Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Subtitrare DIGIFILM

La filmele noi (The bucket list, Fools Gold, etc.) nu imi merge subtitrarea desi aleg la Audio Romana, in rest la filmele mai vechi si la celelalte programe cu subtitrare e OK. A mai patit cineva? S-a schimbat ceva?

Multumesc
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si la mine e la fel. Se intampla si pe DM800(pli jade) si pe DM500(gemini 4.xx)
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default confirmare

Un lucru foarte ciudat se intampla cu subtitrarile de pe digifilm (DM 800HD). Am in flash imaginea Oozoon full din 02.11.2008, iar in BA imaginea newnigma 2.2.1 si LT Fifth with SP4 de astazi. Atat in flash cat si in BA titrarile la digifilm merg daca scanezi programle, in momenul in care introduci lista de programe cu openDBedit3 ( am introdus toate listele pe care le-am gasit pana in momentul de fata), practic in subtitles nu mai poti sa selectezi nimic, intrucat este gol. Acest lucru nu se intampla la tv 1000 sau Cinemax care foloseste aceeasi modalitatea de subtitrare. Stie cineva care este problema?
    Ai grijă să obţii ce ţi doreşti n viaţă sau vei fi obligat să te mulţumeşti cu ce primeşti.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am pus si eu imaginea : LT Fifth with SP4 , mi se pare super , fata de altele e destul de bine pusa la punct ! am testat-o vreo 6 ore , nici o eroare si are subtitrare pe d*g* !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Stimati colegi de forum, e cazul sa-i cert pe cei de la CC de ce nu v-au anuntat cand ati facut comanda la cele doua evenimente ca respectivele filme nu au subtitrare, sau nu e cazul?
    Pe bune, daca faceti comanda, va avertizeaza cei din CC de acest aspect.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Stimati colegi de forum, e cazul sa-i cert pe cei de la CC de ce nu v-au anuntat cand ati facut comanda la cele doua evenimente ca respectivele filme nu au subtitrare, sau nu e cazul?
    OK,
    Merci, Boss.
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Unemployed Expert

Posts Thanks / Likes

pai poti afla daca filmul vine cu subtitrare... inregistrezi un pic din el in format .TS si "desfaci" fisierul sa vezi ce-i pe-acolo. o sa-ti dai repede seamana ca nu are subs
    baFTA
    un server cteva receivere si ceva pasiune...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Salutare,
    Nu este cazul sa-i certi pe cei de la CC, dar dupa cum le-am spus si lor, este o aberatie, nu le mai bagati daca nu aveti subtitrari, nu este nimeni obligat sa stie engleza, chineza sau etc......Consider bataie de joc sa fii in Romania si sa imi spuna ca nu are subtitrare in Romana.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 074497 View Post
    Salutare,
    Nu este cazul sa-i certi pe cei de la CC, dar dupa cum le-am spus si lor, este o aberatie, nu le mai bagati daca nu aveti subtitrari, nu este nimeni obligat sa stie engleza, chineza sau etc......Consider bataie de joc sa fii in Romania si sa imi spuna ca nu are subtitrare in Romana.
    Corect, traieste filmul in Romania, mananca paine romaneasca, sa invete romaneste Unde am auzit eu asta...?
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Corect, traieste filmul in Romania, mananca paine romaneasca, sa invete romaneste Unde am auzit eu asta...?
    Nu ai auzit nicaieri aceasta, ci doar sa fim ca nemtii,grecii sau francezii, care nu dau filmul fara subtitrare sau dublare in limba tarii respecive, nu aiurea.

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 074497 View Post
    Nu ai auzit nicaieri aceasta, ci doar sa fim ca nemtii,grecii sau francezii, care nu dau filmul fara subtitrare sau dublare in limba tarii respecive, nu aiurea.
    scuze de offftopic:
    nu avem cum s fim ca cei de sus... niciodat
    adevrul este inventia unui mincinos

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Normal ar fi ca digi sa restituie banii inapoi celor care au comandat filmele fara subtitrare si n-au fost imformati.
    Nemtii, francezii, italienii transmit in 2 limbi. Org si sincronizarea. Subtitrarea se poate alege din videotext si este pentru cei cu probleme cu auzul.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Acum ruleaza ambele filme cu subtitrare.
    Sunaray SR4, Dreambox DM 800 HD PVR, Dreambox 500 s, antena 1,2 m, montura H-H

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)