Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
    ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Atentzie mare dreambox 800hd clone!!!!!!!!

atentzie mare pentru cei ce au achizitzionat dreamboxuri dm800hd in ultima saptamana sau aceia care urmeaza sa achizitzioneze.
    chinezii au invadat piatza cu clonele dm800hd.
    unele se vand sub alt nume dar cele mai multe se vand sub numele dreambox,vanzatorii dandule ca originale.
    vazand ceea ce sa intamplat cu dm500 tzin sa va informez,ca,
    daca avetzi dubii sau nu avetzi incredere in persoana sau firma care va vinde aparatul punetzil sa va dea in scris ca este original si sa raspunde el personal pentru marfa vanduta in cazul in care aparatul se va strica sau va fi blocat de catre dmm.

este o stire confirmata de cineva care face import de dreamboxuri in italia.
    nu incepetzi cu comentarii inutile.
    mai tarziu voi face exemle de magazine care deja vand aceste clone.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rusudanion View Post
    atentzie mare pentru cei ce au achizitzionat dreamboxuri dm800hd in ultima saptamana sau aceia care urmeaza sa achizitzioneze.
    unele se vand sub alt nume dar cele mai multe se vand sub numele dreambox, vanzatorii dandule ca originale.

Perfect adevarat. Asa ceva se vinde si la noi pe un site la rubrica "Shop", pretul fiind de aproximativ 1300 RON, dar este recunoscut de catre cine vinde ca este clona. Vanzatorul practic nu poate fi acuzat ca vinde o copie drept original. Cine cumpara asa ceva, o face pe proprie raspundere si banuiesc ca isi da seama ca in viitorul apropiat Dream Multimedia va riposta pe cai mai putin ortodoxe asa cum a procedat si cu DM 500, dar alegerea apartine numai cumparatorului. Ceea ce este mai grav, este ca acestea, asa cum spui, se vand in magazine de specialitate unde sunt oferite la un pret pe masura ca si originale, iar cumparatorul care nu cunoaste cum arata produsul original este inselat.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

dati si exemple de shops care vanda sa ceva, de ce sa le ascundem?
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by freeloader View Post
    dati si exemple de shops care vanda sa ceva, de ce sa le ascundem?
    poate unele magazine sponsorizeaza acest forum si trebuie dezlegare de la cel de sus . se cunoaste cum uni moderatori ii mistocareau pe cei care aveau clone chiar daca uni cumparasera clone fara sa stie de la magazine care sponsorizau acest forum , elstar are la vanzare dm500 la 450 ron ... oare sunt originale

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

unele se vand sub alt nume dar cele mai multe se vand sub numele dreambox,vanzatorii dandule ca originale.
    vazand ceea ce sa intamplat cu dm500 tzin sa va informez,ca,
    daca avetzi dubii sau nu avetzi incredere in persoana sau firma care va vinde aparatul punetzil sa va dea in scris ca este original si sa raspunde el personal pentru marfa vanduta in cazul in care aparatul se va strica sau va fi blocat de catre dmm.

te rog frumos sa ne arati si nou o poza daca se poate, fata+placa de baz si numele sub care se vind....

mille grazie....

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dongle View Post
    te rog frumos sa ne arati si nou o poza daca se poate, fata+placa de baz si numele sub care se vind....

mille grazie....
    nu am poze deocamdata cu placile de baza sau cu o comparatzie intre ele.
    aici este un exemplu de clona sub alt nume

http://cgi.ebay.it/ExtremeBox-800-HD...3A1|240%3A1318

magazin care vinde

http://www.kontrolsat.com/catalog/pr...roducts_id=154

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Hmm, pai poza e cea originala doar ca e mizgalit peste scris sa nu se inteleaga, si e aceeasi poza in ambele link-uri. Eu oricum zic sa stati pe locurile voastre deocamdata cu cumparatul clonelor fiindca inca se lucreaza din greu la driveri si pot aparea surprize, cei de la DMM au inca controlul asupra hardware-ului total, si imaginile ce vor aparea vor fi necesare ele oferind mult peste ce este acuma. Iar daca dai peste 300 de euro sa ti-o impuste DMM cred ca doare tare.

Bafta
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

magazin care vinde

pentru o clona este f scump.......319 eu cred ca iti faci griji degeaba inca nu a iesit....pe piat

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

cumprati numai de la magazine de specialitate si in caz c aveti dubii puteti cere confirmarea la DMM
    in caz c-i clon puteti da productul inapoi
    din pcate nu cred c exist alt posibilitate
    dar trebuie s fie clar d dac se vinde cu mult sub pret ceva nu este in ordine
    adevrul este inventia unui mincinos

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by axton View Post
    Perfect adevarat. Asa ceva se vinde si la noi pe un site la rubrica "Shop", pretul fiind de aproximativ 1300 RON, dar este recunoscut de catre cine vinde ca este clona. Vanzatorul practic nu poate fi acuzat ca vinde o copie
    In Eu este interzis a cumpara, sau a face comert cu clone. Destinatia clonelor in cazul in care sint descoperite de autoritati este presa/schrott.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

magazin care vinde

acum nu vreau sa te cert dar verifica linkurile inainte de a posta pentru a nu da satisfactie la anumiti gainari de a scrie pe aici numai timpenii deci inca o data linkul de ebay este o porcarie pentru ca tipul nu a vindut pina acum NICI un receptor digital de nici o marc a vindut: 16 GB USB Drive 2.0 memory stick pen drive H,GILLETTE FUSION Phenom Power 5 Blade razor + 1 Trimmer samd deci un gainar care trage tepe

linkul cu magazinul este iar obscur........ un site facut ca de un copil de 16 ani ce sa mai zic totul o gainarie deci inainte de a scrie ceva asa de grav vino cu dovezi tzapene avem a multumi colega....

ti auguro una bella serata...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

actiune laudabila, postati toate saiturile care vand mizerii d`astea
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dongle View Post
    acum nu vreau sa te cert dar verifica linkurile inainte de a posta pentru a nu da satisfactie la anumiti gainari de a scrie pe aici numai timpenii deci inca o data linkul de ebay este o porcarie pentru ca tipul nu a vindut pina acum NICI un receptor digital de nici o marc a vindut: 16 GB USB Drive 2.0 memory stick pen drive H,GILLETTE FUSION Phenom Power 5 Blade razor + 1 Trimmer samd deci un gainar care trage tepe

linkul cu magazinul este iar obscur........ un site facut ca de un copil de 16 ani ce sa mai zic totul o gainarie deci inainte de a scrie ceva asa de grav vino cu dovezi tzapene avem a multumi colega....

ti auguro una bella serata...
    men eu am scris ca clonele sub marca dmm sunt cam de o saptamana in vanzare.nu am scris ca am desfacut sau vazut asa ceva.dar persoana care mia dat pontul mi la dat si pe cel cu 7020 pe care lam postat aici si sa adeverit.
    aceasta persoana este una foarte importanta in lumea decodoarelor linux si nu se compromite spunandumi vrajeli.din pacate nu pot dezvalui numele acestei persoane deoarece ceea ce mia zis e strict profesional.

pe vremea cand dm800 nici nu iesise chinezii aveau deja fabricate dm800 si chiar si 8000 unica piedica in comercializarea lor era clonarea sistemuluide securitate acel faimos simcard care ajuta biosul sa comunice cu perifericele.

am scris doarin scop informativ si pentru a va deschide ochii pentru ca vin sarbatorile de iarna si multzi vor sa puna sub brad un dm800hd

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

un exemplu de "afara" , le ia cu : http://www.alibaba.com/product-free/...p12907#page960 cititi resealerul sus in dreapta si le vinde cu : http://www.altsat.be/dreambox/dreamb...ct-pagina.html , in rest "no comment"
    primul site fiind sursa de aprovizionare si pt. alti "resealeri" de pretutindeni.

ps: sper sa nu fie sters si acum , fiindca a mai fost postat odata site-ul sursa si a fost sters topicul.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)