Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dilema Plasma Panasonic

Va salut!
    Vreau sa-mi cumpar o plasma Full HD si ma gandeam la Panasonic. Dar am o dilema,
    TH-46PY85 este Full HD (1920 x 1080 pixeli) modelul asta nu proceseaza 1080p ?

TH-42PY70 este Full HD (1920 x 1080 pixeli) Circuite integrate pentru procesare digitală 1080p
    Procesor „Digital Re-mastering” 1080p

Ce imi recomadati ?

As vrea sa folosesc si pe Blu-ray si pe Receptor HD
    Multumesc!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BABANOVAC1980 View Post
    Va salut!
    Vreau sa-mi cumpar o plasma Full HD si ma gandeam la Panasonic. Dar am o dilema,
    TH-46PY85 este Full HD (1920 x 1080 pixeli) modelul asta nu proceseaza 1080p ?

TH-42PY70 este Full HD (1920 x 1080 pixeli) Circuite integrate pentru procesare digitală 1080p
    Procesor „Digital Re-mastering” 1080p

Ce imi recomadati ?

As vrea sa folosesc si pe Blu-ray si pe Receptor HD
    Multumesc!
    Eu pot sa-ti recomand Panasonic TH-42PY80. Imaginea este foarte buna chiar si pe semnal primit de la un receptor HSS de la digi.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am Pana TH-42PZ80E si pot sa zic ca si pe HSS am o imagine super.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

salut, am PANASONIC TH42PY80 , sunt foarte multumit .
    ps: daca mai pui si un receptor HD ( eu am dm 800 ) , vei fi si mai super multumit .

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Ia 46py85, e traznet, merge 1080p fara probleme

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

EU voi avea imediat ce-mi voi lua. Tot un Panasonique da mai ieftin un pic...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu se fac si clone de televizoare HD ? , asa la un 150 de euro 50 de inch ....

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Un no-name cu retroproiectie (DLP) intre 40" si 50" se gaseste sigur, la mina a doua, si cu 150 Euro. Unde mai pui ca e true-HD (1920 x 1080). Probleme ar fi numai atunci cind il transporti (e mare hardughia) si cind te uiti la el mai dintr-o margine (ca e ceatza). In rest, ieftin ca bragone.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking

[quote=BABANOVAC1980;627997]Va salut!

Salut,
    E adevarat ca cea mai buna calitate a imaginii o gasesti la o Plasma Full HD, dar daca o sa-ti convina sa o schimbi dupa 1500 de ore de functionare,.. cand cateva celule, acolo unde imaginea e statica mai mult timp, se degradeaza si se "ard", (de obicei e cazul siglelor de la canalele tv), de aceea,... daca te gandesti sa te orientezi spre LCD,..atunci recomand Samsung Full HD cu tuner full HD (caci altfel nu va putea reda mpeg4),... si merita pt, optiunea USB (cu care puteti vizualiza la rezolutie maxima filmele si pozele de pe stick USB). Sa nu uitam Sony a cumparat de la Samsung tehnologia LCD.... deci...
    iar daca iti permiti.. merita Sharp..., Panasonic,.. e depasit la TV,...momentan.
    Last edited by pitiu_hh; 30th November 2008 at 21:07.
    Dbox2, Dbox1, Humax CI-8100PVR 80GB/HDD, DG 17500 CI, DigiTV, H-H Strong2100, 1,2m AL and more...

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Plasme si iar Plasme, Panasonic si iar Pana.................CRT si iar CRT s.a.m.d. Va intreb. Ce este atat de special la acest Super Plasma PANASONIC? Ca mie nu imi ramane in minte decat frauda "tehnologica" facuta de ei cu forma pixelului dreptunghiular, furata si asta dealtfel de la Sony CRT(asta in caz ca cunoasteti tehnologia CRT SONY, altfel nu insistati). Doar ei au ajuns sa vanda necunoscatorilor un 4:3 semnat 16:9. Cati dintre voi au vazut un LCD tehnologie LED? De fapt unde, atata timp cat nu vedeti Samsung-ul, ...asta..., in general vorbind. Si daca ne gandim ca ei ocupa 86% din productia LCD. Sa fie oare un aspect negativ?

Vorbiti de aceste Plasme de parca ar fi dumnezeul zeilor, fara sa va dati seama ca sunt deja pe duca, cu toate eforturile lor. Aici inclin la ceea ce a spus maestrul hgfdgfui. Mai bine un no-name decat un Plasma Panasonic.

Ce ma mira este:
    SED si OLED
    Se pare ca aceste doua forme vor avea de suferit. Un contrast de 2.ooo.ooo:1 scos de serie 9 Samsung LCD tech. LED a cam dat peste cap planurile tuturor, inclusiv ULTRAPLASMELOR PANASONIC.

FULL HD PLASMA
    Ma bufneste rasul. Care este diferentza intre SuperPlasma si un LCD (FULL HD) cu un contrast nativ in acest caz? Hai sa nu incepem o poveste ca aceea a celor 6 mil de pixel care de fapt nu se stie daca sunt pixel sau sub-pixel. Ca sa nu mai vb. de 100 hz sau 200.

Intreb:

Stiti sau nu stiti?, sau vorbim pentru ca Gore a cumparat un Plasma Pana............ si este foarte, foarte.........

Posts Thanks / Likes

Hai... continuati... adica sa nu-mi iau plasma? Eu vorbeams serios in alt thread. Chiar vreau sa-mi iau plasma. De fapt doua, una mai mare pentru sufragerie si una mai mica pentru dormitorul mare. Sa renunt? Eu la capitolul asta sunt afon. Kingul m-a inteles gresit acolo mai sus. Nu ma incadrez cu banii pentru doua cu rezolutie buna si de aceea prefer sa iau ceva ieftin cu rezolutie mai mica, dar tot Panasonic sa fie.
    Later... am gasit asa ceva...
    http://www.marketonline.ro/televizoa...era-tx-37lz70p
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Heiii...John, nume tipic romanesc, dealtfel.

Azi, tehnologia LCD a depasit cu mult caldura colorilor PLASMA cu toate ca ma mira faptul ca in your own mind nu a a juns aceasta notitzie.

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by le099 View Post
    Heiii...John, nume tipic romanesc, dealtfel.

Azi, tehnologia LCD a depasit cu mult caldura colorilor PLASMA.
    OK... am inteles aluzia. Eu de asta am si intrebat ca sa nu iau teapa. Deci sa imi canalizez atentia catre LCD. Asa o sa fac...

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Depinde mult si de budget-ul tau. Un Plasma azi, a devenit mult mai ieftin decat un LCD. Sa fie oare o cauza, sau s-a desteptat lumea?

Posts Thanks / Likes

Depinde... am vazut ca plasma cu rezolutie de 1024 x 768 e mai scumpa decat un lcd cu rezolutie 1980 x 1080

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)