţi, rămân nemodificate, respectiv:
    - cartela de activare Pachetul Familia şi Aventura timp de 2 luni 45 lei (ofertă custodie echipament recepţie)
    - cartela de activare Pachetul Familia şi Aventura timp de 6 luni 75 lei (ofertă achiziţie echipament recepţie)

Din decembrie 2008, va exista o nouă modalitate de reîncărcare prin terminalele Pay Point din toată ţara. Pay Point este un nou sistem de plată, bazat pe o reţea de terminale amplasate în magazine care vând produse de larg consum. Comisionul de tranzacţie este zero!
    Cartelele de reîncărcare Focus Sat pot fi în continuare achizitionate şi de la distribuitorii noştri locali .
    Nu în ultimul rând, ramane şi soluţia de plată online, o modalitate accesibilă şi sigură de a vă prelungi perioada de vizionare a programelor TV şi radio dorite, chiar din faţa calculatorului!

sursa - Softpedia Board.
    pe langa ca ai luat teapa cu preturile lu DIGI, faza cu FOCUS de unde ai mai scoso Esti genial, numa panica faci pe aici

The One Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maximov View Post
    pe langa ca ai luat teapa cu preturile lu DIGI, faza cu FOCUS de unde ai mai scoso Esti genial, numa panica faci pe aici
    Panica my ass... te-o fi lovit panica pentru 2 lei ... ui de aici: http://forum.softpedia.com/index.php...=40310&st=4086 postul lui @o v e x.

P.S. Si teapa nu am luat cu preturile Digi ci cu mizeria aia de receptor pe care o sa o arunc in gard cand implinesc anul de abonament...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Sedan View Post
    Panica my ass... te-o fi lovit panica pentru 2 lei ... ui de aici: http://forum.softpedia.com/index.php...=40310&st=4086 postul lui @o v e x.

Eee na focus nu mai baga nik va garantez fiindca spatiu pe satelit e 0 barat in toate directiile si faza cu DIGI nu-i adevarata zi de nu-i asa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)