Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Probleme cu hard in dream 7000

Salut Am un dreambox 7000 cui Nabilo pe el , am schimbat hardul meu de 10 GB cu unul de 160.Am facut setarile in dream , si mergea treaba dar ziua celalta deja nici nu mai puteam deschide filmuletele inregistrate nici nu a recunoscut hardul.Scrie Recordinfg failed because unaccesible hard. Cind ma uit la setari scrie ca vede hardul dar ceva de genul asta scrie unknown file system. Daca iau afar hardul iarasi merge o zi dupa resetare, dar numai o zi.Hardul e a doua care folosesc, prima data credeam ca hardul e de vina.Ce ziceti care o fi problema? A mai patit asa cineva?
    Mersi ptr raspuns. Cu stima Majka
    Antena 1.1, 62E--30W, motor H-h, Dreambox 7000

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ori e pe varza hardu-l ce ai bagat.... ce marca e caci era o lista u cele compatibile si recomandate... ori te sfatui sa pui gemini in lok de nabilo:P)

ok deci am avut un 7020 numai gemini si pli a mancat ... am pus tat ce era pe piatza dar astea 2 au lucrat si mi-au plact cel mai mult...

cat despre harduri am bagat tat felu , fara nici o pb , formatate corect din dream au lucrat brici. ultimul a fost un quantum fireball de 40 gb daca nu ma inshell cu care am si vandut scula , care nu are nici in ziua de azi probleme din cate stiu eu si tat pe gemini cred ca l-a lasat si cumparatoru:P)))))))))

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default sal

Mersi ptr raspuns. Hardul e marca Westenrn digital 160 GB Nou nout de la Bene Comp Oradea.Am patit tot asa cu un hard de 80 Maxtor acum o saptamina.Intro seara formatez hardul fac recording pe el salveaza, totul e ok. Dupa aceea dimineata deja face figuri. Ar fi rezolvata problema daca pun un nou soft pe dream?
    Mersi ptr ajutor Majka
    Antena 1.1, 62E--30W, motor H-h, Dreambox 7000

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)