Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Hd la boom !!! In dec 2008 - ianuarie 2009

Compania de copy-paste prezinta :

HBO
    National Geographic
    EUROSPORT
    HISTORY

E deja achizitionata aparatura, se asteapta receiverele si sa vedem daca se strang 100 de doritori la ce tarife vor fi .........

Ideal era sa fie si TVR si PROTV si BOOM SPORT ONE / TWO ....da nu stiu daca lega calcio si primera division sunt transmise HD......

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lukas75 View Post
    HBO
    National Geographic
    EUROSPORT
    HISTORY

E deja achizitionata aparatura, se asteapta receiverele si sa vedem daca se strang 100 de doritori la ce tarife vor fi .........

Ideal era sa fie si TVR si PROTV si BOOM SPORT ONE / TWO ....da nu stiu daca lega calcio si primera division sunt transmise HD......

asa sa fie.. dar sincer nu cred..

stii ceva de sistemul de codare? NDS sau conax?

sub ro la History si Nat Geo HD?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Abureli

Nici un DTH autohton NU VA AVEA un pachet operational HD (abonament, echipament etc.) nici la 01.02.2009 si, din pacate, asta e sigur

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by becali_nou View Post
    Nici un DTH autohton NU VA AVEA un pachet operational HD (abonament, echipament etc.) nici la 01.02.2009 si, din pacate, asta e sigur
    Cum ai ajuns la concluzia asta?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pot pune pariu.

Boom traieste doar din imprumuturi, Dolce are alte planuri acum, Max si Focus nu au treaba cu asa ceva, si, din pacate, nici la Digi nu sunt sanse din 2 motive: aceleasi motive financiare (extinderea Digi Mobil, achizitia drepturilor TV si achizitiile unor retele mai mici de internet au mancat ceva fonduri, si, cel putin la Digi Mobil, investitia se amortizeaza in cativa ani, mai ales ca nu exista un abonament, nu este o baza pre-pay, etc) si chiar tehnice (aici nu dezvolt, din cate am aflat RCS-ul nu are cum sa ridice semnal HD in momentul de fata, poate ca se inseala respectivul - a fost de cateva ori in Head-end-ul din Dr Staicovici).

Mai vorbim dupa 01.02.2009, ma duc sa beau o bere, Craiova e pe trei si viata e mai roz acum

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Pot pune pariu.

Boom traieste doar din imprumuturi, Dolce are alte planuri acum, Max si Focus nu au treaba cu asa ceva, si, din pacate, nici la Digi nu sunt sanse din 2 motive: aceleasi motive financiare (extinderea Digi Mobil, achizitia drepturilor TV si achizitiile unor retele mai mici de internet au mancat ceva fonduri, si, cel putin la Digi Mobil, investitia se amortizeaza in cativa ani, mai ales ca nu exista un abonament, nu este o baza pre-pay, etc) si chiar tehnice (aici nu dezvolt, din cate am aflat RCS-ul nu are cum sa ridice semnal HD in momentul de fata, poate ca se inseala respectivul - a fost de cateva ori in Head-end-ul din Dr Staicovici).

Mai vorbim dupa 01.02.2009, ma duc sa beau o bere, Craiova e pe trei si viata e mai roz acum
    Da,dar la Max se vind deja receptoare in HD,si operatorul mi-a zis ca pina la sfirsitul anului o sa avem 3 sau 4 canale in HD.Mergi la orce punct Akta(fost Max) din tare si ai sa te convingi.Nu sint vorbe in vint.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Le ridica ei?
    Au un abonament pentru canalele HD?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Le ridica ei?
    Au un abonament pentru canalele HD?
    Da,deja NG este in teste nu se mai vede de 2 saptamani.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Niciodata nu se stie,dupa cum stim akta nu prea ne-a bucurat anul asta si-a pus banii la soseta,pt investitii,ba mai mult este primul care a adus HD intr-un pachet dth romanesc si conform akta info ne indeamna sa cumparam receptoare HD,cine poate stii ...
    Last edited by mariuss; 8th November 2008 at 00:53.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Am vazut ieri 4 discuri blu-ray de la NGHD si vreau sa spun ca-ti iau rasuflarea.
    Sunt 1080p la un br=18.5. Este incredibil!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

AKTA, vin vremuri tulburi rau de tot pentru ei, deja norii negri se inghesuie deasupra lor... AIG a iesit din afacere si sunt la pamant cu finantele... Prea multe achizitii si exact in momentul cand acele retele trebuiau modernizate si puse la punct AIG-ul a facut EXIT din afacere si i-a cam lasat cu partea dorsala direct in penis infipta... Asta chiar s-a intamplat din cauza crizei din state unde AIG a fost la un milimetru de faliment...

Toate cele bune !

P.S.: Si cred ca nu sunt singurul de pe acest forum care stie aceasta situatie de la AKTA.
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

da isi permit sci fi channel si universal ))))

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    AKTA, vin vremuri tulburi rau de tot pentru ei, deja norii negri se inghesuie deasupra lor... AIG a iesit din afacere si sunt la pamant cu finantele... Prea multe achizitii si exact in momentul cand acele retele trebuiau modernizate si puse la punct AIG-ul a facut EXIT din afacere si i-a cam lasat cu partea dorsala direct in penis infipta... Asta chiar s-a intamplat din cauza crizei din state unde AIG a fost la un milimetru de faliment...

Toate cele bune !

P.S.: Si cred ca nu sunt singurul de pe acest forum care stie aceasta situatie de la AKTA.
    Da si NG este in teste pentru al ridica in HD

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

eu nu ca as face pe desteptul sincer nu stiu care e legatura dintre una si alta? poate-mi spui tu... vorbeam de AIG
    Last edited by mariuss; 8th November 2008 at 23:57.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

pai nu-i asa ? sa vina o data si dupa aia platim,doar nu veti vrea sa vina pe gratis?tot ce e nou e scump

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)