Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
    Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Promisiunile RCS!

A trecut ceva vreme de cand au fost facute aceste promisiuni, iar rezultatul lor = 0

Semnal mai bun:

23 mai 2005:
    Nicky:
    "Ba da, se poate face! De fapt, chiar la asta lucram acum. In curind pe ecrane...."

Teletext:

07 aprilie 2005
    Nicky:
    "Revenind la teletext: pentru a avea un serviciu de calitate, care se incarca rapid, trebuie sa aloci suficient de multa banda. Pentru a dovedi ca acest lucru este posibil si merge chiar bine, vom "baga" in citeva zile teletext pe unul dintre canalele romanesti. "

Soft 1120:

07 aprilie 2005
    Nicky:
    "Mai aveti foarte putin de asteptat"

14 aprilie 2005
    Nicky:
    "Mai avem un pic de lucru. O mica problema venita dintr-o directie total neasteptata.... Dar, nu disperati, vesti bune in curind!"

Rearanjare programe pe TP-uri, pe criterii: muzica, filme, stiri, desene animate, etc

18 aprilie 2005
    Nicky:
    "Avem in plan ceva de genul asta. Chiar mai mult. In curind, dar nu in citeva zile. "

20 iulie 2005
    Fanta:
    "1)Marirea considerabila a semnalului pe transponderele cu probleme
    2)Introducerea in grila a catorva programe din categoria superpremium neaccesibile pana acum in Romania
    3)Un nou receptor apartinand celui mai mare producator de receivere."

Chiar nu ne aude nimeni?

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Frumos rezumat si la obiect. Chiar sunt promisiuni desarte ?
    ROMANIA ... te pup !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Am uitat:

Calitatea imaginii
    11 iulie 2005
    Nicky:

"Despre numarul de canale per transponder si bitrate-ul asociat: mai vorbim in scurta vreme. In principiu va fi ceva mult mai placut ochiului decit este acum."

Dupa cum le-au rearanjat - in bataie de joc - am impresia ca nici nu au realocat banda ramasa libera pe cele 3 TP-uri

[email protected] stiu ca cititi cele scrise aici, de ce nu ripostati cu explicatii pentru aceste, sa le zicem "mici" intarzieri? Sau e adevarat ca RCS vinde, si atunci e de inteles aceasta delasare din ultima vreme?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@rpintea

Frumoasa si baza de date, urmarita in de aproape ... Dar de ce sa atace si aduca ceva schimbari DIGI TV, inainte sa o faca MAX si/sau FOCUS?

Cata vreme se merge pe procent de vanzari saptamanale: DIGI 60% - MAX 30% - FOCUS 10% de ce sa se strufoace cineva ... ? Tu nu ai face la fel ?

ovex

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

@rpintea - tu esti sigur ca astia (2) mai lucreaza ?!? la cati bani or facut....

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@ntire2000

In februarie 2005, @fanta o crezut ca FOCUS o sa capoteze si ca o sa ramana numai DIGI. Acum sunt 3 si toti pe picioarele lor, cu toate ca doi se cam taraie, dar nu se lasa. De aia nu se mai baga la discutii ...

ovex

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Poate-s in vacanza! De ce sa-i deranjati? Pana la urma cum am zis eu, sa nu vanda si sa ramanem cu conversele si cardurile pe post de furniture.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000
    @rpintea - tu esti sigur ca astia (2) mai lucreaza ?!? la cati bani or facut....
    Dupa cum s-au rearanjat programele, s-ar putea sa ai dreptate, or fi ramas juniorii sa se joace cu Tanberg-urile

Lenes din nastere Teacher
    Posts Thanks / Likes

Din cate mi-aduc aminte am tras un semnal de alarma cu cateva luni inainte despre somnul lui DIGI dar in scurt timp mi-a fost sters ce postasem.Digi in acest moment sta undeva sus si contempleaza panorama .Soft au promis din luna mai pentru 1120 si nimic.Daca merg asa in cateva luni s-ar putea ca unii din abonati sa i-si ia "jucariile" si sa plece in alte directii,genul Orange si Connex.Altceva nu mai am de zis pentru ca s-ar putea sa se "stearga".

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Singura solutie pt update de soft la 1120 se pare ca ramane cea expusa de @sfetnic si @yang. Numai ca nu e asa simplu pt toata lumea sa ajunga la un sediu RCS. Si tre sa ai si noroc sa gasesti vreun meserias prin sediu, ca daca nu te intorci acasa fara soft

P.S. Joi imi incerc si eu norocul

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Hai sa-l lasam pe Fanta sa vina cu vesti bune din Norvegia de la meci si poate zilele urmatoare revine cu "bombitele" lui si de data asta RCS-ul le si detoneaza, dar unde e @Nicky, aveam alta impresie despre el

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Nicky mai nou este gestionar de magazie la tamburii de fibra optica ... Hai bah ca este joke ... nu sariti la mine ...

ovex

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    Singura solutie pt update de soft la 1120 se pare ca ramane cea expusa de @sfetnic si @yang. Numai ca nu e asa simplu pt toata lumea sa ajunga la un sediu RCS. Si tre sa ai si noroc sa gasesti vreun meserias prin sediu, ca daca nu te intorci acasa fara soft

Si mai e o problema...aceea ca, mai mult ca sigur nu veti fi rezolvat in aceeasi zi....eu am fost caz fericit pt ca l-am lasat dimineata si l-am luat la 3.00 PM...asta pt ca cel ce schimba sursele se ocupa si de instalarile de net la RDS, probabil mai vinde si bilete la meci....sau e in deplasare la o antena Gigi prin cine stie ce colt de judet.....mie mi s-a spus clar ca daca mai aduc si alti posesori de 1120 pt update va dura 3-4 zile.....
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yanq
    Quote Originally Posted by rpintea

Si mai e o problema...aceea ca, mai mult ca sigur nu veti fi rezolvat in aceeasi zi....eu am fost caz fericit pt ca l-am lasat dimineata si l-am luat la 3.00 PM...asta pt ca cel ce schimba sursele se ocupa si de instalarile de net la RDS, probabil mai vinde si bilete la meci....sau e in deplasare la o antena Gigi prin cine stie ce colt de judet.....mie mi s-a spus clar ca daca mai aduc si alti posesori de 1120 pt update va dura 3-4 zile.....
    Gata, l-am rezolvat. Totul a durat 30 de minute. Noroc ca la Tg.Mures exista cineva de la tehnica tot timpul la sediu

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

sunt diferente mari intre vechiul si noul soft la 1120? sa stiu daca merita

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)