Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default INES IPTV Primul operator din Romania care ofera canale HD

History Channel HD si Eurosport HD sunt disponibile de aproximativ 1 luna in oferta INES IPTV, TVR HD de saptamana viitoare, iar in curand o sa intre in grila INES IPTV Luxe TV HD, MTV HD, Fashion TV, Discovery Channel HD si National Geographic HD, Voom HD, aceste canale sunt in negociere deocamdata...

INFORMATIA 100% VERIFICATA DE LA O SURSA CARE SE OCUPA DE PARTEA TEHNICA LA INES IPTV .

Este cineva de pe acest forum abonat la ei ?

Asteptam detalii de la cineva care are acces la serviciile lor...

P.S.: Se ofera la client si IPTV Set Top Box-uri HD, marca Amino, lider mondial in domeniu IPTV STB-uri .
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

da, dar si 100 euro pe luna. Inca n-am innebunit

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pe unde umbla ines ip tv astia /cred ca au firma in pipera/sa-i dea lui becali hdtv la scorul ala nu noua care avem 300euro pe luna si familii de intretinut
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Drunk Shadow Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gladix View Post
    pe unde umbla ines ip tv astia /cred ca au firma in pipera/sa-i dea lui becali hdtv la scorul ala nu noua care avem 300euro pe luna si familii de intretinut
    Este adevarat, dar sa nu uitam ce grila de programe au....

Bebe TV Engleza Boomerang Engleza Cartoon Network/TCM Romana Da Vinci Learning Engleza Jetix Romana Jetix Play Engleza Minimax Romana Nickelodeon EnglezaA-TV Maghiara Canal Teleshop Romana Duna Tv Maghiara ERT SAT Greaca France 2 Franceza France 3 Franceza France 5 Franceza Halozat Tv Maghiara KABEL 1 Germana N-TV Germana Pro 7 Germana RAI 1 Italiana RAI 2 Italiana RAI 3 Italiana RTL Germana RTL 2 Germana Sat 1 Germana Super RTL Germana TRT International Turca TV 5 Europe Franceza TV Polonia Poloneza TVE Spaniola VOX GermanaAcasa Romana AXN Engleza AXN Crime Engleza AXN SciFi Engleza Cinemax Engleza Cinemax 2 Engleza Hallmark Romana HBO Engleza HBO Comedy Engleza MGM Channel Engleza Movies 24 Engleza Pro Cinema Romana TV1000 Engleza Universal Channel Engleza
    Alpha Tv Romana B1 TV Romana Cosmos Tv Romana DDTV Romana Flux Tv Romana Kanal D Romana National Tv Romana OTV Romana Prima Tv Romana Pro Tv Romana Pro Tv International Romana Senso Tv Romana TVR 1 Romana TVR 2 Romana TVR 3 Romana TVR Cultural Romana TVR Info Romana TVR International Romana TVRM Cultural Romana TVRM Educational RomanaBalkanika Music Bulgara Favorit Tv Romana Mezzo Franceza MTV Dance Engleza MTV Hits Engleza MTV Romania Romana MTV2 Engleza Party Tv Romana U TV Romana VH1 Engleza VH1 Classic Engleza VIVA GermanaESPN Classic Engleza Eurosport Romana Eurosport 2 Romana Eurosport HD Engleza Extreme Sports Engleza MOTORS TV Engleza NASN Engleza Sailing Channel Engleza Sport 1 Romana Sport Klub Romana Sport.ro Romana Telesport Romana The Fishing and Hunting channel RomanaAnimal Planet Engleza BBC Prime Engleza Discovery Channel Engleza Discovery Civilisation Engleza Discovery Science Engleza DW Germana National Geographic Engleza NG Wild Engleza SCI FI Channel Engleza The History Channel Engleza The History Channel HD Engleza Viasat Explorer Engleza Viasat History Engleza Zone Reality Engleza
    Brava TV Romana Credo Tv Romana Fashion Tv Engleza GoodLife Channel Romana NeunLive Germana Pratech Tv Romana Romantica Romana Speranta Tv Romana Travel & Living Engleza Travel Channel Engleza Trinitas Romana Wedding TV Engleza Zone-Club Engleza
    24 Horas Spaniola Bloomberg Engleza CNN Engleza Euronews Engleza France 24 Engleza France 24 Franceza Money Channel Romana N24 Germana N24 Romana RAI News Italiana Realitatea TV Romana Televiziunea VTV Romana
    Blue Hustler* Engleza Dorcel TV* Franceza Free XTV 2* Engleza Free XTV* Engleza Playboy Tv Engleza Private Gold* Engleza Private Spice* Italiana XDream TV* Engleza XXX Xtreme* Engleza
    Stiti proverbul..DAI UN BAN DAR STAI IN FATA!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

iNES Group, furnizor local de servicii de televiziune prin internet (IPTV) a lansat joi primul pachet de programe TV in format High Definition (HDTV) din Romania. Pachetul include deja sapte programe de televiziune, care vor fi receptionate de catre clientii iNES care au abonamentul iNES Triple Play. Taxa de instalare a noii optiuni va fi de 150 de euro, in timp ce taxa lunara a abonamentului este de 100 euro pentru persoane fizice si de 250 euro pentru persoane juridice (preturile nu includ TVA).

Actuala grila de programe in format High Definition iNES IPTV include programele: EUROSPORT HD (EN), PRO TV HD, TVR HD, HISTORY CH HD, LUXE TV HD, VOOM HD (EN), M2 HD (HU), urmatoarele pe lista fiind MUZICAL ZEN HD, BEBE TV HD, FASHION TV HD.

Implementarea noului standard se va face la clientii actuali prin inlocuirea set-top-box-ului SD cu unul HD. Clientii noi vor avea posibilitatea sa opteze din start pentru noile STB-uri HD cu conditia sa fie posesorii unui un tevlevizor Full HD sau HD Ready.

Ca urmare a introducerii canalelor HD in grila de programe iNES IPTV, a diversificarii grilei de programe in 2009, precum si a introducerii unor noi optiuni specifice serviciilor IPTV, iNES Group mizeaza pe triplarea pana la sfarsitul anului 2009 a numarului de utilizatori. Potrivit informatiilor companiei, serviciul este disponibil momentan in Bucuresti si Voluntari-Ilfov.

“Intentionam sa adaugam in cadrul serviciului iNES IPTV toate canalele HD disponibile pe teritoriul Romaniei. In momentul de fata oferta este destul de redusa, aproximativ 10 canale, insa in mod sigur va creste, estimam un numar de 20 astfel de canale pana la sfarsitul anului 2009” a adaugat Radu Rusu.

Potrivit NewsIn, in luna octombrie a anului trecut, iNES avea circa 10.000 de utilizatori in Bucuresti.

Sursa: http://economie.hotnews.ro/stiri-tel...at-romania.htm

Mai multe amanunte despre acest serviciu si costurile acestuia. ==>
    http://www.inesiptv.ro/info.php?i=90

Pret 100 Euro fara TVA- persoane fizice
    250 Euro fara TVA- persoane juridice
    Cam multicel

trolololo Mentor
    Posts Thanks / Likes

Frumos. Dar preturile sint si ele la fel de frumoase.
    500 de euro daca vrei STB SD. De hd nu spune nimic. Si asta doar instalarea cu cumparare de echipamente. Si fara TVA ! SIC !
    Si 100 euro pe luna ? Pai pana mea. Daca stau sa calculez acum toate astea carele am eu nu ma ajung 100 de euro. 12 euro netu si vreo 11 euro tv. De telefon nu spun nika ca e mobil si fix nu as folosi ever. Nu-i vad rostul.
    Poate cind or creste o sa le dau o sansa
    If you're going through hell, keep going ! W Churchill

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Blue Hustler* Engleza Dorcel TV* Franceza Free XTV 2* Engleza Free XTV* Engleza Playboy Tv Engleza Private Gold* Engleza Private Spice* Italiana XDream TV* Engleza XXX Xtreme* Engleza

Pana nu le da pe astea HD nu ma abonez.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Visati in continuare fiindca pun pariu ca f putin se vor abona, fiindca nimeni nu-si permite sa dea atatia bani si + TV cu FULL HD care mai e si ala vreo 2400-3000 lei deci te cam arde la buzunar klumea.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cred ca nici becali nu are ines..are digi ca sa vada meciurile din campionat
    inesu asta este un fel de VUITTON al telecomunicatiilor...au si ei citiva clienti care si-au pus de fitze...ca nu au timp sa se si uite la TV...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sunt si io' un pic carcotas. Transmit full hd?
    FAbian23

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu ma uit mirat la rcs si upc.pe reteaua de cablu se poate introduce foarte usor canalele hd cu conditia schimbarii stb.in bucuresti ar fi pro tv si tvr hd.ei in schimb se complac in stb cu hdd si alte chestii
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boy2good View Post
    eu ma uit mirat la rcs si upc.pe reteaua de cablu se poate introduce foarte usor canalele hd cu conditia schimbarii stb.in bucuresti ar fi pro tv si tvr hd.ei in schimb se complac in stb cu hdd si alte chestii

n-ai sa vezi tu nici la RDS nici la UPC si la absolut nimeni HD fiindca costa enorm de mult si clienti foarte putin si nu renteaza, tu nu vezi ca digi scartie la 2 programe VH1 si MTV RO care vorba aia nu-s cn stie ce fata de alea HD si apai ce sa mai vorbim de HD . O sa vedem poate si HD la noi si la pret acceptabil da cn stie in cati zeci de ani

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

E intradevar calitate, dar nu exagerati fratilor.
    Sa ne anuntati cand aveti primii 10000 de abonati (probabil dintre cei 100.000 de baieti destepti din Romania, toata stima pentru ei ). Vrem si noi astia mai aerisiti la buzunare (restul pana la 20 de milioane de locuitori ai Romaniei, sau cat or mai fi acum... ) oferta aceasta, dar la maxim 50 RON pe luna pentru 10 programe HD (restul SD nu prea ne intereseaza deloc, sunt si alte firme cu abonamente mult mai mici pe partea de SD.) Si calculul e simplu:
    - eu, de ex, ma uit la maxim 3-4 filme/ luna la tv (sunt foarte ocupat, iar probabil cei care au bani, deci fac afaceri, au de 10 ori mai multe activitati decat mine, deci si mai putin timp pentru tv),
    - iar cu 100 de euro imi cumpar 5 discuri Bluray pe luna, asadar am un castig de 1-2 discuri Bluray FULL HD in plus, pe care le mai si pastrez (pe toate 5) in colectia personala si pot sa le revizionez cand vreau.
    Va dau un sfat: faceti intai analiza pietei si vedeti daca o sa castigati mai bine din abonamente putine la preturi exagerate pentru Romania, sau mai bine din abonamente de 10 ori mai multe la 50 Ron/luna. Nu sunt un fel de Gigacontra, apreciez foarte mult productiile HD, initiativa e de laudat, dar totusi, mai bine intai ganditi si apoi actionati.

PS: Injuraturile sunt bine-venite, dar eu daca as fi investit bani in asa ceva, astfel as fi gandit strategia de piata. Cel putin pentru inceput.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

In primul rand bravo lor. Asta pentru ca au fost primii. Sincer imi este greu sa cred ca vor plati mai mult de 100 de clienti banii astia. Este scump pentru orice zona a lumii.
    In al doilea rand, cati au banda continua la latimea asta, astfel incat sa receptioneze perfect transmisia HD ?

Dar totusi, Romania este tara tuturor posibilitatilor negative, iar piata nu penalizeaza aceste lucruri.
    Nu refuza sa gandesti ... macar din cand in cand .

Netcity

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Politica lor de piata este foarte simpla si...corecta,cred eu. Si-au ales un target(segment de piata) si numai acolo tintesc. Nu-i intereseaza altceva si,iarasi cred eu,fac bine ca nu amesteca lucrurile. Chiar credeti ca Dth-urile vor da de-a moaca Hd-uri? Sau la preturi...modice? Au canalele alea in Hd,unele foarte bune,se extind cu pasi marunti dar siguri,au si clienti cu bani sau...cu foarte multi bani. Si-au ales nume cam de.....telenovela!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)