Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Internet Pe Satelit In Romania

Salutari , sunt interesat de internet pe satelit pt ca vara mai merg pe la tara pe la bunici si cum uni dintre noi suntem dependenti de internet Nu avem ce face.Am vazut ceva de la SES-ASTRA dar astept sa vad ce pareri aveti si voi si poate stiti vreun provider bun.

Mentor Ahmadinejad Mentor
    Posts Thanks / Likes

Inainte de a deschide thread-ul, poate era bine sa dai un search pe tema asta, sigur ai fi gasit thread-ul asta: http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=73140 .
    Var cu Adolf, frate cu Iosif si prieten cu Kim...
    Anti-USA, anti-RUSA, anti-UE, anti-MUEEEE-UE member...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by razvanbta View Post
    Salutari , sunt interesat de internet pe satelit pt ca vara mai merg pe la tara pe la bunici si cum uni dintre noi suntem dependenti de internet Nu avem ce face.Am vazut ceva de la SES-ASTRA dar astept sa vad ce pareri aveti si voi si poate stiti vreun provider bun.
    pe satelitul astra este providerul astra2connect bidirectional 2way dar..... daca vrei sa faci si CS nu este bun timp-ul de raspuns este 600ms satelitul este departe 40000 km in rest este okay

mai jos este link-ul cu preturile

http://www.filiago-shop.de/sess/utn;...dex.shopscript

bafta

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dongle View Post
    pe satelitul astra este providerul astra2connect bidirectional 2way dar..... daca vrei sa faci si CS nu este bun timp-ul de raspuns este 600ms satelitul este departe 40000 km in rest este okay

mai jos este link-ul cu preturile

http://www.filiago-shop.de/sess/utn;...dex.shopscript

bafta

Bun Am vazut preturile ,dar nu stiu de unde sa cumpar , si Cei de la ASTRA nu imi raspund la mailuri si nu stiu de unde sa iau instalatia. Aveti ideii?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default internet satelit

Quote Originally Posted by genugeo85 View Post
    Inainte de a deschide thread-ul, poate era bine sa dai un search pe tema asta, sigur ai fi gasit thread-ul asta: http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=73140 .

da am vazut ca mai era un theard deschis da nu ma lamurit nimeni de acolo asa ca am deschis altul , sper sa reusesc sa ma lamuresc cum e cu astra2connect

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by razvanbta View Post
    Dacă tot mergi īn vacanță, la țară, la bunici, poate mai lași interntul și vezi cum e și cu viața reală. Ajungi la un moment dat să te prostești de atāt internet și să crezi că vaca este denumirea fabricii de lapte. Dacă nu reziști cāteva săptămāni fără internet deja e grav, ești dependent și trebuie să te vindeci.
    Īn rest, varianta de internet pe satelit e atāt de scumpă īncāt pentru un utilizator individual nu merită.
    SS2 prima iubire,
    Kathy a doua iubire + parabolă 1,4 cu motor + Samsung 40M8
    Mai nou UPC cablu digital maxim + 11 HD
    http://www.amway.ro/

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Talking internet pe satelit

Quote Originally Posted by tedugoromania View Post
    Dacă tot mergi īn vacanță, la țară, la bunici, poate mai lași interntul și vezi cum e și cu viața reală. Ajungi la un moment dat să te prostești de atāt internet și să crezi că vaca este denumirea fabricii de lapte. Dacă nu reziști cāteva săptămāni fără internet deja e grav, ești dependent și trebuie să te vindeci.
    Īn rest, varianta de internet pe satelit e atāt de scumpă īncāt pentru un utilizator individual nu merită.

Bun , nu sunt chiar asa de dependent rezist cateva sapt fara net poate si o luna , si stiu ca vaca e un animal si nu o fabrica , da no Eu totusi incerc sa fac si pentru cei de la tara care nu au auzit in viata lor de internet , Ideea mea principala era cumpararea unei antene de internet pe sateit de la SES-ASTRA sau Gilat cu viteza de down de vreo 2 mb si 1 mb up si dupaia cumpararea unei antene skydsl cu 4 mb down , si ieseam la un cost de 15 euro pe mb de net cea ce imi oferea si umpic de castig si stiam ca am facut ceva pt un sat uitat de lume in care totusi sunt copii care trebuie sa afle ce noutatile si sa tina pasul cu tehnologia , plus ca este si o scoala care mi-a oferit sustinere financiara pentru asa ceva , dar nu am gasit niciunde in romania servicile care le vreau eu (excluzand lamit ) .Deci revin la intrebarea mea .Cunoasteti ceva servici de internet pe satelit care se vand in romania si functioneaza de asemeanea in romania ?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

de ce te cramponezi de varianta satelit?exista si romtelecom,vodafone,zapp etc
    boy2good

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nu sunt banii lui. De aia.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bono View Post
    Nu sunt banii lui. De aia.
    Referitor la bani sa sti ca is amei castigati de mine , dar ma rog nu conteaza , zapp ,orange vodafone nu au 3g in zona aia si merge super naspa si deaia ma axez pe satelit , am avut antena de download dar acum vreau sa optez pt ceva 2 way cum ar fi astra 2 connect

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)