1.Imi poate spune cineva daca a reusit sa faca multicast cu VLC? Am vazut ca programul are o optiune de deschidere a dispozitivului de captura DVB. Daca a reusit cineva sa faca lucrul asta il rog din suflet sa posteze un ``how to`` pentru ca eu unul imi prind urechile in multitudinea aia de setari din meniu.(cu siguranta nu numai eu sunt doritor de multicast din tot forumul asta, asa ca nu fiti egoisti! Seniorii si expertii de aici ar trebui sa se autosesizeze...) Cu o parte din ele sunt familiarizat dar cele mai multe imi sunt necunoscute. 2. Care din ultimile versiuni de ProgDVB arata subtitrarea prin piduri dar si prin teletext fara delay? Nu ma deranjeaza cum e pozitionata, vreau doar sa stiu versiunea. Rusul asta se pare ca nu aduce nimic nou in kiturile respective. Luna si versiunea... Tind sa cred ca versiunile mai vechi (4.8X) sunt mult mai stabile decat jafurile astea . Raman fidel ProgDVB-ului pentru ca timeshiftingul functioneaza foarte bine iar captura o pot face direct in mpeg2 , lucru de altfel imposibil cu Alt DVB-ul lui Alt X unde trebuie sa fac captura de gen ``transport stream`` si dup-aia sa imi convertesc fisierul in mpeg 2(prea multa bataie de cap). In plus, AltDVB nu suporta subtitrare prin piduri, lucru extrem de important(stiti voi de ce ! ). M-am limitat doar la cele doua playere intrucat,dupa parerea mea, sunt cel mai bine concepute din toate cate exista si usor de folosit). Salutare si astept cat mai multe raspunsuri. Multumesc anticipat!