Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Da chiar nu mai inteleg ...

Sa zicem ca RCS se axeaza acum pe cablu da ce mare smecherie ar fi ca sa mai angajeze 2 oameni (disponibilizati de UPC) care sa se ocupe cu aprovizionarea de antene cartele si alte alea pentru Digi TV . Iaca este aproape un an de cand nu se mai gasesc echipamente (doar cateva la lansarea GSP si atat) si acum vin sarbatorile si oamenii ar vrea sa vada si ei o tzatza , o buca , un film de sarbatori si asa trebuie sa migreze la altii care ba sunt mai scumpi la abo' , ba se intind pe tot cerul , ba sunt "in prag de faliment" si asa singura posibilitate ramane tot "furculitza infipta in RF" . Ca la noi la nimenea , zici ca-i firma de stat de pe vremea lui Ceasca' care avea o placere deosebita sa vada coada cat mai lunga la usa magazinului plin numai cu creveti si sfecla rosie la borcan !

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default din usa casieriei...

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Sa zicem ca RCS se axeaza acum pe cablu da ce mare smecherie ar fi ca sa mai angajeze 2 oameni (disponibilizati de UPC) care sa se ocupe cu aprovizionarea de antene cartele si alte alea pentru Digi TV . Iaca este aproape un an de cand nu se mai gasesc echipamente (doar cateva la lansarea GSP si atat) si acum vin sarbatorile si oamenii ar vrea sa vada si ei o tzatza , o buca , un film de sarbatori si asa trebuie sa migreze la altii care ba sunt mai scumpi la abo' , ba se intind pe tot cerul , ba sunt "in prag de faliment" si asa singura posibilitate ramane tot "furculitza infipta in RF" . Ca la noi la nimenea , zici ca-i firma de stat de pe vremea lui Ceasca' care avea o placere deosebita sa vada coada cat mai lunga la usa magazinului plin numai cu creveti si sfecla rosie la borcan !
    rcs,pina in decembrie ianuarie ,ciciu echpamente.asa ca du te la altii,bineinteles nu la boom.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    rcs,pina in decembrie ianuarie ,ciciu echpamente.asa ca du te la altii,bineinteles nu la boom.
    de unde ai tu informatia asta?
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default informatie...

Quote Originally Posted by valentyn0_sat View Post
    de unde ai tu informatia asta?
    de la angajatii rcs/rds de la puncul de lucru vn si de la clientii care mi vin in magazin si incheie contracte akta si boom(deh,nu platesc nik),cetateni trimisi o parte chiar d l casieria digi-bineinteles ca sa scape de ei,nu de dragul meu

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    de la angajatii rcs/rds de la puncul de lucru vn si de la clientii care mi vin in magazin si incheie contracte akta si boom(deh,nu platesc nik),cetateni trimisi o parte chiar d l casieria digi-bineinteles ca sa scape de ei,nu de dragul meu
    Aceeasi angajati din Focsani mie mi-au spus ca tre' sa primeasca zilele astea , poate primesc nimic de zis . da nu suficiente , doar pentru cativa cu gura mare si ceva pile iar amarasteanul sta si asteapta un "tilifon" ce nu mai suna . La romani este o vorba - cine alearga dupa doi iepuri (digi.tv / digi cablu)............ ii ies ochii , si clienti multumiti tot n-are . Asta-i un fel de calicie ce nu impaca nici capra nici varza

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default vom vedea...

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Aceeasi angajati din Focsani mie mi-au spus ca tre' sa primeasca zilele astea , poate primesc nimic de zis . da nu suficiente , doar pentru cativa cu gura mare si ceva pile iar amarasteanul sta si asteapta un "tilifon" ce nu mai suna . La romani este o vorba - cine alearga dupa doi iepuri (digi.tv / digi cablu)............ ii ies ochii , si clienti multumiti tot n-are . Asta-i un fel de calicie ce nu impaca nici capra nici varza
    daca vor primi.dar daca si in decembrie nu s in stare sa aduca receptoare...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Se pare ca din faimoasa reclama DIGI ORIUNDE se va transforma in DIGI NICIUNDE
    "Prefer sa incerc ceva greu si sa nu reusesc, decat sa incerc sa nu fac nimic si sa reusesc." Robert Schuller

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Romanul vrea forbal ... E cerere mare ... mon cher

Sa vedem la inceputul anului cine e lider de piata in romania

Daca e tot UPC atunci drepturile pt. Liga lu' Mitica nu si-a facut efectul ... daca nu ... atunci RDS chiar rulez ....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Pacat, mare pacat

Pacat mare ca RCS&RDS a dat bani seriosi pe drepturi insa nu poate profita de ele din cauza lipsei acute a echipamentelor. Eu inteleg ca ei doresc sa se dezvolte cat mai mult si in toate directiile insa ma asteptam ca echipa manageriala sa-si dea seama singura unde li se va termina plapuma.

Nu pot sa nu admir in schimb conducerea RTC pentru felul in care au stiut sa anuleze (pe fondul slabiciunilor din imperiul RDS) avantajul obtinut de RDS prin achizitionarea drepturilor de difuzare a ligii I(numarul de cereri pt. noi abonamente crescand de la o zi la alta). Practic in momentul de fata RCS&RDS nu castiga mai nimic din marea achizitie; ma gandesc ca or fi avand ei un plan cu bataie pe un termen mai indelungat desi ma indoiesc.

Pacat, mare pacat!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kodrix View Post
    ma gandesc ca or fi avand ei un plan cu bataie pe un termen mai indelungat desi ma indoiesc. (
    N-au niciun plan , vor sa castige toate bataliile da cu o sabie de cauciuc . Acest marketing e foarte pagubos , cand vor simti clientii simpli (nu noi) ca nu se mai misca nimic in bine (ba din contra , se scot programe , promotii ciuciu , poate mai umbla si la tarife) atunci un Dolce sau Focus va specula la maxim si va instala la greu . Orice oferta statica plictiseste , omul are nevoie de evolutie , de mai bine (macar calitativ ) si de aceea cred ca ar fi cazul sa strigam IGI - TREZESTE-TE (si umbla) macar baga un canal nou si de calitate ca sa simtim ca mai traiesti

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Dupa cum am vazut intrun depozit sunt mii de receptoare adevarul e ca sunt recuperate dar majoritatea lor arata bine.dupa cum stiu eu in zona noastra din august au fost pt vanzare la caserii receptoare destule.
    Last edited by gattikom; 18th November 2008 at 23:10.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

La mine in judet se pare ca de azi au inceput sa reapara digi pe la casierii ,asta e un lucru bun dupa o pauza de 3 saptamani .. sa vedem in cat timp se va epuiza stocul !
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Dolce a luat 50% din noii clienti DTH in S1

Dragi fani RDS/Digi,

Daca este asa de bun acest operator de DTH, cum se face ca Dolce a luat aproape jumatate din noii clienti DTH in S1 (sursa = Ziarul Financiar, 19 noiembrie)?

Degeaba comentati RTC-ul, in 2 ani de cand il am nu a cazut niciodata semnalul, nu s-a dereglat antena si a fost singurul DTH la acea ora care mi-a oferit o solutie profesionala (si deloc scumpa) pentru conectarea de pana la 8 STB-uri pe acelasi LNB, folosind cablurile coaxiale pe care eu le ingropasem in pereti. Nici unul din maretii operatori nu au putut sa imi dea alta solutie decat "cablu tras prin casa si pe scari, direct de la antena la STB"

O fi el mai scump decat Digi, dar macar stiu ca am un serviciu fiabil si de calitate.

Sunt curios cum o sa apara raportul de clienti noi dupa ce a aparut gsp.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dolce_tv View Post
    Dragi fani RDS/Digi,

Degeaba comentati RTC-ul, in 2 ani de cand il am nu a cazut niciodata semnalul, nu s-a dereglat antena si a fost singurul DTH la acea ora care mi-a oferit o solutie profesionala (si deloc scumpa) pentru conectarea de pana la 8 STB-uri pe acelasi LNB, folosind cablurile coaxiale pe care eu le ingropasem in pereti. Nici unul din maretii operatori nu au putut sa imi dea alta solutie decat "cablu tras prin casa si pe scari, direct de la antena la STB"

tu vrei sa spui ca de 2 ani ai dolce pe 8 receptoare cu un singur lnb ?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    tu vrei sa spui ca de 2 ani ai dolce pe 8 receptoare cu un singur lnb ?
    acum am 4, dar pot pune pana la 8 pe un singur lnb: matrice de distributie a semnalului de la lnb. simplu, elegant si foarte eficient.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)