Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Primul divx player romanesc

E-boda a anuntat pentru sfarsitul lunii lansarea primului dvd-divx player fabricat in Romania. Acesta va fi modelul DV-555X, care va folosi procesorul MT1389, in prezent cel mai avansat de pe piata, compatibil 100% divx pro, capabil sa redea divxuri encodate cu divx 3,4,5 si xvid. Pretul informativ anuntat 6.500.000 lei.

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default dvd-divX

Cind la Munchen la NetoNet e 79 euro asa ceva...............daca e facut in Ro putea fii mai "lesne". Salut.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu este cine stie ce tinind cont ca in colaborare cu un amic am facut in prima instantza un MP 3 player ptr automobilul lui cu output pe LCD cu 4 x 20 caractere si apoi cu un coleg de-al lui de munca un DVD/DIVX /XVID/WMV/OGG/WMA/MP3/VCD/SVCD/JPEG/RM/Quick Time/ Player standalone .
    Pentru realizare am utilizat un VIA EPIA Mini-ITX cu procesor VIA C 3 , 64 MB RAM si DVD ROM de laptop.

http://www.viavpsd.com/product/epia_...therboardId=21

Ca software am utilizat GeeXbox care stie muuuulte formate A/V si in plus telecomanda cu LIRC & stuff.
    Inca ceva , poti instala si un HDD de cit te tine buzunarul , noi am pus un HDD de laptop de 6 GB astfel incit bootam de pe el si sa copiem filmele pe el aplicind si aceasta optiune in eventualitatea cazului in care vine vreun prieten sau cunostintza sa iti dea un film sau sa vedeti un film , nu ai timp si copiezi filmul lui pe HDD prin simpla apasare a butonului C de pe telecomanda . Apasind Butonul C ( COPY ) se copiaza tot continutul CD-ului in root-ul HDD-ul iar ulterior poti vedea filmul trecind in modul
    File Play.
    Mai multe detalii la

http://www.geexbox.org/en/index.html

Pentru mai multe detalii mail pe privat.

Suntem in constructie cu un mic site care va explica in detaliu ce
    am utilizat si CUM s-au pus cap la cap toate treburile.

Cu respect ,

Aygun

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default DVD-DivX Player ARTECH DvX - 900

Model: AN - DvX 900
    Redare: DivX 3.x,4.x, 5.x sau superior,
    XviD, DVD-Audio/Video, DVD-R/-RW, VCD/SVCD, DVD+RW/+R, Audio CD, CD-R/RW si MP3
    Dolby Digital AC3, DTS Surround
    Canale 5.1
    Telecomanda

Modelul DvX900 este de ultima ora si este deosebit atat prin design si ergonomie cat si prin puterea de procesare pe care o are inglobata. Avand integrat procesorul ESS VIBRATO II, de ultima generatie, UPGRADABIL software, acest player suporta aproximativ tot ce exista in materie de media pe suport optic. Achizitionand acest produs la un pret deosebit, veti putea folosi un singur dispozitiv pentru toate aplicatiile audio-video de uz general.

- Aparatul accepta bandou in spatele subtitrarilor pentru a fi vazute mai bine pe fundal deschis;
    - Suporta caracterele diacritice romanesti;
    - Subtitrarea poate sa nu aiba aceeasi denumire cu filmul;
    - Accepta play-back mode cu 10 tipuri de tranzitii + random la slightshow-ul pozelor;
    - Accepta rotirea (dreapta, stinga, oglinda) a pozelor, zoom, digest (vizualizeaza 9 poze simultan pe ecran prin micsorare);
    - Derularile se fac cu viteze de 2,4,6,8x pt. MP3
    1, 2, 3, 4x pt. alte discuri
    2, 4, 8, 16x pt. XVID, DivX
    2, 4, 8, 20x pt. DVD in regim instantaneu (fara intarzieri).

PRET:6.990.000 LEI
    (pretul include TVA)

http://www.digitalworld.ro/prod_img....2&idlista=3332

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

E-boda 555 e la pamant cu subtitrarea pe divx (afiseaza prea putine carcactere ) avand si limitarea la 11 caractere a denumirii fis filmului si a subtitrarii (altfel nu mai incarca sub) asa ca am revenit la PS2 cu ps2mediaplayer pana apare un update.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default O sa apara UPDATE !!!

@ Sergius O sa apara UPDATE peste 2 saptamani , shi eu am achizitionat o E -BODA 555 X , pot sa spun numai bine la partea de citire de formate de CD - uri si sunet , dar faza prosta e la partea cu subtitrarea filmului , eu cred ca s - au cam grabit sa - l lanseze prea devreme . Din sursa sigura am aflat ca o sa apara un UPDATE FirmWare pana pe 15 august 2004 si va fi disponibil pe site - ul lor www.e-boda.ro . La citirea discurilor zgariate numai cuvinte de lauda nu am nici o problema la calitate video si sunet . Acest DVD DivX Player mi se pare ieftin la cate poate face cu toate ca e asamblat in ROMANIA . Toate componentele sunt straine importate de la diferite firme renumite cum ar fi : Sony , Hitachi . Astept vesti de la posesorii de acest DVD DivX Player .
    PS : Sa auzim numai de bine

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

daca nu ar fi partea cu subtitrarea ar fi un player bun.
    chiar si dupa update vor ramane probl cu sub (max 36 caractere ,trunchiere aleatoare la fisiere .sub) ,dar poate la al n' lea update se va rezolva

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)