Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Si pe cind vom vedea ceva canale romanesti oare

Oare nu vom avea surprize (placute) in curind ?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

soporan_emil pretul cerut de Digi si Max nu este mare. mai bine plateste si nu te astepta la surprize. pentru ca o eventuala spargere a sistemelor de codare de la providerii DTH din RO ar duce la o catstrofa totala. pentru ca daca unul este hackuit si celalalte doi vor avea de suferit masiv. si daca nu stii regulemntul forumului: nu agream pirateria pentru canalele Romanesti sau destinate Romaniei, deci ar fii fost mai bine sa taci din gura.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

jeje MrMxyzptlk sa stii ca da FOCUS faliment daca DIGI e hack
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Bunic Expert
    Posts Thanks / Likes

@soporan-enil

Da moo surpriza va fii shi se va chema HACK(FLEISCH)

bafta

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default MrMxyzptlk eu agreez asta

Imi pare rau dar cred ca nu vor da faliment :Nu mi fac eu probleme la fel cum nici ei nu si fac probleme pt mine

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default patriotii

Domle ,,patriotismul,, asta romanesc e iesit din comun. Hai sa-i mingiem pe crestret pe MAX , pe DIGI , pe FOCUS saracutii de ei sa nu dea cumva faliment. Nimeni nu-si pune intrebarea de unde vin adevaratii bani la aceste investitii , mai ales cind ai si posturi......rusesti pe anumiti sateliti umar la umar cu noi romanasii. Cind aud de rusi cam aud de tot ce e in materie de spalat bani la nivel planetar .Hai nu mai fiti asa dragalasi cu cei la care sinteti ,,angajati,, unii si altii. Zilele posturilor romanesti sint numarate deja. Daca asa faceau si britanicii, nemtii si altii la inceput de drum cu receptia pirat prin satelit cred ca azi ne uitam inca la statii pamintene de TV si inca reglam antenele catre bulgari, unguri s.a.m.d. Asa ca nu va mai ascundeti dupa deget si recunoasteti ca acest hobby va fi aplicat foarte curind la pachetele romanesti.

Fara remuscari ca voi ,,receptiona,, TOT,

stavros

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

pana la TOT mai este,nu le plange nimeni de mila,dar daca stii germana sau italiana uita-te pe forumurile germane ori italiene si vei vedea ca peste tot se recomanda un abonament minim ca sa nu ramana in "negura".Nici operatorul nu este prost,va face "mutari" permanenete,in schimb daca ai acel abo minim,vei avea siguranta unei vizionari garantate.

Asta-i politica europena al forumurilor cu "traditie".

La noi ce sa "piratezi" Protv sau Antena1?Astea pot fi considerate programe la care omul nu se uita din principiu.Filmele care ruleaza sunt filme "rasuflate" asa ca...nu merita efortul pt. astea made in Ro.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Un lucru pentru mine e sigur in momentul de fata: se poate face abo la pachetul de baza (a lui nea Gigi) si apoi se pot adauga celelate optiuni ... Nu stiu inca sa va spun sigur daca se poate si prelungi subscriptia.
    Am vazut o astfel de cartela functionand pe receptorul lor (deci s-a pastrat perechea receptor-cartela) si omul la care am vazut e de incredere.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

dvbsoft.net
    baiatu18 on 28 Aug : 18:11
    hello...me again from Romania, I managed to get an original DigiTV 1W card, nagra 2, all great channels in original english, anyway, how can i get the romdump from the card and what else? if anyone knows anyhting, contact me at yahoo messenger id CSorin10000 please help me and I will give you the romdump but just tel me how

ss2 rev2.3, Alt-Dvb 2.x, DvbDream 1.x

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by darkt
    dvbsoft.net
    baiatu18 on 28 Aug : 18:11
    hello...me again from Romania, I managed to get an original DigiTV 1W card, nagra 2, all great channels in original english, anyway, how can i get the romdump from the card and what else? if anyone knows anyhting, contact me at yahoo messenger id CSorin10000 please help me and I will give you the romdump but just tel me how
    adica da-mi solutia si iti dau rezultatul
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)