Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Dreambox member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Exista cineva de la RTC/Dolce pe aici?

Ideea e simpla. Un receiver in custodie celalat platit.
    Termin contractul cu Dolce. Receiverul cel d'al 2'lea l-am cumparat. Ce pot face cu el in afara de a-i da foc?
    E aproape similara faza ca si cea cu codarea telefoanelor pe o retea.Dupa terminarea contractului teoretic poti sa le arunci....chestia e ca aici chiar se aplica.
    Sincer nu stiu cum e prin alte parti, softul impus de NDS e restrictiv dar totusi cred ca end-userul e fentat rau la faza asta.

PS
    Sunt un user care nu stie ce e ala rs232 si nici hyper terminal si nici log..
    Fanta poate e o tema pentru RDITV..

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    ai facut diabet de atata dolce? de ce nu mai continui contractul cu ei ?
    acuma ca tot ti-ai bagat banii in receptoare, vorba aia, daca-i bal......
    E o situatie pur ipotetica. Nu e vorba de bani sau de diabet.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default nu prea ai ce face...

ori dolce in continuoare ori il crapi in doua cu barda(asa am vazut ca facea un mocan cu un receptor de la megaoperator)uite de asta ,in nemernicia mea,sunt fan maxtv,ai la ce mai folosi receptoarele lor.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

degeaba huliti voi conserva aia de la dolce . pt ce e facut , face foarte bine ... in rest cine vrea altceva sa isi ia receptoare ca atare . mie mi se pare normal cum procedeaza cei de la dolce si digi . nu aveti idee cati isi ia receptoare in custodie si uita de abonament , obligatii si asa mai departe .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Chestia e ca la digi poti urmari programele free si asta zic ca e un + pentru ei. Bine ca pe intelsat si thor nu sunt multe canale free asta e o alta chestie, dar cu hot bird impreuna poti vedea cate ceva. Sau poti lua o antena cu suport pentru 3 lnb de la akta si o poti seta pentru astra si hot bird.
    Last edited by privitor; 19th November 2008 at 12:24.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Talking

Din cate stiu nu exista un program de buy-back dar se pare ca se discuta implementarea unuia. In schimb poti vinde STB-ul cuiva care are ab dolce mai ieftin decat in magazinele rtc, stiu sigur ca STB-ul poate fi activat (imperecheat) cu alta cartela (cartela ce o iei de la rtc) chiar daca a fost activat anterior, cartela fiind singura de o oarecare unica folosinta. Recomand neaparat sa sunati la (021) 1930 sa intrebati daca se poate (adica daca vrea rtc)
    Daca totusi te hotarasti sa-l arzi, filmeaza si da-ne link

P.S. Dupa deconectare la coship-ul dolce se pot viziona: Etno, Taraf si parca si Money Chanel
    Last edited by gigi19lic; 20th November 2008 at 17:48.

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigi19lic View Post
    Din cate stiu nu exista un program de buy-back dar se pare ca se discuta implementarea unuia. In schimb poti vinde STB-ul cuiva care are ab dolce mai ieftin decat in magazinele rtc, stiu sigur ca STB-ul poate fi activat (imperecheat) cu alta cartela (cartela ce o iei de la rtc) chiar daca a fost activat anterior, cartela fiind singura de o oarecare unica folosinta. Recomand neaparat sa sunati la (021) 1930 sa intrebati daca se poate (adica daca vrea rtc)
    Daca totusi te hotarasti sa-l arzi, filmeaza si da-ne link

P.S. Dupa deconectare la coship-ul dolce se pot viziona: Etno, Taraf si parca si Money Chanel

Fara smart card iti garantez ca nu se poate viziona nimic, iar cum smart cardul este proprietate RTC, acesta trebuie returnat.
    Despre re-imperechere nu am auzit pe nimeni ca ar fi facut figura asta..dar cine stie, poate accepta.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu asa stiu ca nu se fac reamperecheri... asta se face la DigiTV...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher
    Bucale si citeadata prin provincie la 50 km de bucuresti
    Posts Thanks / Likes

Reimperecheri am facut eu la digi, ca dupa o luna de utilizare imi crapa receptorul, de atita butonat si dupa doua receptoare busite la al treilea am renuntat la Digi.Un strong a mers 3 ani, folosit, anterior lui hyundaiul de la Digi.
    Acum o clona de dreambox 500s vad ca rezista,.....inca

antena 0,9 m Al (clona) pe
    16 E +19 E

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristianio View Post
    Reimperecheri am facut eu la digi, ca dupa o luna de utilizare imi crapa receptorul, de atita butonat si dupa doua receptoare busite la al treilea am renuntat la Digi.Un strong a mers 3 ani, folosit, anterior lui hyundaiul de la Digi.
    Acum o clona de dreambox 500s vad ca rezista,.....inca
    Intrebarea era legata de Dolce, nu de Digi.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by clader View Post
    Fara smart card iti garantez ca nu se poate viziona nimic, iar cum smart cardul este proprietate RTC, acesta trebuie returnat.
    Da corect, imi imaginam ca ar fi doar suspendat cardul.... nu eram pe faza

Referitor la reimperechere am verificat acum la serviciul comercial si se poate face reimperecherea STB-ului proprietate personala (indiferent pe ce cale achizitionat, important este sa nu fie imperecheat cu vre-un card in baza de date rtc, adica reziliat contractul sau ceva de gen). Cardul poate fi achizitionat la pretul de 5 euro din magazinele rtc.
    !Important! Se poate activa astfel un decodor proprietate personala doar ca al 2,3,4-lea decodor, deci trebuie sa existe un abonament si un STB in custodie. (Asta ca sa nu se scufunde fenomenul cu introducerea unui serviciu prepay cu cartela)

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb Sa spunem...

...că am zece receptoare de tip HSS gen Hyunday, fără cartelă. Mai pot face ceva cu ele în afară de chirpici şi armătură la coteţul ecologic pentru găini?

N.G.:coteţul ecologic pentru găini - trade mark of @garlic_dog property.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)