Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Putine sanse pentru HD.

Cum sa bage DTH-rile HD daca lumea nu isi permita sa isi cumpere un telivizor de acest tip.In romania s-au vindut anul acesta in jur de 40.000 de telivizoare HD ce sa mai vb. cite receptoare s-au vindut.
    Last edited by Vicu432; 10th November 2008 at 15:02.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

acest post vine ca raspuns la ce ? de unde ai informatia cate tv-uri cu HD s-au vandut ..si cine crezi ca ar sti oficial numarul lor ..garantezi ca sunt inca pe atatea aduse din afara si nu sunt cumparate din magazinele mioritice..Si poate sa intervina si reversul de ce sa isi ia lumea tv cu hd daca nu exista un DTH sa ofere HD ..la asta nu te-ai gandit ..

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costel81 View Post
    acest post vine ca raspuns la ce ? de unde ai informatia cate tv-uri cu HD s-au vandut ..si cine crezi ca ar sti oficial numarul lor ..garantezi ca sunt inca pe atatea aduse din afara si nu sunt cumparate din magazinele mioritice..Si poate sa intervina si reversul de ce sa isi ia lumea tv cu hd daca nu exista un DTH sa ofere HD ..la asta nu te-ai gandit ..
    Stirea este pe Jurnalul National de azi.Jurnalul National/IT/TEHNOLOGIE-Telivizoare HD da,programe ba.
    Last edited by Vicu432; 10th November 2008 at 15:19.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

titlul spune tot: televizoare HD DA , programe NU

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

V-ati pus intrebarea, oare cn arunca atatia bani pe niste programe HD de 2 bani mai ales din Romania? Ce naiba sa vezi HD in RO ca n-ai ce, pt TVR HD si inca vreunu nu se merita sa arunci atatia bani, pai numa TV e vreo 2000 lei ,recu vreo 400 lei , o mai fi si programele vreo 40 lei deci in concluzie nu se merita chiar deloc. Ganditi-va f bn inainte sa aruncati niste bani pe fereastra. Si in ceea ce priveste HD pt DTH ROMANESTI asta e un vis care va deveni poate realitate in numai cativa zeci de ani(ma refer la noi in Romania bineinteles).
    Last edited by maximov; 10th November 2008 at 18:03.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Fata de programele noastre de kk, chiar si numai o transmisie HD din CL merita toti banii

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Degeaba ai transmisie HD daca programele sunt de KK!

asa e deci chiar nu merita pt 2 programe atatia bani bagati daca erau vreo 15-20 pro HD mai ziceam.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pai nu trebuie sa fie programele autohtone, da ce-ar fi de zis
    impotriva unui HBO-HD sau NGC HD sua ceva Sport in HD?
    Si mie mi se pare argumentatia cu lipsa televizoarelor cam slabuta:

1. aproape toate televizoarele noi au HD - cel putin 720p - daca vrei sau nu.
    2. probabil ca o mare parte din televizoarele noi vine de afara unde sunt preturi la 1/2 - 2/3
    fata de ro.
    3. un numar considerabil al clientilor digi & co. traieste pe afara si nici televizoarele lor nu sunt in statistica
    4. si mai e si efectul de avalansa daca ma duc la vecinu si el are plasma cu fotbal sau film in HasDe vreu si eu!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tuxy4 View Post
    Pai nu trebuie sa fie programele autohtone, da ce-ar fi de zis
    impotriva unui HBO-HD sau NGC HD sua ceva Sport in HD?
    Si mie mi se pare argumentatia cu lipsa televizoarelor cam slabuta:

1. aproape toate televizoarele noi au HD - cel putin 720p - daca vrei sau nu.
    2. probabil ca o mare parte din televizoarele noi vine de afara unde sunt preturi la 1/2 - 2/3
    fata de ro.
    3. un numar considerabil al clientilor digi & co. traieste pe afara si nici televizoarele lor nu sunt in statistica
    4. si mai e si efectul de avalansa daca ma duc la vecinu si el are plasma cu fotbal sau film in HasDe vreu si eu!
    Uite eu locuiesc in Italia am un telivizor in Full HD 1080I Sony,sincer va spun daca eram in Romania nustiu daca imi puteam permite sa-mi cumpar un asemenea telivizor.Mare majoritate a romanilor care locuiesc in Spania,Italia au cel putin un LCD.Multi au case noi in Romania si au asemenea tv.Asa ca nu se poate pronostica cite sint in tara.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    Uite eu locuiesc in Italia am un telivizor in Full HD 1080I Sony,sincer va spun daca eram in Romania nustiu daca imi puteam permite sa-mi cumpar un asemenea telivizor.Mare majoritate a romanilor care locuiesc in Spania,Italia au cel putin un LCD.Multi au case noi in Romania si au asemenea tv.Asa ca nu se poate pronostica cite sint in tara.

Pana ce o sa se ajunag la noi cei pe acolo mai e mult de visat

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default stai linistit...

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    nr tvurilor hd din romania depaseste nr tvurile hd ale romanilor din afara...

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Dar cine a mai auzit timpenia ca nu transmit astia doar pentru ca nu sint tv-uri HD ?

daca esti DTH care te respecti, dai tot ce ai mai bun.
    Asa se atrag clientii.
    Si daca esti DTH si mai bun, iti faci un magazin de tv-uri HD, le iei de la Emag cu reducere si le vinzi tu, la pachet.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Vreti HD ? dar nu va intrebati daca o sa aveti si o imagine de calitate pe TV voastre , ieri am fost la un bun amic si prieten unde am vizionat mai multe programe transmise in format HD din pacate unele din ele au o caliatate slabuta pentru un format HD. Singurele care aveau o calitate OK erau: National Geographic Channel HD UK ,Discovery HD Europe, Eurosport HD, Voom HD, The History Channel UK HD, mai sunt si altele dar nu sunt pentru Romania .
    Last edited by Militianu; 10th November 2008 at 23:41.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Vreti HD ? dar nu va intrebati daca o sa aveti si o imagine de calitate pe TV voastre , ieri am fost la un bun amic si prieten unde am vizionat mai multe programe transmise in format HD din pacate unele din ele au o caliatate slabuta pentru un format HD. Singurele care aveau o calitate OK erau: National Geographic Channel HD UK ,Discovery HD Europe, Eurosport HD, Voom HD, The History Channel UK HD, mai sunt si altele dar nu sunt pentru Romania .
    vb in necunostiinta de cauza...

am ~100 de posturi hd, din care 30 nu se pot deocoda..

din 70 sa zicem, maxim 10 se vad mai slab de 1920x1080..

tu esti exact ca vulpea care nu ajunge la struguri..

nu dezinforma lumea.. ca tocmai vroiau sa i ia hd, si acum ca nu se vede nici hd ul bine, s au razgandit..

gsp rules! la astia trebe sa vezi reluarea sa ti dai seama daca a fost gol..
    dupa ce treci de la un meci hd la gsp, parca nici hd ul nu ti mai place.. asa-i?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Corect si adevarat! Fara alte comentarii!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)