Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Propuneri pentru emisiunea ********ELIT

Propun ca in urmatoarea emisiune sa discutati despre ofertele disponibile de operatorii DTH din Romania si sa invitati cate un raprezentat de fiecare...

Pentru moment la asta m-am gandit...

alte propuneri?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Amintiti si de inceputurile satelitare in Romania. Atat la nivel profesional cat si de amatori.
    "Parabole pe vremea lui Ceausescu" va poate inspira. Nu cred ca este cineva din noi, care a prins acele vremuri, sa nu fi visat la receptia printr-o antena de satelit. Iata ca visul ca si RDI a devenit realitate.

Mult succes emisiunii ! E bine ca exista.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bono View Post
    Amintiti si de inceputurile satelitare in Romania. Atat la nivel profesional cat si de amatori.
    "Parabole pe vremea lui Ceausescu" va poate inspira. Nu cred ca este cineva din noi, care a prins acele vremuri, sa nu fi visat la receptia printr-o antena de satelit. Iata ca visul ca si RDI a devenit realitate.

Mult succes emisiunii ! E bine ca exista.
    Buna idee, amintiri romantice despre lighene din fibra de sticla, saptamani stat calare pe antena pana i se dadea de capat... ehehe cate aventuri...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

de ce nu si cateva interviuri pe strada

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

propun un mik howto de 2 minute legat de cele mai cunoscute "scule":
    -dreambox
    -echolite
    -skystar2 si un mik demo cum funtioneaza.

tot din acest mik howto , ar fi foarte indicat daca s-ar prezenta montarea de la zero , pe punctul zero a unei antene ...indiferent de marime atat fixa cat si pe h-h ....sa stie toata lumea de unde se incepe:-d
    am scuti o grama da intrebari , am avea de povestit catziva ani

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

o emisiune interesanta ar fii:

sa filmati o zii de munca a unui instalator DTH , si explicarea pas cu pas tot ce face

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

bah costine tu nu vrei sa se mai gate emisiunea?:P)))))))))

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

idei sunt, ambitie sa ai

In loc de howto la receptoare (publicitate ascunsa la marca ) se poate face ceva util telespectatorului.
    Exemplu ce-mi trece in minte...

Bate vantul, se misca antena. Ce ne facem Chemam instalatorul nu! costa o gramada de bani, ma uit la IFTV si urmaresc emisiunea HOWTOO reglare antena satelit

Vreau sa aflu noutati despre sateliti? ma uit la IFTV rubrica NOUTATI SAT

etc etc, timp sa ai sa faci tot materialul asta ca restul vine de la sine

Dreambox member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pacat ca ..mai mult ca sigur nu se poate discuta despre ceea ce se poate face cu un dreambox, oricum la fel de bine nu pot fi puse in discutie la un post tv chestiunile referitoare la decodari de orice fel...dar ideea de a pune in balanta nepartinitor ceea ce avem acum noi la nivel DTH nu e tocmai rea ,nu stiu cat de realizabila poate fi ..in ideea ca vom avea participanti din partea tuturor. In masura in care este posibil se pot aduce in platou 1-2 useri rdi nepartinitori care le pot pune intrebari reprezenantiilor DTH.

PS
    Stiu ca e greu de realizat dar probabil ar avea succes

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post

Bate vantul, se misca antena. Chemam instalatorul? Nu ......., ma uit la IFTV
    Cum te mai uiti la IFTV?
    KSC-570[12.01.A5]/Invacom 0,3dB/1,4m Al/ SRT V-50/ 18'/vizibilitate 62E-30W/ lat. 44.85N, long. 24.87E + DolceTV cu antena lui Digi. NOU! Acum cu montura polara ca sa vad 16E-ul!

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

in reluare pe youtube,pe forum,la vecinu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mi-ai dat o idee...
    Voi incerca sa fac streaming in timpul emisiunii, undeva pe la 264kbps (in caz ca n-o sa-mi pice netul, n-o sa mi se deregleze antena, n-o sa ploua foarte tare, o sa am curent si o sa fiu acasa luni la 21.30). Soft am, tv-tuner am printr-un sertar, o banda de upload de vreo 10 mega gasesc... Va anunt in cursul zilei de luni.
    KSC-570[12.01.A5]/Invacom 0,3dB/1,4m Al/ SRT V-50/ 18'/vizibilitate 62E-30W/ lat. 44.85N, long. 24.87E + DolceTV cu antena lui Digi. NOU! Acum cu montura polara ca sa vad 16E-ul!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

muhahhaha ... deci in final tre sa ai 3 scule in casa ca sa vezi un FTA :P)) beton!

propun un pool cu 5 din cele mai comune intrebari.
    la finalul sau mai bine zis la rezolvare , intrebarea cu cea mai multe voturi devine subiect in emisiune

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Ma gandesc ca s-ar putea discuta si despre dreambox si posibilitatile lui de a fi pus la treaba intr-o casa de munte, de campie, de vacanta,etc... pe un abonament care permite acest lucru(AKTA, Focus) perfect legal deci ca sa vaza toata lumea din casa ce vrea musckiu ei...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Oare n-ear strica...

Oare ne-ar strica daca am arunca putin cu ochiul la DR-DISH TV, care se transmite pe ASTRA si care deja are un format bine conturat de emisiune, cu prezentari de receptoare, teste receptoare, produse noi, jurnale media etc... ?

DR Dish TV

Nu cred ca este o rusine sa invatam, chiar sa mai si tragem cu ochii, la cei care deja au vre-o doi ani de traditie in materie, in final ar putea fi constructiv pentru calitatea viitoarelor emisiuni, si pana la urma asta este cred dorinta tuturor.
    Last edited by Levys; 19th November 2008 at 19:37.

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)